خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس عنوان کرد؛

تولیت سلامت در وزارت رفاه ماند/ مخالفت با رای سرنوشت‌ساز

چهارشنبه 22 دی 1395 - 15:39
بهروز نعمتی

سخنگوی هیات رئیسه مجلس اظهار کرد: هیات رئیسه مجلس رای دکتر شهریاری را که موافق انتقال شورای عالی بیمه به وزارت بهداشت بود، لحاظ نکرد تا تولیت سلامت در وزارت رفاه بماند.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از خانه ملت، بهروز نعمتی گفت: با توجه به پیگیری‌های صورت گرفته از سوی برخی از نمایندگان به ویژه دکتر شهریاری، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس درباره تعیین تکلیف مساله انتقال شورای عالی بیمه سلامت، این موضوع در نشست امروز این هیأت مورد بررسی قرار گرفت.

وی ادامه داد: پس از بررسی ابعاد مختلف این موضوع و آیین نامه داخلی مجلس، اعضای هیات رئیسه مجلس از نظر آیین نامه‌ای نتوانستند راهی برای برگشت آرای دیده نشده در زمان رأی گیری در صحن علنی پیدا کنند، بنابراین همان رأی قرائت شده در صحن علنی ملاک کار قرار می‌گیرد.

در جریان بررسی بندهای سلامت برنامه ششم توسعه، پیشنهاد رئیس کمیسیون تلفیق مجلس مبنی بر لزوم انتقال شورای عالی بیمه و دبیرخانه آن به وزارت بهداشت، به علت خرابی دستگاه رأی گیری یکی از نمایندگان، رای نیاورد.

در این رابطه پس از استماع نظرات مخالفان و موافقان این پیشنهاد، رای گیری انجام شد اما در خلال رأی گیری، حسینعلی شهریاری، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس نسبت به خراب بودن دستگاه رأی گیری خود اعتراض کرد و این مساله موجب شد که این پیشنهاد تنها با یک رأی کمتر، تصویب نشود.

بر اساس سیاست‌های کلی سلامت ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری تولیت نظام سلامت شامل سیاست‌گذاری‌های اجرایی، برنامه ریزی‌های راهبردی، ارزشیابی و نظارت با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است.

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.