خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

شهریاری در گفت‌وگو با آنا:

تغییر نظام ریاستی به پارلمانی موجب رفع تنش‌ها و چالش‌ها می‌شود

جمعه 14 مهر 1396 - 10:15
جلسه شورای راهبردی معاونت مجلس دانشگاه آزاد اسلامی

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: با تبدیل نظام ریاستی به پارلمانی، رویکرد و نگرش سیاسی دولت و مجلس یکی شده و در انجام کارها به یک وحدت نظری رسیده و تنش‌ها و چالش‌ها کمتر می‌‎شود.

حسینعلی شهریاری در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری آنا، با اشاره به طرح مباحثی در مورد تغییر نظام ریاستی به پارلمانی گفت: مهمترین دلیل این تغییر، وجود فاصله زمانی بین برگزاری انتخابات مجلس و انتخابات ریاست جمهوری است که خود مشکلاتی را در روند نظارت و پیگیری امور ایجاد می کند.

وی با اشاره به تفاوت رویکرد سیاسی مجلس و دولت افزود: با تبدیل نظام ریاستی به پارلمانی، رویکرد و نگرش سیاسی دولت و مجلس یکی شده و در انجام کارها به یک وحدت نظری رسیده و تنش ها و چالش ها کمتر می شود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با بیان اینکه این موضوع ارتباطی به گروه و جریان سیاسی خاصی ندارد، توضیح داد: رهبر معظم انقلاب در سفر سال 90 خود به کرمانشاه به این موضوع اشاره کردند اما تا الان مسکوت مانده است.

نماینده مردم زاهدان در مجلس با بیان اینکه روند تغییر نظام ریاستی به پارلمانی، بستگی به تغییر در قانون اساسی دارد، توضیح داد: این بازنگری طی یکسال هم قابل انجام است.

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.