خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

در پیام‌های جداگانه صورت گرفت

تسلیت دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی به مناسبت رحلت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی/ 6

دوشنبه 20 دی 1395 - 17:12
تسلیت دو نهاد هنری به مناسبت درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی

روسای واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی، استادان، کارکنان، دانشجویان، تشکل‌ها و مجامع دانشگاهی در پیام‌هایی جداگانه درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و رئیس هیات موسس و امنای دانشگاه آزاد اسلامی را تسلیت گفتند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، متن پیام‌های تسلیت دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی به مناسبت ارتحال رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام به این شرح است:

دکتر مرتضی حق‌شناس سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد داریون: با ‌‌نهایت تاثر و تأسف عروج ملکوتی و فقدان مجاهد نستوه و فقیه مردم دار و آزاداندیش آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع مصلحت نظام، یار دیرین حضرت امام راحل و رهبر معظم انقلاب و بنیانگذار و رئیس هیأت موسس و هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی را محضر مقام معظم رهبری، مردم شریف ایران، اندیشمندان حوزوی و دانشگاهی، رئیس و خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی و بیت مکرم آن حضرت و تمامی دوستداران آن مرحوم در اقصی نقاط جهان تسلیت عرض می‌نمایم. روحشان شاد، یادشان گرامی و راه‌شان پررهرو باد.

هیأت رئیسه، استادان، کارکنان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب: هاشمی رفسنجانی بنیانگذار شجره طیبه دانشگاه آزاد اسلامی که از دستاوردهای زندگی پر فراز و نشیب آن عزیز سفر کرده است سبب تألم و تأثر خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی شد.

‎بی شک نتایج پربار اقدامات و دستاوردهای آن یار دیرین امام و انقلاب و همگام مقام معظم رهبری در سنگرهای مختلف نظام مقدس جمهوری اسلامی بویژه دانشگاه آزاد اسلامی با تربیت ده‌ها هزار نیروی کار متخصص، سال‌های سال منشأ اثر در مسیر پرتلألؤ کشور عزیزمان خواهد بود.

ما به عنوان عضوی از خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی ضمن تسلیت مجدد این فقدان با تلاش روزافزون در اعتلای آرمان‌های دانشگاه قدردان مساعی و مجاهدت ستودنی آن یار نستوه و فرزانه خواهیم بود.

دانشگاه آزاد اسلامی استان همدان: ارتحال یار صابر و صدیق امام خمینی (ره) مرحوم مغفور حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی که سال‌های متمادی در سایه سار مراد خویش رنج به ثمر نشستن پیروزی انقلاب اسلامی را بر خود هموار نمود و در این مسیر تا پای شهادت پیش رفت. شخصیتی که پس از رحلت امام (ره) در کنار مقام معظم رهبری همسنگر دوران قبل و پس از انقلاب، در مقام مشاوری امین و دوستی شفیق کوشا بود، موجب تألم و تأسف عمیق رهبر فرزانه و ملت شریف و قدران ایران اسلامی گردید.

دانشگاه آزاد اسلامی استان همدان درگذشت مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و رییس هیأت مؤسس و هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی را به حضرت ولیعصر (عج)، رهبر معظم انقلاب، ملت بزرگ ایران، خانواده معزز و معظم ایشان و بویژه خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی تسلیت عرض نموده و از خداوند منان برای ایشان، غفران الهی و علو درجات مسألت می‌نماید.

دکتر آزاد خلیلی موسوی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد آستارا: با ‌‌نهایت تاسف و تاثر خبر ارتحال جانسوز اسطوره بی‌بدیل تاریخ ایران اسلامی، سردار سازندگی و یار دیرین حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری، مرد میدان های سخت، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، رئیس هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی و مجاهد نستوه انقلاب اسلامی حضرت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی (ره) برای مردم ولایتمدار ایران و بویژه خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی ناباورانه و امت اسلامی را در غم و اندوهی عمیق فرو برد.

