خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

در دیدار شورای سیاستگذاری جشنواره فیلم سبز با آیت الله حاج سید حسن خمینی مطرح شد؛

سیدحسن خمینی: مشکلات محیط زیستی را جزء دردهای جامعه بدانیم

یکشنبه 22 مرداد 1396 - 15:54
دیدار شورای سیاستگذاری جشنواره فیلم سبز با آیت الله حاج سید حسن خمینی

یادگار گرامی امام بر اهمیت عنصر «تخیّل» به عنوان عامل زیست اخلاقی تأکید کرد.

به گزارش گروه فرهنگی آنا از روابط عمومی ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم سبز، آیت‌الله سیدحسن خمینی در دیدار دست‌اندرکاران ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم سبز که در جماران برگزار شد، با اشاره به وارد شدن آسیب‌های فراوان به محیط زیست کشور در دهه‌های متمادی، اظهار کرد: اگر مشکل محیط زیست را جزء دردهای بزرگ جامعه دانستیم و تایید کردیم که باید نسبت به آن حساس باشیم، جشنواره فیلم سبز بزرگترین ابزار فرهنگی حفاظت از محیط زیست در ایران است.

وی، قوی‌ترین آثار در این حوزه را فیلم‌هایی دانست که قدرت تخیل و تصور را نسبت به آینده محیط زیست بالاتر ببرد و افزود: در مقابل «توهم» که منشاء بی‌اخلاقی‌ها در زندگی بشر است، «تخیّل» عامل یک زندگی اخلاقی است، چرا که به ما قدرت می‌دهد تا در جایگاه دیگر انسان‌ها و موجودات قرار گیریم و دردهای آنان را لمس کنیم؛ در اینجاست که هنر، ادبیات و سینما جایگاهی ویژه می‌یابد.

وی با تأکید بر اینکه تخیل شرط زندگی بهتر سالم‌تر و با اخلاق‌تر است، به طراز بالای سینمای ایران اشاره کرد و گفت: در جامعه ما فیلم‌هایی قوی‌تر ظاهر شده‌اند که قدرت تخیل را بالاتر برده‌اند. در این راستا امروز باید روی نگارش فیلمنامه‌های قوی تلاش بیشتری صورت گیرد.

یادگار امام (ره) در این دیدار همچنین از زحمات دکتر معصومه ابتکار در سازمان حفاظت محیط زیست قدرانی کرد و با بیان اینکه خانم دکتر ابتکار مادر محیط زیست ایران است، افزود: ایشان حق زیادی به گردن محیط زیست ایران دارند و ما محتاج نگاه ایشان در این بخش بودیم.

در ادامه معصومه ابتکار در سخنان کوتاهی، بر اهمیت جایگاه «خانواده» در حمایت جامعه از محیط زیست تأکید کرد و گفت: حتما در دوران مسئولیت در معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری، موضوع محیط زیست را دنبال خواهیم کرد.

وی همچنین شروع برنامه‌های کاری خود در مسئولیت جدید با دیدار یادگار امام را به فال نیک گرفت و گفت: امیدوارم دعای خیر امام (ره) پشت سر ما باشد.

وی همچنین در خصوص جشنواره فیلم سبز یادآور شد: این جشنواره در دوره قبل (دوره پنجم) در سطوح بین المللی به خوبی درخشید که حاصل کار عاشقانه و توام با صبر دست اندرکاران آن بوده است.

معاون زنان و خانواده ریاست جمهوری همچنین بر تاثیرگذاری سینما برای مقابله با تخریب محیط زیست و بسیج زنان و مردان و جوانان در این راستا تأکید کرد.

در این دیدار همچنین فرهاد توحیدی دبیر ششمین جشنواره بین المللی فیلم سبز گزارشی را از روند برگزاری جشنواره ارائه کرد.

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.