خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

مشاور وزیر آموزش و پرورش در امور انجمن اولیا و مربیان :

باید از ظرفیت انجمن اولیا و مربیان برای ارتقای کیفیت آموزش و پرورش بهره‌مند شویم

دوشنبه 20 دی 1395 - 15:35
احمدی

مشاور وزیر آموزش و پرورش در امور انجمن اولیا و مربیان با بیان اینکه افراد توانمندی در انجمن اولیا و مربیان مدارس فعالیت دارند، گفت: باید از ظرفیت انجمن اولیا و مربیان در راستای ارتقای کیفیت آموزش و پرورش بهره بگیریم.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، صبح امروز (دوشنبه) علی اصغر احمدی در دیدار با رؤسای آموزش و پرورش مناطق افغانستان که در ساختمان زنده یاد علاقه‌مندان برگزار شد، اظهار کرد: امید است تداوم این نشست‌ها و دیدارها بتواند باعث ارتقای کیفیت نظام آموزشی کشور افغانستان شود.

وی ارتباط فعال و مستمر خانه و مدرسه را از وظایف انجمن اولیا و مربیان عنوان کرد و افزود: انجمن‌ها باید امور را به گونه‌ای مدیریت کنند تا بتوانند از توانمندی همه اولیا در پیشبرد امور مدرسه بهره ببرند.

مشاور وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: با توجه به تعداد فراوان مدارس کشور، رسیدگی به وضعیت انجمن‌های اولیا و مربیان کار بسیار سختی است و باید در این زمینه شوراهای منطقه‌ای و استانی انجمن‌ها وارد عمل شوند.

احمدی به نقش نظارتی انجمن اولیا و مربیان اشاره کرد و گفت: باید شوراهای انجمن مناطق و استان‌ها به گونه‌ای فعال باشند تا بتوانند از ظرفیت همه بخش‌های جامعه در پیشبرد اهداف آموزش و پرورش بهره ببرند.

مشاور وزیر آموزش و پرورش گرایش به فردیت در دانش آموزان را عاملی در راستای فاصله بین خانواده و دانش آموز دانست و تصریح کرد: یکی از راهکارهای ما برای کاهش این فاصله، انتشار 260 عنوان کتاب آموزش خانواده و در ادامه برگزاری کلاس‌های آموزشی ارتباط والدین با فرزندان بود که به نتایج مطلوبی نیز دست یافتیم.

وی گفت: دانش آموزان علاوه بر آموزش کتاب‌های درسی در مدرسه، از یکدیگر نیز به صورت غیررسمی یادگیری دارند که تأثیر آن در شکل گیری شخصیت بسیار بیشتر از آموزش و پرورش رسمی است.

احمدی با تأکید بر سامان دهی بیشتر فعالیت‌های انجمن اولیا و مربیان عنوان کرد: این سامان دهی و مدیریت در راستای تأثیرگذاری بر عوامل مداخله‌گر تربیتی برای رسیدن به اهداف قصد شده آموزش و پرورش است.

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.