خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

جایزه مسابقه بین‌الملل معماری به پژوهشگر واحد علوم و تحقیقات اهدا شد

سه‌شنبه 29 فروردین 1396 - 08:44
 اهدای جوایز مسابقه اینسپایرلی

گروه طراحی سمیه روانشادنیا، پژوهشگر و دانشجوی دکتری معماری دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات موفق به کسب رتبه سوم مسابقه بین‌الملل استعدادیابی INSPIRELI AWARD 2016 شد و در مراسمی جایزه خود را دریافت کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، مراسم اهدای جوایز مسابقه اینسپایرلی در پراگ با حضور وزیر فرهنگ و وزیر آموزش پراگ و رئیس اتحادیه معماران اروپا UIA سفیر جمهوری اسلامی ایران و سفرای متعدد از کشورهای شرکت کننده در مسابقه در پراگ برگزار شد.

سمیه روانشادنیا سرپرست گروه طراحی با بیان اینکه مسابقه اینسپایرلی یکی از موفق‌ترین مسابقات حمایت کننده استعدادهای جوان معماری و طراحی در سال 2015 بوده است، گفت: در این دوره از مسابقات استعدادیابی INSPIRELI AWARD2016 که با حمایت UIA برای دانشجویان، معماران و طراحان جوانتر از 35 سال برگزار شد، پروژه «میدان آذربایجان» از ایران ارائه و مورد ارزیابی و بررسی داوران قرار گرفت.

طرح «میدان آذربایجان» پس از طرح‌هایی از کشورهای ایتالیا و ژاپن به طور مشترک با طرح دیگری از ایتالیا حائز رتبه سوم این دوره از مسابقات بین المللی استعدادیابی INSPIRELI AWARD2016، شد

وی با بیان اینکه مجموعه INSPIRELI اولین شبکه اجتماعی است که برای معماران و طراحان جهان، فضایی برای اشتراک گذاری رایگان، ارائه طرح‌ها و ارتباط مستقیم با معماران، طراحان و تیم های اجرایی در سراسر دنیا را فراهم آورده است، افزود: در این مسابقات هر شرکت کننده با بارگذاری یک تا سه عکس از طرح های خود در پروفایل شخصی اش، در مسابقه شرکت کرده که با توجه به نظر و آرای مردمی و در نهایت نتیجه داوری طرح های برگزیده انتخاب می شوند.

این پژوهشگر واحد علوم و تحقیقات تصریح کرد: در این دوره از مسابقات اینسپایرلی 1052 شرکت کننده از 99 کشور و 300 دانشگاه جهان با بارگذاری 2903 تصویر شرکت کرده بودند. پس از آرای مردمی که حدود 25926 بود، هیأت داوران این مسابقات که متشکل از 55 معمار برجسته از 39 کشور جهان بودند، 50 طرح را برای فینال مسابقات انتخاب کردند. در نهایت از میان این 50 طرح در دور پایانی سه طرح با رأی داروان و یک طرح از مجموعه آرای عمومی به عنوان طرح‌های برگزیده منتخب شدند.

به گزارش آنا، تندیس «بالهایی رو به آینده» اثر Borek Sipek به نفرات برگزیده داوران، جوایز بین المللی به رتبه های اول تا سوم، جایزه طرح منتخب اعضا و طرح منتخب آرای مردمی در پراگ در مراسمی رسمی با حضور وزیر فرهنگ و وزیر آموزش پراگ و رئیس اتحادیه معماران اروپا UIA سفیر جمهوری اسلامی ایران و سفرای متعدد از کشورهای شرکت کننده در مسابقه اهدا شد.

طرح «میدان آذربایجان» پس از طرح‌هایی از کشورهای ایتالیا و ژاپن به طور مشترک با طرح دیگری از ایتالیا حائز رتبه سوم این دوره از مسابقات بین المللی استعدادیابی INSPIRELI AWARD2016، شد. طرحی از کشور فرانسه نیز در بخش آرای مردمی به عنوان طرح برتر برگزیده شد.

طرح «میدان آذربایجان» به سرپرستی سمیه روانشادنیا دانشجویی واحد علوم و تحقیقات و با همکاری عطاء‌الدین ششمانی و محمدمهدی واحدی، طراحی شده است. این طرح در سال گذشته نیز موفق به کسب رتبه اول مسابقات بین المللی طراحی میدان آذربایجان شده است.

بیشتر بخوانید

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.