خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

رویدادهای دانشگاهی؛

اخبار دانشگاه؛ از برپایی بازارچه کار، فناوری و خیریه تا نمایشگاه هنری زیر پوست‌ شهر

سه‌شنبه 17 اسفند 1395 - 14:43
آرم

محفل انس با قرآن کریم با همکاری دفتر فرهنگ اسلامی و کانون دینی و مذهبی واحد بوکان در نمازخانه این دانشگاه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوکان با توجه به جایگاه قرآن کریم در زندگی انسان، اظهار کرد: «زندگی قرآنی بر اساس رعایت مقررات و عدالت است و مردمی که اینگونه زندگی کنند، دارای اطمینان خاطر و آسایش خواهند بود و سعادت ابدی و جاودانه را در آغوش خواهند گرفت.»

سلمان حمیدی هدف از برگزاری محفل انس با قرآن کریم ترویج فرهنگ قرآنی و ایجاد انگیزه درمیان دانشجویان دانست و افزود: «ان‌شاءلله در سال جدید هر هفته محفل انس با قرآن کریم در این واحد برگزار خواهد شد.

وی از کانون دینی و مذهبی واحد بوکان در برگزاری این برنامه تشکر کرد.

امام جماعت دانشگاه هم خطاب به حاضران گفت: «اگر اهل قرآن باشید، به خدا نزدیک تر خواهید شد.»

ماموستا احمدی مولودی با توجه به ‌ضرورت برگزاری محافل انس با قرآن کریم خاطرنشان کرد: «برگزاری محافل انس با قرآن در دانشگاه‌ها، سبب آشنایی هر چه بیشتر نوجوانان و جوانان با کلام الهی قرآنی در جامعه می‌شود.»

سپس قاریان حاضر در این محفل نورانی آیاتی از کلام الله مجید را تلاوت کردند.این محفل قرآنی با همکاری دفتر فرهنگ اسلامی و کانون دینی و مذهبی واحد بوکان در نمازخانه دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوکان برگزار شد.

دومین دوره مسابقات «نجات تخم مرغ»

به مناسبت روز مهندس دومین دوره مسابقات «نجات تخم مرغ» به همت حوزه ی معاونت پژوهش و فناوری، باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان و انجمن علمی مهندسی مکانیک دانشگاه آزاد اسلامی واحد مرودشت در این واحد دانشگاهی برگزار شد.

در این دوره از مسابقات که تعداد 30 تیم 3 نفره حضور داشتند، دانشجویان با ساخت سازه یا اجسامی که تخم مرغ در آن قرار داشت و رها کردن آن از ارتفاع، سعی کردند تخم مرغ را سالم به زمین برسانند و براساس معیار سالم رسیدن و زمان رسیدن تخم مرغ به زمین، تیم های برتر انتخاب شدند.

در این برنامه که با استقبال پرشور دانشجویان همراه بود، دکتر قهرمان سلوکی نژاد معاون پژوهش و فناوری، دکتر امین کشاورزی مدیر کل پژوهش و فناوری، دکتر حسین نعمتی مسئول بسیج استادان و عضو هیات علمی گروه مکانیک به عنوان داور مسابقه، دکتر تاج الدین دریکوند مدیر مرکز رشد واحدهای فناور و دکتر معصومه عمادی مسئول باشگاه پژوهشگران و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی واحد مرودشت حضور داشتند.

در پایان به تیم های اول تا سوم جوایز نفیسی اهدا شد.

راهیابی به مرحله استانی در جشنواره نوجوان خوارزمی

مدیر دبیرستان پسرانه سما شیروان اعلام کرد: «پس از برگزاری جلسات مکرر آموزشی برای شرکت دانش آموزان آموزشگاه در مسابقات جشنواره نوجوان خوارزمی برگزار شد، دستگاه (شارژ همراه) دست سازه میلاد دامن خورشید دانش آموز 15 ساله پایه هشتم، پس از انتخاب از مرحله شهرستانی به مرحله استانی جشنواره نوجوان خوارزمی راه یافت.

