خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

در پیام‌های جداگانه صورت گرفت

تسلیت دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی به مناسبت رحلت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی/ 2

دوشنبه 20 دی 1395 - 13:18
 جلسه هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی

روسای واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی، استادان، کارکنان، دانشجویان، تشکل‌ها و مجامع دانشگاهی در پیام‌هایی جداگانه درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و رئیس هیات موسس و امنای دانشگاه آزاد اسلامی را تسلیت گفتند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، متن پیام‌های تسلیت دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی به مناسبت ارتحال رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام به این شرح است:

دکتر احمد شمس سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران و هیات رئیسه، استادان، کارکنان و دانشجویان تهران مرکزى: سردار سازندگى، امیر کبیر ثانى و مؤسس دانشگاه آزاد اسلامى دار فانى را وداع گفت و جامعه علمى را نیز به سوگ خود نشاند. این روحانى مجاهد و با اخلاص، عمر پر برکت خود را وقف خدمت به اسلام و ایران نمود که شرح آن هرگز به مجال و مقال نگنجد.

فى الجمله امروز اگر قلمى در دست داریم و کلامى آموخته‌ایم مرهون تدبیر و آینده نگرى دیروز اوست که با تأسیس بزرگ‌ترین دانشگاه حضورى جهان زمینه تحصیل میلیون‌ها جوان مملکت را فراهم ساخت.

امید آنکه فرزندان، شاگردان و دست پروردگانش با تأسى از طینت و طمأنینه آن سیاستمدار دانشمند بحران بعد از عروج او را به سلامت گذر کنند و به آرام نشینند.

ناخداى کشتى دانشگاه آزاد اسلامى خداحافظ و عرض تسلیت...

دکتر علی عباسپور رئیس واحد علوم و تحقیقات: فقدان آیت الله هاشمی رفسنجانی، حزن انگیز و جبران ناپذیر است.

عروج ملکوتی حضرت آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی آن عالم مجاهد و مرد خستگی ناپذیر روزهای دشوار انقلاب اسلامی برای کشور و مردم ضایعه ای دردناک و حزن انگیز است.

شخصیت برجسته آیت الله هاشمی رفسنجانی به مرزهای کشور محدود نبوده و همیشه در عرصه های بین المللی برای تامین منافع ملت ایران و حمایت همه جانبه از نظام مقدس اسلامی پیشرو، صبور، زیرک و عقلانی حضوری تاثیرگذار داشته اند. از دست دادن شخصیتی چون آیت الله هاشمی رفسنجانی برای همه ما غم انگیز و جبران ناپذیر است.

اینجانب این ضایعه تأسف بار را به محضر حضرت ولی عصر (عج)، مقام معظم رهبری، ملت شریف ایران و خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی تسلیت عرض می نمایم.

رئیس، هیات رئیسه، استادان، کارکنان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد فیروزکوه: رحلت این عالم جلیل‌القدر که همواره در طول دوران حیات در عرصه‌های مختلف به ویژه در دوران مبارزات انقلاب اسلامی و پس از آن، مایه خیر و برکت برای مردم ایران بوده است، ضایعه‌ای دردناک و ثلمه‌ای جبران ناپذیر است.

خدمات و تلاش‌های ارزنده و شایسته آن مرحوم همواره در دوران شکوه‌مند انقلاب اسلامی در برهه‌های مختلف و در جایگاه‌های مختلف علمی، فقهی، قضائی و... هیچ‌گاه از ذهن و خاطر مردم قدر‌شناس ایران اسلامی نخواهد رفت.

این ضایعه بزرگ را محضر مقام معظم رهبری، ملت شریف ایران و جامعه دانشگاهی، بویژه خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی و بیت مکرم آن حضرت، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، هیات موسس و امنا دانشگاه که در سوگ پدر معنوی خود نشسته‌اند تسلیت و تعزیت عرض کرده و از خداوند متعال برای آن عالم ربانی علو درجات، رحمت و غفران واسعه الهی را مسألت می‌نمائیم.

دکتر سید حسین ابراهیمیان رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم‌شهر: در سالروز وفات کریمه اهل بیت فاطمه معصومه (س)، خبر جانکاه ارتحال یار دیرین و صدیق امام و رهبری، از پیشگامان نهضت عظیم انقلاب اسلامی ایران، شخصیتی ممتاز تاثیر گذار جهان اسلام، حضرت آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی ناباورانه دل‌های ما را مملو از درد فراق کرد.

