خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

در حاشیه نشست اجلاس پیرغلامان مطرح شد؛

قیام امام حسین (ع) رکود نمی شناسد و یک چشمه جوشان است

پنج‌شنبه 23 شهریور 1396 - 14:02
پانزدهمین اجلاس بین‌المللی پیرغلامان

آیت اله احمد مبلغی؛ عضو مجلس خبرگان رهبرى بیان کرد: قیام امام حسین (ع) رکود نمی شناسد و یک چشمه جوشان است.

به گزارش خبرنگار فرهنگى آنا، در حاشیه پانزدهمین اجلاس پیرغلامان، صبح امروز ٢٣ شهریور ماه نشستى با موضوع ادیان آسمانی با حضور جمعی از پیرغلامان، مداحان، مهمانان و آیت اله احمد مبلغی؛ عضو مجلس خبرگان رهبری در مجتمع مهدیه اصفهان برگزار شد.

در ابتداى این نشست، آیت اله احمد مبلغی با توجه به قیام امام حسین (ع) گفت: این انقلاب دارای ویژگی فرامکانی و فرامذهبی است و برای تمام ادیان رخ داده است.

وی با اشاره به اینکه انقلاب حسینی در سال ٦٠ هجری به وقوع پیوست اما همچنان این انقلاب انعکاس های فرازمانی دارد، اذعان کرد: هر چقدر زمان جلو می رود این انقلاب نیز معنا، پیام و جاذبه گسترده تری را در بستر زمان خلق می کند.

او در خصوص ویژگى هاى انقلاب حسینى یادآور شد: از دیگر ویژگی های این انقلاب فرا مکانی بودن آن است، درست است که انقلاب امام حسین(ع) در کشور عراق رخ داد اما وسعت آن تمام کشورها را در بر گرفت. دیگر ویژگی انقلاب امام حسین(ع) فرامذهبی بودن آن است به این معنا که این انقلاب تنها مخصوص شیعیان نیست بلکه تمام مذاهب و ادیان آسمانی این قیام را قبول دارند.

عضو مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: این انقلاب مخصوص یک دین خاص به اسلام نیست و سبب شد یک رابطه فرادینی بین ادیان و مذاهب به وجود بیاید، امروز میهمانانی از مسیحیان داریم که تمام آن ها در توصیف انقلاب امام حسین(ع) کتاب های در خشانی نوشتند زیرا همه احساس می کنند که امام حسین(ع) حرف آنها را می فهمد چون شعار امام حسین(ع) مبارزه با ظلم است.

آیت الله مبلغی اظهار کرد: انقلاب امام حسین(ع) یک انقلاب فرا احساسی است یعنی هم درون آن احساس و هم عقلانیت وجود دارد، این انقلاب فرازمینه ای است، به این منظور که در این انقلاب سیاست، عرفان، اندیشه، وحدت، توجه به ضعفا، عاطفه، عدل و... وجود دارد، در هر مقوله بشر یک سخن و رفتاری از امام حسین(ع) وجود دارد.

وی اضافه کرد: انقلاب امام حسین(ع) افسردگی، توقف و رکود نمی شناسد و یک چشمه همیشه جوشان است، انقلاب امام حسین(ع) نقطه پایان ندارد و همیشه نقطه شروع دارد، این انقلاب یک نسخه برای تمام جوامع بشری است، انقلاب امام حسین(ع) تنها انقلابى است که می تواند تمام انسان ها را کنار خود جمع کند.

آیت الله احمد مبلغی درباره قیام امام حسین(ع) گفت: درون انقلاب هم احساس هست و هم عقلانیت و هیچ انقلابی بیشتر از انقلاب امام حسین احساس و عقلانیت را در خود جمع نکرده است. این انقلاب نقطه پایانی ندارد و همیشه شروع می شود که می تواند تمام انسان ها را جمع و یک سو کند. شعاری که برای این انقلاب در نظر گرفته شده، روحیه انقلابی و کانون تفکر اسلامی است.

این عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به شعار این دوره از اجلاس پیرغلامان و خادمان حسینی گفت: شعار امسال اجلاس دو محور دارد، ابتدا روحیه انقلابی و سپس کانون تفکر اسلامی است که در اسلام نیز به این دو تاکید شده است، ما باید با این اندیشه ارتباط برقرار کنیم و به سمت بازسازی تفکر و اندیشه اسلامی حرکت کنیم.

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.