خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

منصور برزگر:

مخالف حضور خادم در تیم ملی بزرگسالان هستم/ قرار نیست برای انتخاب سرمربی تلگرامی تصمیم بگیریم!

شنبه 15 مهر 1396 - 08:33
منصور برزگر

عضو شورای فنی کشتی آزاد گفت: مخالف حضور رسول خادم در تیم ملی بزرگسالان هستم چرا که حضور وی در اتحادیه کشتی و داشتن کرسی در مجامع بین المللی از همه چیز واجب تر است.

به گزارش خبرنگار ورزشی آنا، بعد از عملکرد ضعیف تیم ملی کشتی آزاد در مسابقات جهانی فرانسه باز هم حرف از بازگشت رسول خادم رئیس فدراسیون کشتی به کنار تشک به میان آمده است. البته تعداد مخالفان این خبر کم نیستند که، سرشناس‌ترین آنها مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان است. به اعتقاد وزیر ورزش و جوانان رسول خادم بهتر است در پست های مدیریتی که مسئولیت آنها را برعهده دارد فعالیتش را ادامه دهد و کار مربیگری تیم ملی بزرگسالان به کسان دیگری واگذار شود.

منصور برزگر عضو شورای فنی کشتی آزاد در گفت و گو با خبرنگار آنا درباره آخرین تحولات تیم های کشتی آزاد به گفت و گو نشست:

*این روزها دوباره حرف از بازگشت رسول خادم در قامت سرمربی تیم ملی کشتی بزرگسالان است.

-این موضوع از طرف لایق دبیر فدراسیون مطرح شده بود و ما هنوز در مورد آن به جمع بندی نرسیده‌ایم. با توجه به اینکه خادم سوابق خوبی در کار هدایت تیم ملی دارد از همین روی یکی از گزینه‌های پیشنهادی بود.

* این پیشنهاد مخالفان زیادی دارد از جمله وزیر ورزش.

-سلطانی‌فر نظرش بر این است که رسول خادم در پست ریاست فدراسیون و عضو هیات ‌رئیسه اتحادیه جهانی فعالیت کند چرا که به سود کشتی ایران است.

*همان پستی که رسول خادم در اتحادیه جهانی کشتی بعد از سال ها کسب کرد.

- گرفتن این پست کار بسیار سختی بود و خوشبختانه رسول خادم هم توانست با رایزنی‌هایی که داشت این پست را در اتحادیه جهانی کشتی به دست آورد و بعد از آن هم کارهای مثبتی در UWW انجام داد به نفع کشتی ماست. از همین روی ما تمایل داریم خادم کارش را در این سمت دنبال کند. او مهره فعال ایران در اتحادیه کشتی جهانی است و اگر بخواهیم مسئولیتی غیر از این ها برای او درست کنیم از برخی امور باز می‌ماند و نمی تواند به درستی کارش را ادامه دهد.

* خبر دارید برخی مسئولان فدراسیون با تشکلیل گروه های تلگرامی برای بازگشت دوباره رسول خادم به راس کادر فنی تیم ملی فعالیت می‌کنند؟

-بله.برخی گروه‌ها تشکیل شده است اما این کار تاثیری بر روی نظر شورای فنی ندارد. من خودم تلگرام دارم و برای کارهای خودم از این شبکه استفاده می‌کنم اما قرار نیست ما تلگرامی تصمیم بگیریم. موضوعی که اهمیت دارد این است که فدراسیون کشتی به یک مدیر مقتدر نیاز دارد و خوشبختانه خادم هم در این امر موفق بوده است.

*رسول خادم نظرش برای قبول این مسئولیت چیست؟

-فکر نمی کنم او خودش هم تمایلی برای این کار داشته باشد. ما تا قبل از المپیک نظرمان این بود که رسول خادم تا پایان المپیک هدایت تیم را برعهده بگیرد و بعد از المپیک هم طلایی را به عنوان سرمربی انتخاب کردیم اما با توجه به نتایجی ضعیفی که تیم در مسابقات جهانی به دست آورد زمزمه های تغییر مربی مطرح شد که البته همانطور که گفتم هنوز به جمع بندی نرسیدیم.

*زمانی که طلایی به عنوان سرمربی تیم انتخاب شد اعضای شورای فنی معتقد بودند او جوان است و باید به او اعتماد کرد چرا الان این نظر تغییر کرد؟

-الان هم همین طور است. یکی از گزینه های پیشنهادی ما ادامه فعالیت طلایی با تیم بزرگسالان است، ما گزینه های دیگری روی میز داریم اما هنوز در مورد آن تصمیم نگرفته‌ایم در آخرین جلسه شورای فنی هم همه مباحث برای انتخاب سرمربی تیم کشتی امید بود و وقت نشد در مورد انتخاب سرمربی تیم ملی بزرگسالان صحبت کنیم.

*در کل نظر شما به عنوان عضو شورای فنی در مورد بازگشت رسول خادم چیست؟

-من از همان ابتدا مخالف حضور رسول خادم در تیم ملی بزرگسالان بودم و دلیلش هم این است که به نظرم کرسی اتحادیه جهانی از همه مهم تر است، شاید اگر مسئولیت تیم به رسول خادم گذاشته شود ما موفقیت هم به دست بیاوریم اما مقطعی خواهد بود ولی در کل کشتی ما ضرر می کند. او مسئولیت ریاست فدراسیونرا بر عهده دارد و عضو اتحادیه جهانی کشتی است و با این شرایط دیگر نمی تواند به کار مربیگری بپردازد.

*انتخاب علیرضا رضایی را به عنوان سرمربی تیم امید چطور می بینید؟

-به نظرم انتخاب خوبی بود. قبل از رضایی دو گزینه دیگر مطرح شده بود اما آنها قبول نکردند البته رضایی به عنوان گزینه اصلی مطرح شده بود. به هر حال او از کشتی‌گیران باسابقه و کارکشته ماست و غیر از یکی دو سالی که با فدراسیون کار نکرد همیشه در کنار کشتی بود و به همه امور واقف است حالا باید ببینیم عملکردش در جمع کردن تیم و کوچ کردن ملی پوشان به چه صورت است.

*رضایی هم در ابتدا پیشنهاد را قبول نمی‌کرد؟

-بله.اما ترکان با او تماس گرفت و با هم صحبت کردند. به هر حال شاید او هم در ابتدا استدلال‌های خودش را داشت اما مهم این بود که این مسئولیت را پذیرفت . امیدوارم که در این کار موفق باشد چرا که مسابقات جهانی پیش رو است و او آبرویش را گذاشته و امیدوارم موفق شود.

*علت اصلی رد پیشنهادش به اختلافی که با رسول خادم داشت برنمی گردد؟

-من فکر نمی کنم. به هر حال آنها دو دوست و کشتی گیر قدیمی هستند شاید در یک برهه ای به دلیل فشارکار رضایی عدم همکاری‌اش را اعلام کرد و از فدراسیون رفت اما دلیل نمی شود به خاطر اختلاف با خادم این کار را کرده باشد.

بیشتر بخوانید

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.