خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

جزئیات هفت‌تیر کشی در خانه شیشه‌‌ای خیابان دماوند

دوشنبه 20 دی 1395 - 14:52
متهم

مردی که به خاطر عدم پرداخت خسارت تصادف خودرواش، اقدام به قتل در پاتوق مصرف شیشه کرده بود، توسط پلیس آگاهی دستگیر شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری آنا، ساعت 12:30 سیزدهم دی ماه امسال، از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ وقوع یک فقره فوت مشکوک در بیمارستان امام حسین (ع) به کلانتری ۱۲۸ تهران نو اعلام شد.

با حضور ماموران کلانتری در محل و انجام بررسی‌های اولیه مشخص شد جسد متعلق به فردی ۳۵ ساله به نام «جمشید» است که بر اثر اصابت به ناحیه سر فوت کرده است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «قتل عمـد» و به دستور بازپرس شعبه هشتم دادسرای ناحیه ۲۷ تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

با شناسایی محل وقوع جنایت در خیابان دماوند – خیابان اشراق، کارآگاهان اداره دهم به محل اعزام و در‌‌ همان تحقیقات اولیه اطلاع پیدا کردند که این محل خانه‌ای مجردی و استیجاری است که به مکانی برای تردد افراد سابقه دار و معتاد تبدیل شده و توسط فردی به نام «علی. س» اجاره شده است.

با انتقال «علی. س» به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ، وی در اظهاراتش عنوان کرد که جنایت توسط یکی از دوستان مقتول به نام هادی (۳۵ ساله) انجام شده است.

«علی. س» در ادامه اظهاراتش عنوان کرد: مقتول (جمشید) و قاتل (هادی) هر دو نفرشان برای مصرف موادمخدر به خانه من تردد داشتند؛ روز حادثه نیز به واسطه اختلافی که از قبل با یکدیگر داشتند، با یکدیگر درگیری لفظی پیدا کرده بودند که ناگهان هادی با اسلحه کمری همراهش، گلوله‌ای به سمت جمشید شلیک کرد و پس از آن نیز به سرعت از خانه متواری شد.

در ادامه رسیدگی به پرونده، کارآگاهان با بررسی سوابق مقتول و قاتل اطلاع پیدا کردند که هر دو نفر آن‌ها از مجرمان سابقه دار در زمینه سرقت و موادمخدر هستند که بار‌ها دستگیر و روانه زندان شدند.

بررسی سوابق« هادی. ن » نشان داد که وی دارای یازده فقره سابقه دستگیری به اتهام ارتکاب جرایم مختلف بوده و آخرین بار، در سال ۱۳۹۴ دستگیر و روانه زندان شده و با تامین قرار وثیقه در اویل مهرماه ۱۳۹۵ از زندان آزاد شده است.

با شناسایی محل سکونت متهم پرونده در منطقه افسریه، کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی به این محل اعزام و اطلاع پیدا کردند که «هادی. ن» پس از ارتکاب جنایت، از محل سکونتش متواری شده است.

تحقیقات جهت دستگیری متهم در دستور کار کارآگاهان قرار داشت تا نهایتا مخفیگاهش در منطقه فشافویه شناسایی و ساعت 12 روز یکشنبه، نوزدهم دی ماه دستگیر و به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد؛ هم‌زمان با دستگیری متهم، محل اختفای اسلحه نیز در منزل یکی از دوستان متهم در شهر جدید پردیس شناسایی، اسلحه کشف و این شخص نیز به اتهام نگهداری اسلحه غیرمجاز دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل شد.

هادی پس از انتقال به اداره دهم پلیس آگاهی در خصوص انگیزه جنایت به کارآگاهان گفت: یک روز برای مصرف شیشه به خانه «علی. س» رفته بودم. داخل خانه خوابیده بودم که جمشید بدون اجازه من اقدام به برداشتن سوئیچ ماشین پیکان وانتم کرد و در ادامه با آن تصادف شدیدی کرد؛ خسارت ناشی از تصادف به اندازه‌ای بود که عملا امکان استفاده از ماشین وجود نداشت. جمشید ابتدا مدعی شد که خسارت ماشین را به صورت کامل پرداخت خواهد کرد اما پس از پرداخت تنها 1/5 میلیون تومان و گذشت مدت کوتاهی از زمان تصادف، عنوان کرد که حاضر به پرداخت خسارت خودرو نیست و همین موضوع زمینه آغاز درگیری ما دو نفر شد.

هادی در خصوص نحوه تهیه سلاح نیز به کارآگاهان گفت: زمانی‌که زندان بودم، یکی از زندانیان هم بند به من گفته بود که اسلحه‌ای را نزد یکی از دوستانش در منطقه حصارک شهرستان کرج به امانت گذاشته است؛ چهار روز قبل از ارتکاب جنایت، اقدام به تهیه سلاح کرده و تصمیم گرفتم تا به هر شکل ممکن پول خسارت ماشین را از جمشید بگیرم.

متهم در خصوص زمان جنایت نیز به کارآگاهان گفت: یکشنبه، دوازدهم دی ماه برای مصرف مواد مخدر به خانه علی رفته بودم که جمشید نیز آنجا بود؛ اسلحه داخل کمرم بود و جمشید و علی از آن اطلاع نداشتند. پس از مصرف شیشه، بار دیگر درخواست پرداخت خسارت از سوی جمشید را مطرح کردم و او این بار با حالتی طلبکارانه عنوان کرد که پولی پرداخت نخواهد کرد و من نیز هیچ کاری نمی‌توانم انجام بدهم، ناگهان اسلحه را بیرون کشیده و گلوله‌ای به سمت او شلیک کردم.

سرهنگ کارآگاه حمید مکرم، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به اعتراف صریح متهم به ارتکاب جنایت، قرار بازداشت موقت از سوی بازپرس محترم پرونده صادر و متهم جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.

کد خبر: 175925
0 0
نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.