خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

QS نتایج رتبه‌بندی استخدام فارغ‌التحصیلان را اعلام کرد؛

کدام دانشگاه‌ها بیشترین کمک را به اشتغال فارغ‌التحصیلان کرده‌اند؟

پنج‌شنبه 30 شهریور 1396 - 14:56
اشتغال فارغ‌التحصیلان

دانشگاه‌های برتر جهان و آسیا در تازه‌ترین نتایج رتبه‌بندی استخدام فارغ‌التحصیلان سال 2018 در نظام رتبه‌بندی کیو.اس معرفی شدند که برای اولین بار دو دانشگاه‌ ایرانی نیز توانستند در جمع دانشگاه‌های کمک‌کننده به اشتغال فارغ‌التحصیلان قرار گیرند.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از پایگاه استنادی علوم جهان اسلام، دکتر محمدجواد دهقانی در این باره گفت: کیو.اس به عنوان یکی از معتبرترین نظام‌های رتبه‌بندی بین‌المللی شناخته شده است که دانشگاه‌های جهان را رتبه‌بندی می‌کند. روش‌شناسی رتبه‌بندی استخدام فارغ‌التحصیلان کیو.اس بر‌اساس 5 شاخص نظرسنجی کارفرمایان (وزن 30 درصد)، خروجی فارغ‌التحصیلان (وزن 25 درصد)، مشارک با کارفرمایان نسبت به اعضای هیات علمی (وزن 25 درصد)، مشارکت کارفرما، دانشجو (وزن 10 درصد) و نسبت استخدام فارغ‌التحصیلان (وزن 10 درصد) صورت می‌گیرد.

سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام ادامه داد: این رتبه‌بندی مشخص می‌کند که کدام دانشگاه بیشترین کمک را به فارغ‌التحصیلان خود برای تامین شغل ارائه می‌دهد. پایگاه رتبه‌بندی کیو.اس برای دومین سال متوالی این ارزیابی را در سطح دنیا منتشر کرده است. در اولین سال این رتبه‌بندی 300 دانشگاه در سطح دنیا در این ارزیابی قرار گرفتند که این تعداد در سال 2018 به 494 دانشگاه متعلق به 65 کشور ارتقا پیدا کرد و بدین ترتیب دانشگاه‌های بیشتری توانسته‌اند در این ارزیابی قرار گیرند.

او افزود: دانشگاه استنفورد، دانشگاه کالیفرنیا-لس‌آنجلس و دانشگاه هاروارد به ترتیب 3 دانشگاه برتر دنیا در این رتبه‌بندی معرفی شدند. در قاره آسیا نیز دانشگاه تسینگوآ، توکیو و هنگ‌کنگ به عنوان 3 دانشگاه برتر آسیا معرفی شدند که به ترتیب در جایگاه‌های 10، 14 و 20 جهان قرار گرفتند. این در حالی است که در سال گذشته دانشگاه تسینگوآی چین رتبه 3 جهان و اول آسیا را در اختیار خود داشت و در سال 2018 دچار افت جایگاه در سطح جهان شده است.

سرپرستISC گفت: دو دانشگاه صنعتی‌شریف و تهران نیز با کسب رتبه در بازه 500-301 توانستند برای اولین بار در جمع 494 دانشگاه برتر جهان در این حوزه قرار گیرند.

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.