رضا ارزمان زاده اعلام کرد: این افتخار با پیگیری‌های دکتر کاظمی رئیس مرکز سما شیروان و آموزش‌های زالی مقدم از دبیر رباتیک مرکز کسب شده است.

اردوی سیاحتی و زیارتی کارکنان

به همت دفتر فرهنگ دانشگاه آزاد اسلامی مرکز نیکشهر و با حمایت های دکتر موسی رئیسی سرپرست این مرکز دانشگاهی اردوی چهارروزه کارکنان این دانشگاه به مشهد مقدس برگزار شد.

در این اردو ده نفر از کارکنان این مرکز دانشگاهی حضور داشتند و به مدت چهار روز میهمان ثامن‌الحجج بودند.

زیارت بارگاه ملکوتی امام رضا(ع)، بازدید موزه حرم، شرکت دسته جمعی در نمازهای جماعت، برگزاری نشست های فرهنگی، شرکت در مراسم شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) و اماکن دیدنی شهر مشهد از برنامه های این اردو بود.

موسی رئیسی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی مرکز نیکشهر با بیان اینکه برگزاری این اردو با هدف ارتقای سطح فرهنگی کارکنان و تجدید روحیه آنان برگزار شد، گفت: تأثیر این اردوهای فرهنگی زیارتی در روحیه کارکنان دانشگاه با توجه یک سال کار و فعالیت و تلاش‌های کارکنان دانشگاه و لزوم ایجاد نشاط و مهیا کردن زمینه همدلی کارکنان فرهیخته و تقویت روحیه آنان بسیار موثر است.

برپایی بازارچه خیریه

مقارن با روز احسان و نیکوکاری و برای چهارمین سال، مجتمع‌های پسرانه و دخترانه سما واحد کرمان به صورت جداگانه، بازارچه خیریه برگزار کردند.

در آیین افتتاحیه این بازارچه‌ها که به همت انجمن اولیا و مربیان برگزار شد سیدحمید غفوری دبیر شورای نظارت و هماهنگی سما استان، محمدی رئیس منطقه دو کمیته امداد امام خمینی، خدادادی معاون آموزش ابتدایی به همراه جمعی از مسئولان ناحیه یک آموزش و پرورش حضور داشتند.

در هر یک از این بازارچه‌ها که مشتمل بر 34 غرفه بودند انواع خوراکی‌ها، صنایع‌دستی، گل‌های طبیعی و مصنوعی، بدلیجات، وسایل سفره هفت سین و ... در معرض فروش قرار گرفت.

سود حاصل از این بازارچه‌ها به معلمان سرطانی و صعب‌العلاج ناحیه یک آموزش و پرورش که تحت پوشش خیریه کوثر می‌باشند اختصاص خواهد یافت.

مسابقات حفظ و قرائت قرآن کریم

دانشگاه آزاد اسلامی واحد سوسنگرد همزمان با سایر واحدهای دانشگاهی و با همت دفتر فرهنگ اسلامی، مسابقات بیست و دومین دوره حفظ و قرائت قرآن کریم را بصورت شفاهی و با سخنرانی دکتر مدحج رئیس واحد سوسنگرد و در دو بخش برادران و خواهران برگزار شد.

مدحج گفت: «برگزاری این مسابقات علاوه بر اینکه اشاعه فرهنگ قرآنی را در بین خانواده های شرکت کننده تقویت می کند خود به نوعی منجر به ایجاد یک فضای روحانی و معنوی نیز شده است.»

تجدید میثاق با شهدا

اردوی راهیان نور دانشجویان پسر سما واحد اهواز با حضور دانشجویان و کارکنان این مرکز در منطقه عملیاتی شلمچه برگزار شد.

