خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

برنامه‌های روز 30 بهمن جشنواره قصه‌گویی اعلام شد/ ارایه مقاله‌ها و مرور دست‌آوردهای علمی جشنواره قصه‌گویی

جمعه 29 بهمن 1395 - 13:59
جشنواره قصه‌گویی

در چهارمین روز از نوزدهمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی 23 قصه‌گو اجرا خواهند داشت و در نشستی نیز مقاله‌های برگزیده این دوره ارایه و دست‌آوردهای علمی آن مرور می‌شود.

به گزارش گروه فرهنگی آنا از اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، پس از بررسی 162 اثر در گام نخست و 82 چکیده مقاله از سوی حسن دولت‌آبادی، دکتر اکرم قاسم‌پور و دکتر غلامعلی‌افروز در مرحله بعد، در نهایت در سه سطح، شش مقاله را به بخش پایانی جشنواره معرفی کردند تا در پایان سه اثر به عنوان برگزیده انتخاب شود.

بر همین اساس «نقش قصه‌گویی در انتقال مفاهیم درسی به کودکان و نوجوانان»، «بررسی جایگاه و اهمیت قصه‌گویی برای کودکان و نوجوانان با نیاز ویژه»، «نقش قصه‌گویی در پرورش سبک زندگی اسلامی ایرانی در کودکان و نوجوانان» و «جایگاه و اهمیت قصه‌گویی در سنت‌ها و آیین‌های فرهنگی، تاریخی و بومی محلی» و «چگونگی استفاده از زبان وجودی در قصه‌گویی» محورهای موضوعی این مقاله‌ها است.

هم‌چنین در این روز، هشت قصه‌گوی بخش بین‌الملل جشنواره شامل چهار قصه‌گو از کشورهای استرالیا، هند، کوبا و آرژانتین و چهار قصه‌گوی ایرانی از ساعت 8 و 30 دقیقه تا 12 در دو نوبت در سالن اصلی برگزاری جشنواره واقع در مرکز آفرینش‌های فرهنگی‌هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در خیابان حجاب تهران با هم به رقابت می‌پردازند.
در همین حال در چهارمین روز برگزاری جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی 15 قصه‌گوی داخلی و خارجی به مراکزی در سطح شهر تهران شامل «مرکز شماره 31»، «خانه کودک شوش»، «خانه سالمندان»، «موزه عروسک‌های ملل» و «شیرخوارگاه آمنه» اعزام می‌شوند تا برای مخاطبان در این مکان‌ها قصه‌گویی کنند.

نوزدهمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی روز اول اسفند با معرفی برترین‌های این دوره در مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون در خیایان حجاب تهران به کار خود پایان می‌دهد.

کد خبر: 197210
0 0
نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.