خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

در پیام‌های جداگانه صورت گرفت

تسلیت دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی به مناسبت رحلت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی/ 4

دوشنبه 20 دی 1395 - 15:27
 سفر آیت الله هاشمی رفسنجانی به قم

روسای واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی، استادان، کارکنان، دانشجویان، تشکل‌ها و مجامع دانشگاهی در پیام‌هایی جداگانه درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و رئیس هیات موسس و امنای دانشگاه آزاد اسلامی را تسلیت گفتند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، متن پیام‌های تسلیت دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی به مناسبت ارتحال رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام به این شرح است:

دکتر سید علی ابطحی معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی: ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی، مرد تاریخ ساز انقلاب اسلامی، یار امام راحل (ره) و رهبری ، فردی با اندیشه والا که در کنار فعالیت‌ها و روشنگری‌های سیاسی به جنبه‌های دیگر اجتماعی و علمی توجه کرد و نهال دانشگاه آزاد اسلامی را طی سالیان با مراقبت و رسیدگی به درختی تنومند تبدیل کرد، باعث حزن و اندوه عظیمی است.

فقدان این مرد تاریخ ساز را به مقام معظم رهبری، بیت معزز ایشان، جامعه بزرگ روحانیت، مردم شریف ایران و نیز ریاست عالیه دانشگاه و همکاران دیگر در دانشگاه آزاد اسلامی تسلیت عرض می نمایم.

مهدی باقری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان: در کمال تاسف و تاثر حضرت آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی یار دیرین حضرت امام راحل (ره)، همراه و هم رزم مقام معظم رهبری (مدظله العالی) از میان ما رفت و به دیدار معبود یکتا شتافت و فقدان این بزرگ مرد سالهای پر فراز و نشیب انقلاب موجی از غم و اندوه درکشور وجهان اسلام برانگیخت. مردی که پیش از انقلاب یک مبارز و مجاهد خستگی ناپذیر بود و با پیروزی انقلاب نیز یار و همراه رهبر کبیر انقلاب ماند و بعد از رحلت وی نیز با بیعت کردن با مقام معظم رهبری، دوست و هم رزم سابقش بر آرمان‌های انقلاب اسلامی صحه گذارد.

خدمات، مجاهدت‌ها و مبارزات آن فقید از بعد از انقلاب تا کنون بر هیچکس پوشیده نیست زیرا او از معدود انقلابیونی بود که از لحظه شروع مبارزه تا پایان عمرش به انقلاب، مردم و آرمان‌های امام راحل وفادار ماند وحتی لحظه‌ای قدرت و جایگاه او نتوانست او را از مسیر واقعی انقلاب منحرف سازد بلکه گذر زمان از او مردی ماندگار و جاودانه در اذهان ملت شریف ایران ساخت.

این جانب به نمایندگی از دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان این مصیبت عظمی را به محضر مقدس حضرت ولی عصر عج و نایب برحقش حضرت آیت الله خامنه‌ای مد ظله العالی، بیت معزز آن سعید فقید، ملت شریف ایران و جامعهٔ علمی و دانشگاهی کشور و به خصوص به ساحت دانشجویان، استادان و کارکنان این دانشگاه تسلیت عرض می‌نمایم.

دکتر بابک آل طه رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان: این جانب این سوگ جانگداز و ضایعه اسف بار را به حضرت ولیعصر (عج)، مقام معظم رهبری، بیت مکرم معظم له و همه همکاران و دانشجویان عزیز در خانواده دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان تسلیت و تعزیت عرض می‌نمایم.

بی‌تردید خدمات بی‌شمار و تلاش‌های کم نظیر وی در پیروزی انقلاب اسلامی، تثبیت نظام مقدس جمهوری اسلامی و دوران‌های دفاع مقدس و سازندگی در حافظه تاریخی ملت مسلمان ایران جاودان باقی خواهد ماند. ما اهالی دانشگاه آزاد اسلامی را همین افتخار بس که نام این دانشگاه همواره تداعی کننده یاد آن رادمرد خواهد بود. امید که روحش قرین رحمت واسعه الهی باشد.

