خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

رییس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران:

خود را برای انقلاب چهارم صنعتی با اینترنت آماده می‌کنیم

یکشنبه 3 دی 1396 - 18:12
پارک فناوری پردیس

یک مقام مسئول گفت:صنعت اینترنتی و توسعه آن در انقلاب صنعتی چهارم اتفاق خواهد افتاد و در پارک علم و فناوری برنامه‌ریزی کردیم که خود را برای انقلاب صنعتی چهارم آماده کنیم.

به گزارش گروه رسانه های دیگر آنا، عباس زارعی رییس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران امروز در رویداد روز فناوری این پارک گفت: این رویداد را باید روز ثبت و شناسنامه کردن علم و فناوری دانشگاه تهران دانست که در مسیر توسعه، اقتصاد دانش بنیان را عملیاتی کرده است.

وی با بیان اینکه پارک علم و فناوری موجب توسعه اقتصاد دانش بنیان می شود، افزود: صنعت اینترنت و توسعه آن در انقلاب صنعتی چهارم اتفاق خواهد افتاد و در پارک علم و فناوری برنامه ریزی کردیم که خود را برای انقلاب صنعتی چهارم آماده کنیم.

زارعی با اشاره به رویکرد دانشگاه کارآفرین در توجه به دانش و مدیریت آن ،تصریح کرد: دانشگاه تهران چند سالی است که با این رویکرد عمل می‌کند که پارک علم و فناوری یکی از این اقدامات است.

به گفته وی پارک علم و فناوری ارتباط بین دانش، صنعت و دولت بوده و هدف از پارک علم و فناوری مدیریت دانش، ایجاد انگیزه و در نهایت کسب سود و کسب و کار است.

این مقام مسئول با اشاره به خدمات پارک‌های علم و فن آوری عنوان کرد: خدمات فنی مشاوره‌ای، خدمات مالی اعتباری، خدمات ثبت اختراعات و خدمات توسعه‌ای از جمله خدمات این پارک به حساب می‌آید. همچنین تبدیل دانش به ثروت، ارتقای رتبه جهانی دانشگاه، رشد و فناوری و کسب و کار هدف پارک علم و فناوری است.

منبع:‌فارس

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.