خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

معاون بین‌الملل دانشگاه خوارزمی به آنا خبر داد:

بودجه 400هزار یورویی همکاری علمی ایران و اتریش

جمعه 14 مهر 1396 - 12:44
پرچم ایران و اتریش

معاون امور بین‌الملل دانشگاه خوارزمی از برگزاری مراسم صدمین سالگرد راه‌اندازی این دانشگاه با عنوان «تاسیس نظام آموزشی مدرن» با حضور مسئولان دانشگاه‌های جهان که در سال 1919 تاسیس شده‌اند و راه‌اندازی مجمع دانشگاه‌های 1919 خبر داد.

دکتر غلامرضا کریمی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، درباره فعالیت‌های بین‌المللی دانشگاه خوارزمی گفت: «دانشگاه خوارزمی 20 یادداشت تفاهم همکاری خارجی با کشورهای اروپایی و آسیایی دارد. این دانشگاه مسئول کارگروه همکاری‌های علمی آموزشی دانشگاه‌های ایران با اتریش است. برای گسترش ارتباطات علمی و فناوری دو کشور هر کدام از وزارت‌خانه‌های علوم دو طرف، 200 هزار یورو بودجه درنظر گرفته‌اند.»

معاون امور بین‌الملل دانشگاه خوارزمی افزود: «در حال حاضر 40 طرح مشترک به دبیرخانه کارگروه ارسال شده است که در حال انتخاب آنها هستیم. براین اساس برای هر پروژه یک استاد ایرانی و یک استاد اتریشی با حضور تعدادی از دانشجویان مقاطع کارشناسی‌ارشد و دکتری با یکدیگر همکاری می‌کنند.»

کریمی گفت: «همچنین سال آینده صدمین سالگرد تاسیس دانشگاه خوارزمی با عنوان تاسیس نظام آموزشی مدرن با حضور مسئولان دانشگاه‌های جهان که در سال 1919 تاسیس شده‌اند، برگزار می‌شود،‌ در این مراسم مجمع دانشگاه‌های 1919 نیز تاسیس خواهد شد.»

او گفت: «همچنین سال آینده 10 کنفرانس بین‌المللی در دانشگاه خوارزمی برگزار خواهد شد که اکنون در حال آماده‌ کردن مقدمات آن هستیم.»

معاون امور بین‌الملل دانشگاه خوارزمی درباره فعالیت این دانشگاه در کشورهای منطقه هم توضیح داد: «در حوزه کشور‌های منطقه با عراق همکاری خوبی داریم به طوریکه با دانشگاه‌های مستنصریه‏، کوفه و کربلا برای تبادل استاد و دانشجو یادداشت تفاهم امضا کرده‌ایم.»

بودجه 79میلیارد دلاری اروپا برای تحقیقات و همکاری علمی

کریمی در ادامه از راه‌اندازی مرکز مطالعات اروپا خبر داد و گفت: «این مرکز با حضور مسئولان اتحادیه اروپا افتتاح شد و بر این اساس از ظرفیت‌های اتحادیه‌ اروپا برای گسترش فعالیت‌های بین‌المللی استفاده خواهیم کرد. در ذیل این مرکز 4 دپارتمان مطالعات راهبردی، تحقیقات بنیادی، امنیت انسانی و انرژی و محیط‌زیست تشکیل شده است که با موضوعات این دپارتمان‌ها فعالیت‌ها ادامه می‌یابد.»

به گفته معاون امور بین‌الملل دانشگاه خوارزمی، اتحادیه اروپا در افق 2020، 79 میلیارد دلار برای موضوعات در مرز دانش بودجه در نظر گرفته است،‌ اتحادیه اروپا از پروژه‌های مشترک تحقیقاتی دانشگاه‌های اروپا با سایر دانشگاه‌های جهان از این طریق حمایت می‌کند. کریمی افزود: «ما قصد داریم با ارتباط موثر با دانشگاه‌های اروپایی و صنایع آنها بتوانیم بخشی ار این بودجه را برای انجام فعالیت‌های تحقیقاتی جذب کنیم.»

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.