دانشگاه آزاد اسلامی یکی از ماندگار‌ترین فعالیت‌های حضرت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی است که شهر به شهر و دیار به دیار این مرز پرگهر تلاش‌های بی‌بدیل وی در تاسیس واحد‌های دانشگاهی را روایت می‌کند تا جایی که حمایت‌های بی‌دریغ ایشان در راه اعتلای دانشگاه آزاد اسلامی همواره بر پیشانی این مولود انقلاب خواهد درخشید.اینجانب به نمایندگی از اساتید، دانشجویان و همکاران دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم شهر با دلی دردمند درگذشت یار صدیق امام و رهبری حضرت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را به حضور رهبر معظم انقلاب، خانواده گرانقدر ایشان، دکتر میرزاده رئیس دانشگاه و خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی تسلیت عرض می‌نمایم. علو درجات برای آن عزیز سفر کرده و صبر و اجر برای بازماندگان از درگاه ایزد منان مسالت می‌نمایم.

دکتر کیومرث نیازآذری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران: خبر رحلت ناگهانی و جانسوز عالم مجاهد و ربانی حضرت آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و یار دیرین امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری موجب تالم و تاثر شدید گردید.

مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی مجاهد خستگی‌ناپذیر در دوران مبارزات نهضت اسلامی با تیزهوشی، صبر، استقامت و تحمل شکنجه‌ها در مسیر پیروزی انقلاب اسلامی و پس‌ از آن نیز به عنوان یار و همراه معمار کبیر انقلاب اسلامی امام راحل (ره) و در ادامه مسیر به عنوان همراه و همسنگر همیشگی رهبری معظم انقلاب در فراز و نشیب‌های فراوان و سختی‌های دوران دفاع مقدس، عرصه سازندگی و آبادانی میهن توانست در همه میدان‌ها و عرصه‌های آزمون و امتحانات سخت سربلند و پیروز بیرون آید و در ذهن و قلب ملت بزرگ و قدر‌شناس ایران جای گیرد.

اینجانب به نمایندگی از اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران مصیبت بزرگ فقدان این عالم مجاهد و ربانی، مبارز بزرگ راه حق، اندیشمند بزرگ اسلامی و سرمایه بی‌بدیل نظام جمهوری اسلامی ایران را محضر حضرت ولیعصر (عج)، مقام معظم رهبری، مراجع عظام تقلید، علما و فضلا، شخصیت‌های انقلاب، بیت معزز و معزا و همسر مکرمه و برادران آن مجاهد نستوه و بویژه به جامعه علمی و دانشگاهی اساتید، کارکنان و دانشجویان تسلیت عرض می‌نمایم و از درگاه خداوند متعال برای آن سعید فقید علو درجات و همنشینی با ائمه اطهار (ع)، مرادش حضرت امام خمینی (ره)، همرزمان شهید و شهدای انقلاب اسلامی آرزومندم و برای همه بازماندگان صبر و اجر مسالت ‌دارم.

دکتر طاهره میرساردو، سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرمسار: ارتحال جانگداز یار دیرین انقلاب اسلامی، همراه حضرت امام راحل (ره)، همسنگر رهبر معظم انقلاب و مجاهد نستوه، بنیان‌گذار فقید دانشگاه آزاد اسلامی، حضرت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را به محضر حضرت بقیه الله الاعظم روحی له الفداه، ملت شریف ایران، مقام معظم رهبری، جامعه دانشگاهی، به ویژه خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی و بیت معزز ایشان، ریاست عالیه دانشگاه آزاد اسلامی، هیات موسس و امناء دانشگاه تسلیت و تعزیت عرض می‌نمایم.

مبارزات مستمر این شخصیت عالیقدر در راه برپایی حاکمیت دینی در دوران پیش از انقلاب و حضور موثر و تعیین کننده او در همه عرصه‌های انقلاب از آغاز تا امروز از وی شخصیتی ممتاز و تکرار نشدنی در تاریخ معاصر ایران ساخته است.

فقدان این شخصیت بی‌نظیر در تاریخ معاصر ایران ضایعه‌ای بس جبران ناپذیر برای آحاد مردم و فرهیختگان کشور خواهد بود.

