خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

فرمانده نیروی انتظامی در مراسم صبحگاه مشترک تاکید کرد:

توسعه آموزش‌ها با هدف حرفه‌ای گرایی پلیس/ کاهش 500 نفری تلفات رانندگی در یکسال گذشته

شنبه 15 مهر 1396 - 08:19
سردارحسین  اشتری

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به راه‌اندازی قرارگاه جهادی تربیت آموزش گفت: معتقدیم پلیس دانش‌بنیان و حرفه‌ای هستیم و هر چه بخواهیم به حرفه‌ای گرایی دست یابیم باید آموزش‌ها را تقویت کنیم.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری آنا، سردار حسین اشتری در دومین روز هفته نیروی انتظامی که با عنوان «پلیس، اقتدار، کارآمدی و حرفه گرایی» نامگذاری شده و در صبحگاه مشترک نیروهای پلیس پیشگیری، مرزبانی، آگاهی، راهور، افتخاری و ستادی اظهار کرد: این هفته با شعار «پلیس برای امنیت و امنیت برای همه مردم» شروع شد و این امنیت با ثبات و مثال زدنی که در کشور وجود دارد با وجود تلاطم در اطراف، منطقه و اتفاقات ناگواری که به وقوع پیوسته، با هوشیاری و در صحنه بودن مردم و رهنمودهای رهبری به دست آمده و باید آن را حفظ کنیم.

وی با بیان اینکه ناجا با تدابیر رهبری و بر حسب قانون، حافظ نظم، امنیت و آرامش در جامعه است، تاکید کرد: این وظیفه شرعی و قانونی را با تمام توان انجام داده و گواه این مساله هم دردفاع مقدس و بعد از آن برای استقرار امنیت وجود داشته است به طوریکه ماهانه از بهترین فرزندان و همکاران ما در مصاف با کسانی که تعدی به حقوق مردم کرده و قانون‌گریز هستند یا به مرزهای تجاوز می‌کنند، به شهادت می‌رسند و این نشانه ایثارگری همکاران در ناجا است.

اشتری افزود: در طول بیش از 8500 کیلومتر مرز در کشور و در نقاط صعب العبور همکاران ما حضور دارند در شهر و روستاها و جاده‌ها و پایانه‌های مسافربری و در تمام پهنه کشور، فرزندان برومند این مردم حضور دارند و آماده ارائه خدمت و برخورد با هرگونه بی‌قانونی هستنند.

فرمانده ناجا گفت: در بعد اخلاقی، سیاسی، فضای مجازی و فرهنگی ماموریت‌هایی بر عهده نیروی انتظامی است که در حوزه‌های مختلف همکاران جدیت به خرج داده تا از آسیب‌ها، چالش‌ها و تهدیدها جلوگیری کنند؛ البته در برخی موضوعات با مشاهده شاخص‌ها پیشرفت‌هایی داشته و در برخی مشکلاتی وجود دارد و تا رسیدن به نقطه مطلوب نیز فاصله داریم.

وی تاکید کرد: در برخی موضوعات هم حضور نیروی انتظامی به تنهایی کافی نیست و سهم دستگاه‌ها باید مشخص شود.

اشتری با بیان اینکه نیروی انتظامی حافظ جان و مال و ناموس مردم است، تصریح کرد: ناجا کوتاهی نکرده و باید بیشتر از این تلاش شود و چنین خواهیم کرد و به این حد هم بسنده نخواهیم کرد و با تجهیزات جدیدی که بتوانیم در مجموعه ناجا وارد کنیم و با آموزش‌های حرفه‌ای و راه‌اندازی قرارگاه جهادی تربیت آموزش، خلاءهای آموزشی را پر می‌کنیم، زیرا معتقدیم پلیس دانش‌بنیان و حرفه‌ای هستیم و هر چه بخواهیم به حرفه‌ای گرایی دست یابیم باید آموزش‌ها را تقویت کنیم.

فرمانده نیروی انتظامی تصریح کرد: با توجه به اراده‌ای که در نیروی انتظامی است، روحیه جهادی، ورود تجهیزات، ارتقای آموزش‌ها و حمایت همه دستگاه‌ها اعم از مادی و معنوی، امیدواریم بیشتر از گذشته بتوانیم پاسخگوی نیاز به حق و به جای مردم باشیم.

اشتری با بیان اینکه در حوزه‌های مقابله با ورود کالای قاچاق اقدامات شایسته انجام شده است، افزود: هر چند با نقطه مطلوب فاصله داریم اما در مبارزه با مواد مخدر توفیقات خوبی داشته‌ایم؛ در برخورد با خرده‌فروشان و جمع آوری معتادان متجاحر اقدامات خوبی انجام شده اما سهم هر دستگاه هم باید مشخص شود. در پاکسازی معابر وظیفه ناجا تنها شناسایی و انتقال به مراکز معرفی شده است.

وی گفت: در حوزه سرقت با راه‌اندازی قرارگاه مبارزه با سرقت و سرقت به عنف، توفیقات خوبی داشته و شاهد کاهش چند درصدی در سال‌های گذشته بوده‌ایم؛ هر چند در سرقت خرد افزایش نشان می‌دهد که دستگاه‌های مختلف باید این موضوع را آسیب شناسی کنند.

وی اضافه کرد: در حوزه پلیس راهور با توجه به توصیه اکید رهبری، گام‌های خوبی برداشته شده و در یک سال گذشته حدود 500 نفر کاهش جان باختگان تصادفات را داشتیم؛ با توجه به اینکه بیش از یک میلیون و 500 خودرو اضافه شده و بیش از یک میلیون نفر گواهینامه گرفته‌اند، این کاهش آمار، عملکرد خوبی محسوب می‌شود. البته حتی یک کشته هم زیاد است اما عوامل انسانی، خودرو، جاده و پلیس در تصادفات دخیل هستند، در صنعت خودرو هم باید دقت شود تا ایمنی لازم را داشته و در جاده‌ها نیز باید نقاط حادثه خیر را رفع کنند. هرچند درصدی رفع شده اما کفایت نمی‌کند.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به حضور رهبری در دانشگاه علوم انتظامی در 26 شهریورماه امسال، افزود: رهبری فرمودند شما آبروی نظام هستید و در تمام صحنه‌ها حضور دارید که همه این‌ها حاکی از رضایت ایشان بود و باید تدابیر و فرامین رهبری را مد نظر قرار داده و سرلوحه کارهای خود قرار داده و عملیاتی کرده تا به پلیس تراز جمهوری اسلامی نزدیک شویم.

به گفته وی از 190 شهید تازه تفحص شده که طی روزهای اخیر به کشور وارد شدند، 10 نفر به نیروی انتظامی تعلق دارد.

در این مراسم از نیروهای نمونه یگان‌های تخصصی نیروی انتظامی با اهدای لوح یادبود از سوی فرمانده نیروی انتظامی تجلیل شد.

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.