خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه پیام‌نور:

تهیه محتوای الکترونیکی مورد توجه اعضای هیات علمی دانشگاه پیام‌نور قرار گیرد

دوشنبه 18 دی 1396 - 14:58
ابوالفضل فراهانی

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه پیام‌نور امر آموزش را برای دانشگاه بسیار مهم و حیاتی دانست و گفت: در دنیای امروز ارزش دانشگاه‌ها به ساختمان‌های فیزیکی آنها نیست؛ بلکه ملاک اصلی ارزش‌گذاری مراکز علمی، اساتید و فعالیت‌های علمی-پژوهشی آنهاست.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از دانشگاه پیام‌نور، دکتر ابوالفضل فراهانی در بازدید از مرکز کرمان و حوزه امتحانی، در نشست صمیمی با حضور ریاست دانشگاه پیام‌نور استان و مدیران ستادی و مدیر گروه‌های درسی دانشگاه تدوین کتاب و تولید محتوی الکترونیکی را از نیازهای اصلی امروز دانشگاه دانست و گفت: رفع این نیاز با تلاش اعضای علمی و ورود آنان به این عرصه ممکن می‌شود.

وی با انتفاد از اینکه عموما بحث آموزش مورد توجه اعضای هیات علمی است و به یک عادت تبدیل شده، گفت: متاسفانه سایر وظایف اعضای علمی نظیر پژوهش، مدیریت و مباحث فرهنگی کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد، درحالی که آیین‌نامه فعالیت‌های اعضای علمی دانشگاه به موارد چهارگانه آموزش، پژوهش، مدیریت و فعالیت فرهنگی توجه ویژه دارد.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه ادامه داد: درست است که ماموریت اصلی دانشگاه آموزش است، اما پژوهش هم یکی از ارکان پیشرفت کشور است و انتظار می‌رود که اعضای هیات علمی توجه بیشتری به این امر نشان داده و ضمن توجه به تربیت علمی و فکری دانشجویان، در زمینه مسائل مدیریتی دانشگاه و مسائل فرهنگی نیز اهتمام ورزند.

فراهانی گفت: مشارکت اساتید در استان‌های مختلف می‌تواند طرح‌های علمی و پژوهشی کلان را پیش ببرد، اما متاسفانه این همکاری امروز بسیار کم رنگ است.

وی، واگذاری دروس به اعضای علمی را یک اصل دانست و گفت: به هیچ عنوان پذیرفتنی نیست که دروس دانشگاه با وجود عضو علمی به اساتید مدعو واگذار شود و رعایت همین امر، کاهش چشمگیر اساتید مدعو را در سال گذشته در پی داشته است.

فراهانی مطالعه دقیق آیین‌نامه علمی و مطالبه مفاد آن از سوی اعضا را سبب پویایی و تحرک مجموعه عظیم علمی دانشگاه دانست و آن را به عنوان یک ضرورت عنوان کرد.

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.