خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

"سکانس عشق"؛ جایزه ویژه بخش فیلمنامه جشنواره مسیر عشق به بهترین خاطره مردمی و سکانس برتر

یکشنبه 22 مرداد 1396 - 14:15
مسیر عشق

جایزه ویژه"سکانس عشق" به جوایز نخستین جشنواره بین المللی فیلم و عکس مسیر عشق افزوده شد.

به گزارش گروه فرهنگی آنا از روابط عمومی نخستین دوره جشنواره بین المللی فیلم وعکس "مسیرعشق"، حسین خورشیدی مدیر بخش فیلمنامه این جشنواره ضمن اعلام این خبر با توجه به ضرورت گسترش حوزه نگارش با موضوعات مربوط به اهل بیت(ع) اظهار داشت: نگاه احساسی و حماسی نویسندکان به مفاهیم عاشورایی همواره سرمنشا تولیدات و محصولات فرهنگی ماندگار و ارزشمند بوده است.
وی افزود: همسو بااهداف مفهومی وموضوعی نخستین جشنواره بین المللی فیلم وعکس "مسیر عشق"، بخش فیلمنامه این رویداد فرهنگی، با در نظر گرفتن جایزه ویژه "سکانس عشق" در دوسطح مردمی وحرفه ای، خاطرات برگزیده از سوی مردم و نیز سکانس های برتر با محوریت ارادت به ائمه اطهار(ع) را به شرح زیر مورد اهتمام قرار خواهد داد:
۱- بخش مردمی
دراین بخش با دعوت عام از همه زائران ومستقبلینی که در ادوارگذشته توفیق تشرف یاخدمتگزاری به زوار را درایام پرشکوه راهپیمایی عظیم وحماسی اربعین حسینی( ع) ویا راه پیمایی ایام ماه صفر منتهی به شهادت امام رضا(ع) داشته و موفق به ثبت مکتوب "خاطرات" و " دید نوشت" صحنه ها و لحظه های پرشور ایثار ومهربانی ، صمیمیت ومحبت، مودت و وحدت، همدلی وهمراهی وگذشت وفداکاری ومراوده عاشقان اباعبدالله الحسین (ع) و همچنین ارادتمندان آستان امام رضا(ع) شده اند دعوت میگردد تاخاطره یا دید نوشت خود را(حداکثردرسه صفحه)در قالب "سکانس عشق" برای جشنواره ارسال نمایند.
۲-بخش حرفه ای
دراین بخش از آن دسته از فیلمنامه نویسان وفیلمسازانی که قلم واندیشه انها درشوق رواق حسینی و رضوی (ع) همواره بی تاب است و دنبال فرصتی برای عرض ارادت به این آستان های کبریایی هستند دعوت می‌گردد تا باحضوردراین بخش با نگارش سکانسی از عشق و ارادت به امام معصوم(ع)به سهم خود بار دیگر گوشه ای از ارادت هنرمندان این مِلک مُلک آستان را متجلی سازند.
بدیهی است همزمان با این فراخوان و همراه با سکانس های ویژه این بخش، هیات داوران از میان تمامی فیلمنامه های کوتاه و طرح فیلمنامه های بلند که طبق دعوت عمومی قبلی به دبیرخانه جشنواره ارسال شده اند نیز مبادرت به انتخاب سکانس های مورد نظر خود کرده و جایزه ویژه این بخش را به اثر برگزیده اهدا خواهد کرد.
علاقمندان برای شرکت در دو بخش مردمی و حرفه ای می‌توانند به سایت جشنواره به نشانیhttp://www. Masireeshgh.com مراجعه و طبق مقررات مندرج در فراخوان، اثر خود را ارسال و یا ارائه کنند.
لازم به ذکر است نخستین جشنواره بین المللی فیلم و عکس مسیر عشق از اول تا پنجم آبان ۹۶ در شهرهای مشهد مقدس و کربلای معلی برگزار شده و مهلت ارسال اثار آن تا ۱۵ شهریور ماه جاری ست.

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.