خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

پرداخت 270 میلیارد تومان تسهیلات به طرح های اشتغال زایی

شنبه 15 مهر 1396 - 22:44
نشست خبری رئیس بنیاد مستضعفان

رییس بنیاد مستضعفان گفت: تاکنون به 570 طرح اشتغالزایی 270 میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده است.

به گزارش گروه رسانه های دیگر آنا، محمد سعیدی کیا در چهارمین همایش ملی روز روستا با بیان اینکه توانمند سازی نیروی انسانی در روستاها و ایجاد بستر امن و مناسب در این مناطق می تواند بسیاری از مشکلات مملکت را برطرف کند و در این چارچوب بنیاد مستضعفان با ارائه تسهیلات مناسب تلاش کرده است.

وی گفت: هم اکنون برای هر استان 20 میلیارد تومان در سال و برای هر طرح 2 میلیارد تومان در نظر گرفته ایم که ارائه این نوع تسهیلات سه پیش شرط توجیه اقتصادی، ارائه تسهیلات لازم و پایش انجام طرح دارد.

وی توضیح داد: گردشگری ، کشاورزی، دامداری و حتی صنعتی زمینه های طرح های اشتغالزایی هستند که با ارائه تسهیلات حمایت می شود.

وی با اشاره به اجرای طرح ارائه تسهیلات از سال گذشته افزود: بنیاد مستضعفان هزار و چهارصد میلیارد وام برای این نوع طرح ها در نظر گرفته و از سال گذشته تا کنون 850 طرح مصوب شده که به 560 طرح تاکنون 270 میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده است.

وی یاد آور شد: از تمام فعالان اقتصادی و صاحبان طرح های اشتغالزایی دعوت می کنیم با ارائه طرح های خود از تسهیلات بنیاد مستصعفان بهره مند شوند.

سعیدی کیا تصریح کرد: ما قصد داریم در پنج سال آینده از 6 هزار طرح اشتغالزایی حمایت مالی کنیم و برای آن نیز توان مالی مورد نیاز را در نظر گرفتیم.

رئیس بنیاد مستضعفان به طرح های مورد حمایت در مناطق شمالی اشاره کرد و گفت: تنها در زمینه تولید ماهی های خاویاری جهت جلوگیری از انقراض اینگونه آبزیان ،صد طرح ارائه شده که ما تاکنون 11 طرح را تصویب کرده ایم و تسهیلات لازم به آنها ارائه شده و امیدواریم تا سه سال آینده به این 100 طرح تسهیلات لازم را ارائه کنیم.

سعیدی کیا با اشاره به سایر اقدامات این بنیاد گفت: همه خانواده هایی که دارای دو معلول به بالا هستند تحت پوشش بنیاد مستضعفان قرار می گیرند و تا کنون 11 هزار و 300 خانواده در این چارچوب از حمایت های بنیاد بهره مند شده اند.

وی گفت: در مواقع سیل و زلزله سیمان لازم برای بازسای مسکن روستایی به صورت رایگان ازجانب بنیاد تامین می شود که محور تمام آنها مردم هستند.

** کارهای عمرانی را نیمه کاره رها نکنیم

رئیس بنیاد مستضعفان یاد آور شد: باید برای اجرای طرح های روستایی زمان بندی درست ، برنامه لازم داشته باشیم و کار را نیمه کار رها نکنیم.

این مقام مسئول همچنین با اشاره به تشکیل صندوقی در روستای قلعه گنج با پول مردم (از پنج تا 20 هزار تومان) و گفت: بنیاد علوی نیز به همین میزان وجه در صندوق قرار داده که برای اشتغال به مردم وام داده می شود.

وی با اشاره به اینکه در قلعه گنج ، کار برای مردم و توسط مردم انجام می شود، افزود: حدود 2میلیارد تومان از سوی مردم و 1/6 میلیارد تومان از سوی بنیاد علوی در صندوق جمع آوری و به 4 هزارو 300 نفر از مردم این محل، وام داده شده است.

سعیدی کیا همچنین به طرح های مختلف بنیاد مستضعفان در حوزه های بهداشت و سلامت اشاره کرد و گفت: تمام مادران بارداری که در روستاها با تغذیه نامناسب روبه رو هستند تحت پوشش بنیاد مستضعفان قرار گرفته که امسال این افراد به 70 هزار نفر رسیده اند ما با کمک بنیاد علوی و وزارت بهداشت سبد کالا در اختیار این مادران قرار می دهیم که آثار مثبتی بر رشد نوزدان داشته است.

وی بیان کرد: صد هزار دانش آموز تحت پوشش بنیاد مستضعفان قرار گرفته اند و در حوزه دانشجویی نیز هشت هزار نفر از خدمات بنیاد استفاده می کنند.

منبع:‌باشگاه خبرنگاران جوان

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.