دکتر سیدمحمد امیری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان: با فقدان هاشمی این جانب هیچ شخصیت دیگری را نمی‌شناسم که تجربه‌ای مشترک و چنین درازمدت را با او در نشیب و فرازهای این دوران تاریخ ساز به یاد داشته باشم.

ارتحال عالم زاهد، مجاهدی پارسا، سیاستمداری مخلص، شناسنامه انقلاب اسلامی، یار دیرینه امام و رهبری حضرت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی (ره) رییس هیات امنا و هیات موسس دانشگاه آزاد اسلامی ضایعه عظیمی بود که ما را در غم و اندوهی بزرگ فرو برد.

مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان این ضایعه عظیم و ناگهانی را به پیشگاه مقام معظم رهبری، ملت شهید پرور ایران و جامعه دانشگاهی کشور تسلیت عرض و از خداوند منان علو درجات برای ایشان و صبر برای بیت معظم له مسئلت می‌نماید.

بیانیه مشترک حجت الاسلام مهدی همتی مسئول نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان ایلام و دکتر شهریار عباسی دبیر هیات امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان ایلام: خبر ارتحال ناگهانی مجاهد نستوه، یار دیرین امام و مقام معظم رهبری موجب تأثر و تألم گردید.

آیت الله هاشمی رفسنجانی از مبارزان و یاران دیرین انقلاب بود. او برای پیروزی انقلاب سختی‌های بسیار به جان خرید، زندان‌ها و شکنجه‌های مخوفی را تجربه کرد، او بار‌ها تا مرز شهادت پیش رفت، اما تقدیر الهی بر این بود که هاشمی زنده بماند تا نهضت به پیش رود.

تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی از یادگارهای گران سنگ هامی است که امروز سایه سار وجودیش سراسر ایران اسلامی را فراگرفته است و در ایجاد جنبش نرم افزاری در ایران اسلامی پیشتاز است. اکنون که مشیت الهی بر آن قرار گرفته است تا این مرد بزرگ ندای ارجعی الی ربک را لبیک گوید و در جوار حق آرام گیرد ضمن گرامیداشت یاد و خاطره این مجاهد نستوه، این مصیبت عظمی را به محضر آقا امام زمان (عج) و نائب برحق ایشان مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، علمای عظام، بیت مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی و به خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی و مردم قدر‌شناس استان ایلام تسلیت عرض می‌نماییم.

دکتر مهران مجلسی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد: خبر ارتحال جانسوز و نابهنگام اسطوره بی‌بدیل تاریخ ایران اسلامی، سردار بی‌نظیر سازندگی و مرد راهگشای روزهای سخت انقلاب و یار صدیق امام راحل عظیم الشأن و مقام معظم رهبری و مجاهد نستوه انقلاب اسلامی حضرت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی برای مردم ایران و بویژه خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی ناباورانه و امت اسلامی را در غم و اندوهی عمیق فرو برد.

پیوند عمیق عاطفی و عقیدتی ایشان با امام راحل (ره) در سالهای ابتدایی انقلاب شکوه‌مند اسلامی و نقش مهمی که در سال‌های پیش و پس از استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایفا کرده‌اند بر کسی پوشیده نیست و در همه رویداد‌ها و تصمیم گیری‌ها، نقش و حضوری تعیین کننده داشته و به راستی تاریخ ماندگار انقلاب اسلامی ایران و استوانه نظام جمهوری اسلامی بوده‌اند که از هیچ کوششی در راه اعتلای نظام اسلامی فروگذار نکرده و در مسئولیت‌های خطیری که بر عهده داشتند توسعه و آبادانی ایران و حاکمیت اسلام به تمام هم و غم ایشان تبدیل شده بود. باور عمیق این عالم دینی و مجتهد سیاسی به مشی اعتدالی در شیوه حکومت داری، نکته‌ای است که می‌توان در گوشه گوشه آثار به جای مانده از این عالم فقید مشاهده کرد و بدون شک فقدان ایشان خسران بزرگی است که جبران آن غیر ممکن خواهد بود.