از درگاه خداوند متعال برای آن مرد بزرگ علو درجات و همجواری با ائمه اطهار (ع)، امام خمینی (ره)، همرزمان و شهدای انقلاب اسلامی، و برای بازماندگان، همسر گرامی، فرزندان، برادران و دیگر بازماندگان ایشان صبر و أجر مسألت می‌دارم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد رفسنجان: حضرت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی یاردیرین امام (ره) و رهبری، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و رئیس هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی پس از عمری تلاش و مجاهدت بی‌وقفه در راه تحقق آرمان‌های اسلام و انقلاب به ملکوت اعلی پیوست. این ضایعه اسفناک را به مقام معظم رهبری، ملت شریف ایران، و بیت معزز وی تسلیت می‌گوییم.

رئیس و اعضای هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان: ارتحال عالم ربانی، مجاهد نستوه، یار دیرین حضرت امام خمینی (ره) و رهبری، استوانه انقلاب و بنیان‌گذار دانشگاه آزاد اسلامی، حضرت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی تمامی جامعه دانشگاهی و بالأخص خانواده دانشگاه آزاد اسلامی را غرق در ماتم نمود.

این ضایعه بزرگ و جبران ‌ناپذیر را به محضر حضرت ولیعصر (عج)، مقام معظم رهبری و بیت مکرم آن حضرت، مردم شریف ایران، ریاست عالیه دانشگاه آزاد اسلامی و بالأخص خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی که در سوگ پدر معنوی خود نشسته است، تسلیت و تعزیت عرض نموده و از خداوند سبحان برای آن عالم ربانی علو درجات، رحمت و غفران واسعه الهی را مسألت می‌نمائیم.

رئیس و اعضای هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی دامغان: ارتحال یار دیرین انقلاب اسلامی، همراه حضرت امام راحل (ره)، همسنگر مقام معظم رهبری و مجاهد نستوه، بنیان‌گذار مدبر دانشگاه آزاد اسلامی، حضرت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را محضر ملت شریف ایران، مقام معظم رهبری و تمامی جامعه دانشگاهی، بویژه خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی و بیت مکرم آن حضرت، ریاست عالیه دانشگاه آزاد اسلامی، هیات موسس و امنا دانشگاه که در سوگ پدر معنوی خود نشسته‌اند تسلیت و تعزیت عرض نموده و از خداوند سبحان برای آن عالم ربانی علو درجات، رحمت و غفران واسعه الهی را مسألت می‌نمائیم.

دانشگاه آزاد اسلامی مرکز روانسر عروج ملکوتی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را به ملت شریف ایران، مقام معظم رهبری، خانواده محترم آن عزیز سفرکرده و همچنین خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی تسلیت عرض گفت.

دکتر معصومه طباطبایی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد: رهبر معظم انقلاب: او نمونهٔ کم نظیری از نسل اول مبارزان ضد ستم شاهی و از رنج دیدگان این راه پر خطر و پر افتخار بود.

درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، از یاران دیرین امام و انقلاب که علاوه بر مبارزات پیش از انقلاب و مسئولیت‌های خطیر پس از انقلاب، ریاست هیات موسس دانشگاه آزاد اسلامی را به عهده داشته و از حامیان اصلی این دانشگاه بودند را به مقام معظم رهبری، ملت بزرگ ایران، خانواده محترم وی و بویژه همکاران دانشگاه آزاد اسلامی تسلیت عرض می‌نمایم و از درگاه خداوند متعال برای ان مرحوم غفران الهی و برای بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل خواهانم.

پیام تسلیت دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه: ارتحال عالم ربانی، مجاهد نستوه، یار دیرین حضرت امام خمینی (ره) و رهبری معظم، بنیان‌گذار دانشگاه آزاد اسلامی، حضرت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی تمامی جامعه دانشگاهی و بالأخص خانواده دانشگاه آزاد اسلامی را غرق در ماتم نمود و خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی امروز در سوگ پدر معنوی خود نشسته است.

به همین مناسبت امروز بعد از نماز مغرب و عشا از ساعت 18:30 مراسم ختم قرآن کریم در نمازخانه دانشکده علوم انسانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه واقع در خیابان شهید بهشتی برگزار خواهد شد از عموم همشهریان عزیز دعوت می‌شود جهت شادی روح آن مرحوم در این مجلس حضور به هم رسانیم.