در این اردو دانشجویان با آشنایی با سیره شهدا و تحلیل و بررسی دلایل حمایت استکبار (امریکا، اسرائیل و دولت های مرتجع منطقه) از رژیم بعث عراق و بررسی اقتصاد و دفاع مقدس در جمعی صمیمانه ایثار و فداکاری شهدای 8 سال دفاع مقدس را گرامی داشتند.

پرسش و پاسخ با مسئولان ستاد ویژه نانو

به منظور توسعه فناوری نانو و ترغیب و تشویق دانشجویان در گرایش به این علم نوین روز و آشنایی با فناوری و دستاوردهای این صنعت جلسه پرسش و پاسخ با مسئولان ستاد فناوری نانو و استادان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد جهرم برگزار شد.

در این جلسه که دکتر سروری کارگزار صنعت ستاد فناوری نانو حضور داشت، دکتر مهدی رحمانی مدیر دبیرخانه مسابقه ملی نانو توضیحاتی درباره اشنایی دانشجویان با ستاد توسعه نانوفناوری ریاست جمهوری، فضای نانو فناوری در کشور، پیشرفتها و دستاوردهای نانو فناوری و حمایتهای ستاداز طرح ها و برنامه های پیشنهادی و مسابقه ملی و اهداف مسابقه ارایه داد و در پایان پرسش و پاسخ برگزار شد.

کسب مقام دوم استانی

زهرا نگهبان زعفرانلو اعلام کرد: «مسابقات استانی قهرمان مدارس به میزبانی بجنورد که به مدت یک روز برگزار شد تیم سما شیروان با اختلاف یک امتیاز نایب قهرمان استان خراسان شمالی شد.»

وی افزود: «این تیم پس از کسب مقام اول شهرستان و راهیابی به مسابقات استانی مدارس استان، در این مسابقات مقام دوم استان خراسان شمالی را در بین دختران کسب کرد.»

دانش آموزان عسل محمدیان، نرگس علی یاری، مهلا محسنی، مهدیه خوش نیت، فاطمه کریمی دلاور از اعضای تیم دبستان سما با سرپرستی خانم قبادی، معاون آموزشی دبستان و مربی گری خانم سکوتی هستند.

نمایشگاه هنری زیر پوست شهر

به همت معاونت دانشجویی فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نراق نمایشگاه هنری با عنوان زیر پوست شهر در قالب تابلوهای هنری و ماکت در ساختمان مدیریت واحد نراق برگزار شد.

مدیر فرهنگی اجتماعی واحد نراق گفت:این نمایشگاه کاری خلاقانه، نو و ترکیبی از هنرمندی و طنازی در ارائه آسیب‌های اجتماعی است که هنرمند سازنده این عروسک‌ها وآثار هنری آسیب‌های اجتماعی را با نگاهی ویژه، تامل برانگیز وآمیخته با طنزی لطیف در معرض دید مراجعه کنندگان قرار داده است.»

حجت‌الاسلام حمید سعادتی افزود: نمایشگاه هنری زیرپوست شهر به تبین آسیب‌های اجتماعی موجود در اجتماع و جامعه امروز با موضوعاتی همچون طلاق، دوستی‌های خیابانی، روابط نامشروع، اعتیاد، فرار مغزها، رابطه دختروپسر، غربزدگی فرهنگی، بی هویتی، بد حجابی، رسانه غربی و ماهواره، اعتیاد به شبکه های اجتماعی و فضاهای مجازی پرداخته است .

نمایشگاه زیر پوست شهر مورد استقبال استادان، دانشجویان و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی واحد نراق قرار گرفت. این نمایشگاه فرهنگی – اجتماعی تا پایان سال جاری در واحد نراق بر پا است.

فصلنامه گردشگری دانشجویی

اولین فصلنامه گردشگری دانشجویی استان فارس با عنوان سرزمینم از کمیته نشریات دانشجویی استان فارس برای دانشگاه آزاد اسلامی ارسنجان مجوز فعالیت دریافت کرد.