اینجانب به نمایندگی از اعضای هیأت رئیسه، استادان، کارکنان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد ارتحال این عالم ربانی را به محضر مقام معظم رهبری، مردم بزرگوار ایران و خانواده محترم و بویژه همسر مکرم و وفادار وی تسلیت عرض می‌کنم و از درگاه ایزد منان برای آن مرحوم علو درجات و برای خانواده محترم وی صبر و اجر مسالت دارم.

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد واحد تهران شمال: درگذشت رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام را به مقام معظم رهبری، همچنین مردم انقلابی ایران اسلامی تسلیت گفته و به پاس خدمات انقلابی وی که برای انقلاب اسلامی ایران مثمر ثمر بوده از خداوند متعال برای ایشان غفران الهی و برای خانواده ایشان صبر و شکیبایی مسئلت می‌نماید.

حمیدرضا غفاری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی فردوس: ‏درگذشت ناگهانی بنیانگذار شجره طیبه دانشگاه آزاد اسلامی، یار امام و رفیق دیرین و همسنگر رهبر معظم انقلاب که با هوش ‌وافر خود تکیه‌گاه مطمئنی برای انقلاب بود را به تمام دوست داران انقلاب اسلامی ایران تسلیت عرض می‌نماییم. ان‌شالله کارنامه درخشان وی در مبارزات قبل انقلاب، فرماندهی دفاع مقدس و دیگر سنگرهای انقلاب باعث علو درجات ایشان خو اهد شد.

این ضایعه بزرگ را محضر مقام معظم رهبری، ملت شریف ایران و جامعه دانشگاهی، بویژه خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی و بیت مکرم آن مرحوم، ریاست عالیه دانشگاه آزاد اسلامی، هیات موسس و امنای دانشگاه که در سوگ پدر معنوی خود نشسته‌اند تسلیت و تعزیت عرض نموده و از خداوند متعال برای آن عالم ربانی علو درجات، رحمت و غفران واسعه الهی را مسألت می‌نمائیم.

روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی مرکز نیکشهر: ارتحال جانگداز و ملکوتی عالم ربانی و مجاهد نستوه حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی، بنیانگذار دانشگاه آزاد اسلامی و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام را به پیشگاه مقدس قطب عالم امکان بقیه الله الاعظم (عج) و نائب بر حق آن حضرت مقام معظم رهبری و ملت شریف و بزرگ ایران و به خصوص خانواده بزرگ داشگاه آزاد اسلامی تسلیت و تعزیت عرض می‌نمایم.

از درگاه احدیت برای آن فقید سعید علو درجات، بخشش و غفران الهی آرزو می‌کنم. امید است که خداوند مهربان وی را با انبیاء و اولیاء و شهدای انقلاب اسلامی محشور گرداند.

روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی استان ایلام: ارتحال یار دیرین امام و رهبری بنیانگذار و رئیس هیئت موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی آیت الله هاشمی رفسنجانی بر عموم ملت ایران تسلیت باد.

دکتر مهدی مقری، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بادرود: ارتحال جانگداز و ملکوتی عالم ربانی و مجاهد نستوه حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی (قدّس الله نفسه الزکیه) بنیانگذار دانشگاه آزاد اسلامی و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام را به پیشگاه مقدس قطب عالم امکان بقیه الله الاعظم (عج) و نائب بر حق آن حضرت مقام معظم رهبری و ملت شریف و بزرگ ایران و به خصوص خانواده بزرگ داشگاه آزاد اسلامی تسلیت و تعزیت عرض می‌نمایم.

