خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

در جلسه شورای آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان غربی

حسین زاده لطفی: بیش از 70 درصد رشته گرایش های کارشناسی ارشد قابلیت توسعه ندارند

پنج‌شنبه 31 فروردین 1396 - 18:32
رکتر حسین زاده

معاون امور آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: بیش از 70 درصد رشته گرایش های کارشناسی ارشد به دلیل نبود داوطلب به میزان کافی قابلیت توسعه ندارند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از ارومیه، دکتر فرهاد حسین زاده لطفی در دهمین شورای تخصصی آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان غربی که صبح امروز در محل سالن اجلاس شهید حمید باکری واحد ارومیه برگزار شد با بیان اینکه از دیدگاه آموزش عالی در بازه سال های 1390تا 1400 در بحرانی ترین وضعیت قرار داریم، گفت: کاهش جمعیت دانش آموزی و افزایش مراکز آموزش عالی مهر تاییدی بر این موضوع است.

وی با بیان اینکه بالای 80 درصد درآمد دانشگاه از طریق شهریه دانشجویان است، گفت: جذب دانشجو، عامل بسیار مهمی است ولی باید در چارچوب قوانین و آیین نامه ها صورت گیرد.

حسین زاده لطفی رقابت هایی که به غلط در طول سال های اخیر بین واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی صورت گرفته است را نادرست دانست و افزود: منابعی که در استان وجود دارد باید به طور مساوی با توجه به ظرفیت ها بین همه واحدها توزیع شود.

معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: در بیش از 70 درصد رشته گرایش های ارشد و بیش از 40 درصد رشته گرایش های دکتری به دلیل کمبود داوطلب، جذب نداریم.

وی با تاکید بر اینکه دانشگاهی موفق است که قوانین و مقررات را در راستای افزایش کیفیت سرلوحه کار خود قرار دهد، گفت: تلاش مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی همواره بر رعایت قوانین است و پیشرفت های کنونی را نیز مدیون آن هستیم.

دکتر عزیز جوان پور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان غربی نیز برگزاری دهمین جلسه شورای آموزشی استان را فرصت مناسبی برای رفع مشکلات واحدهای استان دانست.

در پایان، روسای واحدهای استان و معاونان آموزشی به بیان مسائل و مشکلات واحدهای متبوع خود پرداختند.

کد خبر: 212226
0 0
نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.