دکتر اسماعیل شمس‌الدینی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نوراباد ممسنی: عروج ملکوتی حضرت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، مجاهد فقیه و یار دیرین امام (ره) و رهبر معظم انقلاب و بنیانگذار و رئیس هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی را به پیشگاه حضرت ولیعصر (عج) و مقام معظم رهبری، ملت فهیم و شریف ایران و خانواده بزرگ دانشگاه آزاد سلامی تسلیت و تعزیت عرض می‌نماییم.

دکتر نوذر قنبری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمانشاه: ارتحال ناگهانی و جانگداز حضرت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی عالم بزرگ و عالیقدر، مبارز نستوه و یار دیرین امام و رهبری معظم انقلاب که عمر بابرکت خود را در مجاهدت برای اعتلای اسلام و انقلاب سپری کرد، باعث تاسف و تاثر این جانب و خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی در استان کرمانشاه شد.

این ضایعه عظیم را به محضر مقام معظم رهبری، ملت شریف ایران و بویژه خانواده داغدار دانشگاه آزاد اسلامی که یادگار ایشان و یکی از ثمرات عمر پر برکت ایشان است تسلیت عرض نموده و برای روح بلند آن عزیز از دست رفته علّو درجات از درگاه حضرت احدیت خواستارم.

دکتر علیرضانظام‌آبادی دبیر هیات امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی: ارتحال حضرت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی پس از سال‌ها خدمت و مجاهدت در راه استقلال، سازندگی و آبادانی ایران اسلامی را به حضرت ولیعصر (عج)، مقام معظم رهبری، همسر مکرمه، فرزندان و بیت معزز و معظم ایشان، جامعه بزرگ روحانیت، مردم شریف ایران و به خصوص خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی که در سوگ پدر معنوی خود نشسته است تسلیت و تعزیت عرض می‌کنم.

بی‌شک کار و تلاش خستگی ناپذیر و صبر و استقامت این عالم بزرگ در سنگرهای رئیس جمهوری، رئیس مجلس، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و ریاست مجلس خبرگان و فرماندهی کل قوا را فراموش نخواهد کرد و نام نیک ایشان بر اذهان ایرانیان همیشه زنده خواهد ماند.

دکتر داریوش حمیدی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد جویبار: رحلت مجاهد نستوه و شاگرد صدیق حضرت امام راحل (ره) و یاور رهبری، حضرت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی موجب تاثر و تالم و غم و اندوه فراوان گردید.

رجای واثق دارم روح آن بزرگمرد انقلابی در جوار محبوب خویش امام امت و شهدای نهضت انقلاب اسلامی در آرامش خواهد بود.

اینجانب رحلت جانسوز آن بزرگ مرد تاریخ، عالم ربانی و مجتهد آگاه را به حضرت بقیه الله الاعظم (عج) و رهبر فرزانه انقلاب (مدظله العالی) و تمامی ملت شریف ایران، خانواده ایشان و خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی تسلیت و تعزیت عرض می‌نمایم.

دکتر اسماعیل درویشی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد الیگودرز: عروج ملکوتی حضرت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، مجاهد فقید و یار دیرین حضرت امام (ره) و رهبر معظم انقلاب و بنیانگذار و رئیس هیأت مؤسس و هیأت امنا دانشگاه آزاد اسلامی را به پیشگاه حضرت ولیعصر (عج)، مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، ملت فهیم و شریف ایران و خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی تسلیت و تعزیت عرض می‌نمائیم.

دکتر علیرضا لطفی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوی: ارتحال یار دیرین انقلاب اسلامی، همراه حضرت امام راحل (ره)، همسنگر مقام معظم رهبری و مجاهد نستوه، بنیان‌گذار مدبر دانشگاه آزاد اسلامی، حضرت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را محضر ملت شریف ایران، مقام معظم رهبری و تمامی جامعه دانشگاهی، بویژه خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی و بیت مکرم آن حضرت، ریاست عالیه دانشگاه آزاد اسلامی، هیات موسس و امنا دانشگاه که در سوگ پدر معنوی خود نشسته‌اند تسلیت و تعزیت عرض نموده و از خداوند سبحان برای آن عالم ربانی علو درجات، رحمت و غفران واسعه الهی را مسالت می‌نمائیم.

بیشتر بخوانید

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.