خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

پیام تسلیت آیت‌اللّه موسوى خوئینى به مناسبت رحلت آیت‌اللّه هاشمى رفسنجانی

سه‌شنبه 21 دی 1395 - 09:51
موسوی خوئینی

آیت‌الله سیدمحمد موسوی خوئینی، دبیرکل مجمع روحانیون مبارز در پیامی درگذشت آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام را تسلیت گفت.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا، متن پیام موسوی خوئینی به این شرح است:

بِسْم اللّه الرحمن الرحیم

«مِنَ المؤمنینَ رِجالٌ صَدَقوا ما عَاهَدُوا اللّه علیه فَمِنهم من قَضی نَحبَه و مِنْهُم مَن ینتَظِر و ما بَدَّلُوا تَبْدِیلا»

خبر ارتحال آیت‌اللّه هاشمی مردم ایران به‌ویژه علاقمندان آن مرد بزرگ را در بهت و اندوه فراوان قرار داد. این عالم مجاهد، از آغاز جوانی، برای اعلاءِ کلمۀ حق و اهتزاز پرچم اسلام و مبارزه با استبداد و دیکتاتوری رژیم وابستۀ پهلوی با خدای خود پیمان بست و همیشه و همواره بر سر این پیمان بود تا به دیدار معبود خود شتافت.
این انقلابى نستوه از آغاز نهضت روحانیت با جلوداریِ عالِمی از تبار صالحان و مصلحان تاریخ اسلام، حضرت امام خمینی (رضوان اللّه تعالى علیه)، همراه و همراز او بود. پایدارى و استقامت او در روزهاى دشوار و غربت نهضت اسلامى مایۀ دلگرمى یاران بود. بازداشت‌هاى مکرر و شکنجه‌هاى خود و هم‌رزمانش تزلزلى در ارادۀ او ایجاد نکرد و در ادامۀ راه و حمایت و همراهى با امام و انقلاب استوارتر ساخت.
آیت‌اللّه هاشمى در ادامۀ راهى که با خدا بر سر آن پیمان بسته بود، در طول شصت سال مبارزه، چه دشنام‌ها و زخم زبان‌ها و بى‌مهرى‌ها و نامهربانى شنید و دید و همه را به جان خرید، ولى از پاى ننشست.
آقاى هاشمى در ساختن بناى رفیع جمهورى اسلامى بر ویرانۀ رژیم پوسیدۀ سلطنتى تمام توش و توان خود را در اختیار معمار بزرگ آن قرار داد.
اندوه فراوان فقدان آن یار سفرکرده مجال نوشتن و گفتنِ هر آنچه در شأن آن فقیدِ سعید است را نمی دهد.
این ضایعۀ بزرگ را به مردم شریف ایران و به مقام معظم رهبرى و به همسر بزرگوارش، که عمرى را با همۀ سختى‌هاى زندگى در کنار این مجاهد بزرگ با صبر و متانت به شایستگى گذراند، و به فرزندانش و به برادر محترم و دیگر بستگان تسلیت می گویم. اطمینان دارم که ایرانْ هاشمى را فراموش نخواهد کرد و بازماندگان آن عزیز سفرکرده را عزیز خواهد داشت. خداوند آن فقید سعید را مشمول الطاف و عنایات خاص خود قرار دهد.
هاشمى، که عمرى با عشق و ارادت به امام زیست و مبارزه کرد، دست تقدیر الهى آرامگاه او را نیز در مرقد نورانى مراد و محبوبش قرار داد؛ گواراى او باد.
سید محمد موسوى خوئینى ٢٠ / ١٠/ ٩٥

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.