خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

مقاله عضو هیات علمی واحد شبستر در مجله بین ­المللی نمایه شد

دوشنبه 11 اردیبهشت 1396 - 11:26
دکتر علی دقیق

مقاله عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شبستر در مجله electric power component and systems از مجموعه مجلات انتشارات Taylor and Francis که جزو مجلات بین ­­المللی نمایه شده است، به چاپ رسید.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، مقاله دکتر علی دقیق عضو هیات علمی واحد شبستر با عنوان «طراحی بهینه ژنراتور سنکرون آهنربای دایم­شار محور بدون هسته با هدف کاهش هزینه و با در نظر گرفتن مدل بهبود یافته شارژ نشتی آهنربا» در مجله electric power component and systems از مجموعه مجلات انتشارات Taylor and Francis که جزو مجلات بین ­­المللی نمایه شده درWeb of Science (WOS)، ISI است، به چاپ رسید.

موضوع مقاله طراحی بهبود یافته ژنراتور سنکرون مغناطیس دائم­شار محور بدون هسته با هدف کاهش هزینه مواد مصرفی به کار رفته در ساخت ژنراتور است.

این ژنراتورها امروزه در کاربرد توربین­ های بادی مورد توجه خاصی قرار گرفته ­اند. استفاده از ساختار بدون هسته استاتور سبب کاهش تلفات و افزایش بازده آن شده و در کل وزن تمام شده آن را کاهش می دهد.

علی دقیق استادیار برق دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شبستر و یکی از اعضای هیات علمی فعال واحد شبستر در حوزه پژوهش است.

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.