خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

آغاز به کار پنجمین جشنواره مد و لباس ایرانی اسلامی؛

معاون شهردار تهران: زنان در تحریم کالاهای خارجی خط شکن هستند

چهارشنبه 22 دی 1395 - 16:32
جشنواره تسنیم

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با بیان اینکه  بانوان در اقتصاد خانواده، نقش کلیدی دارند و برگزاری جشنواره تسنیم در راستای توانمندسازی زنان به خصوص زنان سرپرست خانوار است، گفت:زنان می‌توانند در تحریم کالاهای خارجی و استفاده از محصولات داخلی، «خط شکن» باشند.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، مجتبی عبداللهی در حاشبه مراسم افتتاحیه پنجمین نمایشگاه مد و پوشاک ایرانی اسلامی تسنیم در جمع خبرنگاران با اشاره به اهداف برگزاری این جشنواره اظهار کرد: این جشنواره دستاوردهای مختلفی در حوزه ترویج فرهنگ استفاده از تولیدات داخلی، عفاف و حجاب و توانمندسازی بانوان محلات دارد.

وی افزود: باید به مد و لباس ایرانی و اسلامی توجه ویژه‌ای داشت و ترویج مد و لباس ایرانی اسلامی از دستاوردهای این جشنواره است.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر ضرورت حمایت از تولیدات داخلی گفت: این جشنواره با نگاه حمایت از تولیدات داخلی و بر اساس رویکرد اقتصاد مقاومتی، برپا شده است. در واقع ما معتقدیم هم‌اکنون این قابلیت را داریم که با توانایی‌های موجود در داخل، نیازهای مد و پوشاک بانوان کشور را با نگاه اسلامی و ایرانی تامین کنیم.

عبداللهی با بیان اینکه توجه به فرهنگ عفاف و حجاب از دیگر دستاوردهای این نمایشگاه است که باید به آن توجه ویژه داشت، ادامه داد: در واقع توجه به موضوع مد و لباس ایرانی اسلامی، تکمیل کننده فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه ما است.

وی با تاکید بر داخلی بودن تمام محصولات عرضه شده در این نمایشگاه توضیح داد: نمایشگاه تسنیم ارائه کننده دستاوردهای بانوان محلات با محوریت زنان سرپرست خانوار است و تمام محصولات عرضه شده در این نمایشگاه محصولات تولید داخل است. بانوان در اقتصاد خانواده، نقش کلیدی دارند و برگزاری این جشنواره در راستای توانمندسازی زنان به خصوص زنان سرپرست خانوار است.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با بیان اینکه محصولات عرضه شده در این نمایشگاه از نظر کیفی در جایگاه بسیار خوبی قرار دارند، اضافه کرد: ما معتقدیم تولیدات ارائه شده در این جشنواره و نمایشگاه‌های مشابه باید از نظر کیفیت و قیمت، قابل رقابت با نمونه‌های خارجی باشد.

وی با تاکید بر ضرورت حمایت از اقتصاد داخلی و توانمندسازی زنان گفت: ما اطمینان داریم که محصولات تولید داخل کشور از نظر کیفی، در سطح بسیار مناسبی قرار دارد چراکه تجربه صنعت پوشاک و پارچه کشور ما، به مراتب از کشورهای دیگر بیشتر است.

عبداللهی همچنین با اشاره به اهمیت و نقش زنان در اقتصاد مقاومتی خاطرنشان کرد: زنان می‌توانند در تحریم کالاهای خارجی و استفاده از محصولات داخلی، خط شکن باشند.

به گفته وی، شهرداری صرفا یک نهاد خدماتی نیست بلکه یک نهاد اجتماعی است و ورود به عرصه حمایت از تولیدات داخلی و توانمندسازی زنان با محوریت زنان سرپرست خانوار و همچین موضوع عفاف و حجاب، از این منظر انجام می‌شود.

نمایشگاه تسنیم از امروز (22 دی) فعالیت خود را آغاز کرد و تا 29 دی ماه ادامه خواهد داشت و از ساعت 10 تا 20 هر روز پذیرای بازدیدکنندگان است.

بیشتر بخوانید

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.