خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

ششمین قهرمانی متوالی تیم ملی کشتی آزاد در رقابت های جام جهانی با شکست آمریکا

جمعه 29 بهمن 1395 - 18:32
کشتی

تیم ملی کشتی آزاد ایران در فینال جام جهانی ۲۰۱۷ کرمانشاه آمریکا را ۵ بر ۳ شکست داد تا برای ششمین بار متوالی عنوان قهرمانی این رقابتها را بدست آورد.

به گزارش گروه ورزشی آنا

شکست آمریکا ، ایران با پیروزی ۵ بر ۳ برابر تیم آمریکا، قهرمان جام جهانی کشتی آزاد شد.

به گزارش وب سایت نود، در روز پایانی این رقابتها که در کرمانشاه برگزار شد، تیم های کشتی ایران و آمریکا برگزار کننده مسابقه فینال بودند. در پایان مبارزه کشتی گیران در اوزان هشت گانه، موفق شد با نتیجه ۵ بر ۳ برابر آمریکا پیروز شود.

۵۷ کیلوگرم: حسن رحیمی در اولین مبارزه فینال موفق شد با نتیجه شش بر صفر راموس آمریکایی را مغلوب کرده و اولین پیروزی را برای ایران کسب کند.

۶۱ کیلوگرم: مسعود اسماعیل پور در مبارزه با لوگان استیبر در وقت اول با نتیجه ۴ بر صفر از حریف پیش افتاد. اسماعیل پور در وقت دوم با کشتی گیر آمریکایی ۲-۲ شد و در نهایت با نتیجه ۶-۲۲ برابر حریف خود را مغلوب کرد و دومین پیروزی را برای ایران به ارمغان آورد.

۶۵ کیلوگرم: میثم نصیری در مبارزه با فرانک مولینارو در وقت اول با نتیجه ۲-۰ شکست خورد. در وقت دوم مولینارو که با نتیجه ۴ بر صفر از نصیری پیش بود، در فاصله یک دقیقه و سی ثانیه به پایان کشتی مقهور تکنیک میثم نصیری شد و با نتیجه ۵ بر ۴ شکست خورد.

۷۰ کیلوگرم: مصطفی حسین خانی در مصاف با جیمز گرین نفر سوم جهان در سال ۲۰۱۵، در وقت اول با یک امتیاز پیش افتاد. حسین خانی در وقت دوم هم یک امتیاز از حریفش گرفت و با کسب پیروزی دو بر صفر، چهارمین برد را برای ایران به دست آورد.

۷۴ کیلوگرم: پیمان یاراحمدی در مبارزه ای حساس به مصاف جردن باروفس کشتی گیر سرشناس آمریکایی رفت. وقت اول با نتیجه ۲-۲ تمام شد، اما در وقت دوم باروفس یک امتیاز دیگر کسب کرد و با نتیجه ۳-۲ برابر یاراحمدی برنده شد تا اولین پیروزی برای تیم آمریکا ثبت شود.

۸۶ کیلوگرم: حسن یزدانی قهرمان المپیک ریو در مبارزه با دیوید تایلور در وقت اول با نتیجه ۳-۲ از تایلور پیش افتاد اما در وقت دوم به کلی شرایط کشتی عوض شد و کشتی گیر آمریکایی در حالیکه با نتیجه ۶-۴ از یزدانی پیش افتاده بود، در فاصله یک دقیقه به پایان قهرمان المپیکی ایران را ضربه فنی کرد و دومین پیروزی را برای آمریکا ثبت کرد.

۹۷ کیلوگرم: امیر محمدی کشتی گیر ایرانی در فینال این وزن با کایل اسنایدر کشتی گرفت. وقت اول این مبارزه را اسنایدر ۲-۰ از محمدی پیش افتاد و در پایان با نتیجه شش بر صفر به سود کشتی گیر آمریکایی تمام شد تا کشتی آخر بیش از پیش حساس دنبال شود.

۱۲۵ کیلوگرم: کمیل قاسمی در آخرین مبارزه دیدار فینال جام جهانی با گواز دوفسکی کشتی گرفت. کمیل قاسمی در وقت اول از حریف پیش افتاد و در پایان با شکست دوفسکی توانست قهرمانی ایران را مسجل کرده و شادی این پیروزی را به مردم ایران هدیه کند.

کد خبر: 197243
کلمات کلیدی:
نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.