کارشناس فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی ارسنجان گفت: «فصلنامه دانشجویی سرزمینم، اولین نشریه گردشگری دانشجویی استان فارس است که زیر نظر کانون گردشگری واحد ارسنجان با دبیری زهرا حسن شاهی اداره خواهد شد.»

پریوش ظاغر افزود: «دانشگاه ارسنجان دارای شش نشریه دانشجویی با عنوان جرعه نور، اثر، صراط سبز، نوژان، قند پهلواست که نشریه دانشجویی جرعه نور در اولین جشنواره کشوری دارای رتبه شده و جایزه دریافت کرده است.»

وی گفت: «دفتر فرهنگ اسلامی ارسنجان با کسب 890 امتیاز هزار در مسابقات قران و عترت شده که موفق به دریافت لوح و هدیه از هیات امنای استانی شده است.»

بازارچه کار و فناوری

مدیر دبیرستان دخترانه سما شیروان اعلام کرد: «بازارچه کار و فناوری دانش آموزان این آموزشگاه با همت مربی هنر مرکز خانم صدقیانی برگزار شد.»

فریده شفیعی ثانی افزود: «در این بازارچه، کارهای دست دانش آموزان از جمله چراغ خواب‌های حباب شکل، آینه‌های سنتی، ظروف هفت سین، وسایل تزئینی (دستبند و .. )، قالیچه سنتی، بافتنی‌ها (شال و کلاه)، عروسک‌های نمدی، کارهای ویترای (نقاشی روی شیشه) و انواع غذاها و ساندویچ‌ها و کیکها در معرض دید و فروش قرار گرفت .»

شفیعی افزود: «این بازارچه کار و فنارری با هدف ایجاد کسب و کار خانگی، آموزش بازاریابی و نحوه کسب شغل در آینده برای دانش آموزان برپا شده است.»

مسابقات والیبال کارکنان و اعضای هیات علمی

مسابقات والیبال کارکنان و اعضای هیات علمی برادران استان فارس با شرکت 14 تیم و به میزبانی واحد شیراز برگزار شد.

در این مسابقات تیم والیبال واحد مرودشت مقام اول، واحد شیراز مقام دوم و واحد آباده مقام سوم را کسب کردند.

اسامی تیم آباده عبارتند از: محمد رستم پور سرپرست واحد و کاپیتان تیم، یاسر زارع معاون سما، سعید جاویدی رئیس دفتر فرهنگ، محمد بهرامی، علی اکبر محمدی، حمید فتحی، حمیدرضا یوسفی، علیرضا یزدان شناس و محمدرضا جعفری

آغاز اجرای طرح ملی سیمای زندگی دانشجویان

جلسه توجیهی آغاز طرح ملی سیمای زندگی دانشجویان در دفتر معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد مرودشت با حضور تیم پرسشگران این طرح برگزار شد.

جامعه آماری تعیین شده در دانشگاه آزاد اسلامی واحد مرودشت تعداد 1203 نفر است که از این تعداد 852 نفر دانشجویان کاردانی و کارشناسی و تعداد351 نفر دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری است.

زمان پایان اجرای طرح 95/12/20 است.

بخش شفاهی مسابقات قرآن و عترت

دانشجویان واحد دانشگاهی بم در بیست و دومین دوره مسابقات قرآن وعترت بخش شفاهی مرحله اول شرکت کردند.

در این مرحله از مسابقات که با حضورقاریان و مؤذنین واحد در نمازخانه دانشگاه برگزار شد، دانشجویان در رشته های قرائت (تحقیق و ترتیل) واذان به رقابت پرداختند و حائز مقام شدند.

نفرات اول در هر رشته به مسابقات استانی راه پیدا می‌کنند که زمان برگزاری آن نیز متعاقباً اعلام خواهد شد.

بیشتر بخوانید

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.