مجاهدتهای این فقید سعید و وابستگی‌های عمیق عاطفی و عقیدتی ایشان با حضرت امام خمینی (ره) در سالهای ابتدایی انقلاب شکوه‌مند اسلامی و نقش مهمی که در سال‌های قبل و بعد از پیروزی شکوه‌مند نظام مقدس جمهوری اسلامی ایفا کرده‌اند بر کسی پوشیده نیست و وی از هیچ کوششی در راه اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی فرو گذار نکرده و در مسئولیت‌های خطیری که بر عهده داشتند توسعه و آبادانی ایران و حاکمیت اسلام به تمام هم و غم ایشان تبدیل شده بود. حضور و نقش سازنده این مجاهد نستوه در عرصه‌های مهم و حساس کشور بر کسی پوشیده نبوده و این نکته‌ای است که می‌توان در گوشه گوشه آثار به جای مانده از این عالم فقید مشاهده کرد و بدون شک فقدان ایشان خسران بزرگی در جامعه خواهد بود. نقش مهم و حساس آن بزرگوار در شکل گیری بزرگ‌ترین دانشگاه مجازی جهان اسلام در حساسترین زمان که سیل مشتاقان علم را در آنجای داد و مانع خروج جوانان این مرز و بوم به خارج از کشور شدند بر هیچ کس پوشیده نیست.

اینجانب به نمایندگی از طرف هیأت رئیسه، اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد آستارا ارتحال جانسوز این عالم ربانی را محضر مقام معظم رهبری، مردم شریف ایران و خانواده محترم ایشان و خصوصا خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی تسلیت عرض نموده؛ از درگاه حضرت حق برای آن فقید سعید علو درجات و برای خانواده محترم و معظم آن بزرگوار صبر جزیل و اجر جمیل مسئلت می‌نمایم.

دکتر محمدحسین صادقی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین المللی جلفا: عروج ملکوتی حضرت آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی آن عالم مجاهد نستوه روزهای دشوار انقلاب اسلامی برای کشور و مردم شریف ایران ضایعه‌ای دردناک و حزن انگیزو جبران ناپذیر است.

فقدان شخصیتی بزرگ و بی‌نظیر همچون حضرت آیت الله هاشمی که از برجستگان انقلابی و سیاسی معاصر جهان اسلام به شمارمی آید برای ملت ایران و بوِیژه یاران و علاقه‌مندان به آن عزیز سفر کرده بسی سخت و جانکاه خواهد بود.

بی‌شک آثار و خدمات ارزشمند وی در دوران مبارزات قبل از انقلاب، پیروزی انقلاب، سال‌های دفاع مقدس و دوران سازندگی در عرصه‌های مختلف سیاسی و فرهنگی و علمی انقلابی کشور بر کسی پوشیده نیست، آیت الله هاشمی رفسنجانی یکی از چهره‌های تاثیرگذار در روند انقلاب و دوران پس از آن تا امروز بود که بعد از عمری تلاش و مجاهدت در راه اعتلای نظام جمهوری اسلامی در ایام رحلت کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه (سلام الله علیه)، رخ از نقاب خاکی برکشید و روح مطهرش به جوار قرب الهی در ملکوت اعلی شتافت.

اینجانب این ضایعه بزرگ را محضر مقام معظم رهبری، ملت شریف ایران و جامعه دانشگاهی، بویژه خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی و بیت مکرم آن حضرت، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، هیات موسس و امنا دانشگاه که در سوگ پدر معنوی خود نشسته‌اند تسلیت و تعزیت عرض نموده و از خداوند متعال برای آن عالم ربانی علو درجات، رحمت و غفران واسعه الهی را مسألت می‌نمایم.

حسین اسفرقی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد قاینات: درگذشت این مرد بزرگ ضایعه‌ای جبران ناپذیر برای ایران و انقلاب اسلامی است. او یکی از محبوب‌ترین چهره‌های انقلاب اسلامی بودکه در عرصه‌های مختلف نظام و در تمامی مقاطع حساس سالهای پس از انقلاب حضوری جدی و موثر داشت وتا آخرین لحظه عمر بابرکت خود در کنارخواسته‌ها و مطالبات مردم ایران بود.