از درگاه احدیت برای آن فقید سعید علو درجات، بخشش و غفران الهی آرزو می‌کنم. امید است که خداوند مهربان وی را با انبیا و اولیا و شهدای انقلاب اسلامی محشور گرداند.

اساتید، کارکنان و دانشجویان مرکز روانسر: عروج ملکوتی حضرت آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی یار دیرین انقلاب اسلامی و امام راحل همراه همیشگی رهبر انقلاب، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و رئیس هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی را به محضر مقام معظم رهبری، عموم ملت ایران و بیت شریف وی تسلیت عرض نموده و از خداوند سبحان برای آن فقید سعید، شخصیت برجسته و انقلابی، طلب مغفرت، علو درجات و قرارگرفتن در ردیف اولیای بزرگ خداوند و برای بازماندگان و ارادتمندان وی صبر جمیل و اجر جزیل مسالت داریم.

دکتر علی سلیمی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه: آیت الله هاشمی رفسنجانی، بزرگ‌مرد عرصه مدیریت، امیر سیاست و سردار صلح و سازندگی ایران؛ در طول عمر پربرکت خویش جز برای مصلحت ملت و سربلندی این آب و خاک گام بر نداشت.

بی تردید نقش بی بدلیلش در دوران مبارزه، خدمات شایسته و ماندگارش در سال های دفاع مقدس، اراده‌ کارسازش در راهبری دوران فاخر سازندگی، صبر و استقامتش و نگاه پیوسته امیدوارانه اش به آینده روشن ایران اسلامی از خاطر ملت عزیز و قدرشناس ایران اسلامی نخواهد رفت. نام هاشمی بر تارک افتخارات این مرز و بوم برای همیشه تاریخ جاودان خواهد ماند.

بی شک امروز خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی نیز همچون همه آحاد ملت بزرگ ایران به سوگ بزرگ مردی نشسته اند که همچون ستاره ای درخشان در پهنه آسمان تاریخ و سیاست ایران می‌درخشید. یار امام خمینی(ره) و رهبری بعد از عمری جهاد به همرزمانش در دیار باقی شتافت و ملتی را در غم فراق خویش تنها گذاشت. این غم بزرگ و جانکاه را به مقام معظم رهبری، مردم شریف ایران و همه همسنگران آن مرحوم در جبهه انقلاب تسلیت عرض می‌نمایم.

دکتر وحید خطیبی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بردسیر: ضایعه تاسف بار درگذشت شخصیت برجسته انقلاب و یار دیرین امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی موجب تالم و تاثر همگان گردید. سابقه درخشان مبارزات قبل از انقلاب و خدمات ارزنده آن عالم ربانی در دوره انقلاب شکوه‌مند اسلامی از وی شخصیتی بی‌بدیل و مانا ساخت که فقدانش در تصور نمی‌گنجد.

سردار سازندگی دیروز و تدبیرگر صبور امروز چشم از جهان فرو بست و همه را به سوگ خود نشاند. این جانب عروج ملکوتی آن مجاهد فقید را به محضر حضرت ولی عصر (عج)، مقام معظم رهبری، ملت شریف ایران و خانواده دانشگاه آزاد اسلامی تسلیت عرض نموده و برای آن بزرگ مرد غفران واسعه الهی مسالت دارم.

حوزه بسیج دانشجویی خاتم الانبیا دانشگاه آزاداسلامی واحد بابل: ارتحال حجت الاسلام اکبر هاشمی رفسنجانی، مبارز انقلاب و یار دیرین امام و رهبری و موسس دانشگاه آزاد اسلامی را به تمامی دانشجویان و فرهیختگان و جامعه سیاسی کشور تسلیت و غفران الهی را برای ایشان مسئلت داریم.

ان شاءالله خداوند منان تلاش‌ها و مجاهدت‌های بی‌بدیل وی در تحقق انقلاب را مایه رحمت و غفران بر ایشان قرار دهند.

کد خبر: 175939
2 2

بیشتر بخوانید

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.