خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

تازه‌های نشر دانشگاه آزاد اسلامی

انتشار دو کتاب با موضوع پایدارسازی خاک مناطق جنگلی و پرورش زنبور عسل

سه‌شنبه 21 شهریور 1396 - 15:45
پایدار سازی خاک

کتاب­‌های «پایدارسازی خاک مناطق جنگلی به روش زیست­ مهندسی» تالیف قاسم حبیبی بی­بالانی و «اصول علمی و عملی پرورش زنبور عسل» تالیف عبدالاحد شاددل تیلی و قاسم حبیبی بی­بالانی از سوی انتشارات دانشگاه آزاد اسلامی واحدشبستر منتشر شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، کتاب پایدارسازی خاک مناطق جنگلی به روش زیست مهندسی از سوی قاسم حبیبی بی­بالانی تدوین و سعی شده است تمام مطالب به روز مربوط به حفاظت و پایدارسازی شیب ­های طبیعی واقع در مناطق جنگلی جمع­آوری و در دسترس متخصصین این رشته قرار بگیرد.

این کتاب در مورد نحوه گسترش پوشش گیاهی برای جلوگیری از ایجاد لغزش و فرسایش به وسیله انجام آزمایش­‌های گوناگون به منظور استفاده از نقش حفاظتی و حمایتی پوشش گیاهی تدوین شده است.

کتاب اصول علمی و عملی پرورش زنبور عسل در 9 فصل به تاریخچه و جایگاه زنبورداری در کشاورزی، وسایل و تجهیزات مورد استفاده، گونه و نژادهای زنبور عسل، ساختمان رشد و تکامل زنبور، احتیاجات مواد مغذی و تغذیه، افراد تشکیل­ دهند کلنی، فعالیت­های زنبورداری در طول سال و محصولات زنبور عسل می­‌پردازد

قسمت عمده کتاب پایدارسازی خاک مناطق جنگلی به روش زیست مهندسی باعث ایجاد توجه ویژه زیست­ محیطی و قابلیت­‌های مقاومت خاک در برابر لغزش‌­های توده‌­ای و فرسایش­‌های خاک از سوی درختان و گیاهان می­‌شود.

این کتاب در 5 فصل با عنوان­‌های: مروری بر تعاریف و مباحث مکانیک خاک؛ خواص مهندسی پوشش گیاهی؛ شرایط اکولوژیکی مورد نیاز برای استقرار و مدیریت پوشش گیاهی؛ پایدارسازی شیب و زیست مهندسی خاک برای پایدارسازی شیب و تجدید سایت تدوین شده است.

کتاب اصول علمی و عملی پرورش زنبور عسل از سوی عبدالاحد شاددل تیلی و قاسم حبیبی­ بی­بالانی تدوین و سعی شده است اطلاعات کافی از زیست‌­شناسی، رفتار، فعالیت­‌های زنبور عسل و آشنایی با لوازم و تجهیزات پرورش زنبور عسل برای اعمال مدیریت صحیح را جمع‌­آوری کند.

این کتاب اطلاعات کاملی را در مورد آگاهی و شناخت گیاهان شهدزا و زنبور دوست، انتشار و تراکم و دوره گل­دهی گیاهان منطقه و در نهایت جابجایی و انتقال به موقع کندوها برای بهره­‌گیری بیشتر از منابع موجود در راستای افزایش تولید را به خوانندگان می­‌دهد.

کتاب اصول علمی و عملی پرورش زنبور عسل در 9 فصل به تاریخچه و جایگاه زنبورداری در کشاورزی، وسایل و تجهیزات مورد استفاده، گونه و نژادهای زنبور عسل، ساختمان رشد و تکامل زنبور، احتیاجات مواد مغذی و تغذیه، افراد تشکیل­ دهند کلنی، فعالیت­های زنبورداری در طول سال و محصولات زنبور عسل می­‌پردازد.

حبیبی بی­بالانی عضو هیات علمی و دانشیار گروه کشاورزی و جنگلداری واحد شبستر و دکتر عبدالاحد شاددل تیلی عضو هیات علمی و استادیار گروه علوم دامی واحد شبستر است.

کتاب کتاب پایدارسازی خاک مناطق جنگلی به روش زیست مهندسی در 138 صفحه به قیمت 200000 ریال و کتاب اصول علمی و عملی پرورش زنبور عسل در 223 صفحه به قیمت 270000 ریال از سوی انتشارات دانشگاه آزاد اسلامی شبستر منتشر و به بازار عرضه شده است.

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.