اینحانب این ضایعه غم انگیز ودردناک را به مقام معظم رهبری (مدظله)، عموم مردم شریف ایران، خانواده بزرگ دانشگاه آزاداسلامی، بیت مکرم ایشان و دوستداران آن فقید سعید تسلیت عرض می‌کنم.

هیأت رئیسه، استادان، کارکنان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد دولت آباد: ضایعه تاسف بار رحلت حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی بنیانگذار شجره طیبه دانشگاه آزاد اسلامی که از دستاوردهای زندگی پر فراز و نشیب آن عزیز سفر کرده است سبب تالم و تاثر خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی گشت.

بی‌شک آن مرحوم چهره‌ای تاثیرگذار در روند انقلاب اسلامی ایران و دوران پس از آن تا آخرین روز حیات پربرکت خود بود که با اقدامات و دستاوردهای متعددی در دوران ریاست مجلس شورای اسلامی، جانشینی فرماندهی کل قوا دردوران جنگ تحمیلی، ریاست جمهوری، ریاست مجلس خبرگان رهبری، ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام، بنیانگذاری دانشگاه آزاد اسلامی و خدمات سازنده‌ای که در پیشبرد اهداف والای نظام نقش اساسی داشته برگ زرینی از خود در این کشور به یادگار گذاشت.

وی یار صدیق امام و انقلاب و یاور مقام معظم رهبری در تمام زمان عمر بابرکت خود بویژه منشا اثر در حل بسیاری از مشکلات بعد از انقلاب اسلامی در سنگرهای مختلف بود و ما به عنوان عضوی از خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی این مصیبت را به حضرت ولیعصر (عج)، رهبر معظم انقلاب، ملت بزرگ ایران، خانواده معزز و معظم ایشان و خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی تسلیت عرض نموده و از خداوند منان برای ایشان، غفران الهی و علو درجات مسألت می‌نماید.

دکتر پرویز عسکری سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد آبادان: درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی، یار دیرین انقلاب، امام (ره) و مقام معظم رهبری و رییس هیات مؤسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی را به رهبر معظم انقلاب اسلامی و خانواده وی و خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی تسلیت و تعزیت عرض می‌کنیم، براستی که نام و یادش برای همیشه در تاریخ انقلاب اسلامی و در بین ملت ایران جاودان و پاینده خواهد ماند.

اعضای هیات رئیسه، استادان، کارکنان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی صوفیان: ارتحال جانگداز و عروج ملکوتی مجاهد خستگی ناپذیر، یار دیرین امام و رهبری، بنیانگذارو رئیس هیات موسس دانشگاه آزاد اسلامی آیت الله هاشمی رفسنجانی، مبارز نستوه انقلاب که عمرش را برای عظمت اسلام و انقلاب سپری کرد را به محضر مقام معظم رهبری، ملت شریف ایران، بیت مکرم و داغدار وی و خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی تسلیت عرض می‌نماییم.

رئیس و اعضای هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی واحد خلخال: ارتحال اسطوره مبارزات، یار دیرین امام و رهبری، سردار سازندگی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و بنیانگذار شجره طیبه دانشگاه آزاد اسلامی، رئیس هیات موسس و امنای دانشگاه، حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی (ره) را به حضرت ولی عصر (ع)، مقام معظم رهبری و عموم هموطنان به ویژه خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی تسلیت عرض می‌نماییم.

بی‌شک نام بلند این شخصیت اثرگذار در تاریخ انقلاب و خدمات علمی وی به جامعه بسان ستاره‌ای پر تلالو خواهد درخشید و زحمات وی هیچ‌گاه از اذهان مردم شریف ایران پاک نخواهد شد.

بیشتر بخوانید

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.