خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

صالحی امیری: وزارت ارشاد با قوانین محلی درباره موسیقی برخورد می‌کند

جمعه 29 بهمن 1395 - 14:52
نشست خبری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تشریح خدمات رسانی دولت یازدهم در حوزه های مختلف، تاکید کرد که تخریب دولت تخریب نظام خواهد بود.

به گزارش گروه رسانه‌های دیگر آنا از ایلنا، سیدرضا صالحی امیری در پاسخ به سوالات خبرنگاران در نشست رسانه‌ای در یاسوج گفت: دولت از نقد سازنده استقبال اما تخریب را عملی غیراخلاقی می‌داند.

وی هدف از تخریب دولت را انتقام جویی و ناکارآمد نشان دادن خدمات دولت عنوان و خاطرنشان کرد: دولت دارای گوشی شنوا است اما دولت معتقد است تخریب یک رویکرد غیراخلاقی و غیرانسانی است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت یازدهم افزود: درحالیکه دولت و ریاست جمهوری در سراسر کشور درحال خدمات رسانی به مردم هستند متاسفانه عده ای این خدمات را نمی بینند و نمی دانند که تخریب دولت تخریب نظام است.

صالحی امیری از تلاش گسترده دولت اعتدال برای حل مسائلی چون معیشت، اشتغال،صنعت و گسترش فضای کسب و کار با کمترین منابع موجود خبرداد.

وی گفت: درآمد دولت دهم 143 میلیارد دلار بوده در حالیکه این منابع در دولت یازدهم تنها 33 میلیارد دلار یعنی یک چهارم درآمد سال های گذشته بوده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت یازدهم با تاکید بر کمبود منابع در این دولت, تصریح کرد: از جامعه فرهنگ بویژه هنرمندان و رسانه ها انتظار می رود خدمات دولت که خدمات نظام است را به مردم تبیین کنند.

صالحی امیری افزود: کسی که تخم ناامیدی و یاس را در دل مردم بکارد قطعا به آرمان های ملت خیانت کرده است.

وی در پاسخ به این سئوال که به نظر می رسد در برخورد با موسیقی شاهد برخوردهای سلیقه‌ای و محله‌ای هستیم، اظهار کرد: هیچکس در هر نقطه‌ای از کشور نمی‌تواند با اجرای قوانین محله‌ای مانع اجرای موسیقی‌ها شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت یازدهم گفت: مبنای دولت در بحث موسیقی مبنای شرعی و قانونی است و وزارت ارشاد با هرگونه برخورد محله‌ای در این ارتباط مقابله می کند.

صالحی امیری بدون اشاره به نام فرد یا افرادی، خاطرنشان کرد: بحث موسیقی بازی برخی سیاسیون در وزارت ارشاد است درحالی که 54 درصد محل تولید و پخش موسیقی صدا و سیماست.

وی گفت: موسیقی نیاز جامعه بویژه نسل جوان کشور است و ریشه در تاریخ این سرزمین دارد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت تدبیر و امید،شرع و قانون را ملاک برخورد با موسیقی در ایران عنوان و تصریح کرد: البته وظایف و عملکرد وزارت ارشاد را نباید فقط در موسیقی خلاصه کرد.

صالحی امیری در پاسخ به سئوال خبرنگاری که پرسید چه برنامه ای برای حمایت از رسانه ها و اهالی فرهنگ و هنر دارید؟ یادآور شد: آیین‌نامه راه‌اندازی دو سازمان نظام صنفی رسانه و هنر تدوین شده است.

وی گفت: با راه اندازی این سازمان ها، تصدی گری و مسئولیت ها از دولت به نهادهای صنفی واگذار میشود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت یازدهم از تدوین پیش نویس سازمان نظام صنفی رسانه در دولت خبرداد.

صالحی امیری گفت: دولت بعد از تمام شدن پیش نویس , لایحه ای به مجلس شورای اسلامی تقدیم و امیدواریم مجلس شورای اسلامی نیز با تائید آن، سبب برداشتن گام موثری در توسعه رسانه ها و هنر باشیم.

وی در بخشی از سخنان خود از تمایل ایران برای برقراری ارتباط و اعزام حجاج به مکه مکرمه خبرداد و اظهار داشت: هیات پنج نفره‌ای در روز پنجم اسفندماه جاری برای برگزاری نشست‌هایی در این ارتباط از سوی ایران عازم عربستان می شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت تدبیر و امید افزود: پیش‌شرط‌هایی برای توافق نهایی در این نشست ها از سوی ما مشخص شده که مهمترین آنها پرداخت دیه شهدای منا و تامین امنیت حجاج ایرانی است.

صالحی امیری با تاکید بر اینکه ایران معتقد به اعزام حجاج به بیت‌الحرام است، خاطرنشان کرد: اگر عربستان شروط ما را بپذیرد قطعا شاهد اعزام حجاج به عربستان خواهیم بود و البته معتقدیم این راه باید هموار شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد که خط کشی سیاسی در حوزه فرهنگ و ارشاد اسلامی جایگاهی ندارد و با منطق و عدالت با موضوعات مختلف برخورد می شود.

وزیر دولت یازدهم در بخش فرهنگ و هنر گفت: اصحاب قلم به خطوط قرمز نظام آشنا هستند و ما معتقدیم انقلاب، نظام ، امام راحل ، رهبری انقلاب و وحدت ملی خطوط قرمز نظام هستند.

صالحی امیری تاکید کرد اگر روزنامه ای بخواهد به مبانی نظام و ارزش های مسلم ضربه بزند و یا خشونت را در جامعه ترویج کند قطعا اعمال نظارت قانونی و نه سلیقه‌ای صورت می گیرد.

وی افزود: در حوزه نظارت بر نشر کتاب نیز از 45 هزار مورد تنها 57 مورد اعمال نظارت شده که البته با رفع موارد ذکرشده نیز مشکل آنها رفع می شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت یازدهم از بازنگری نظام یارانه‌ها در تمامی حوزه‌های وزارت متبوع خود خبرداد.

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.