خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

اهدای مدال افتخار موسسه بین‌المللی تحقیقات سرطان فرانسه به معاون وزیر بهداشت

سه‌شنبه 19 دی 1396 - 14:47
رضا ملک زاده

دکتر رضا ملک‌زاده معاون تحقیقات و فناوری و از دانشمندان یک درصد برتر پزشکی دنیا در یازدهمین نشست "ریچارد دل" موسسه بین‌المللی تحقیقات سرطان فرانسه وابسته به سازمان بهداشت جهانی، مدال افتخار دریافت می‌کند.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از روابط عمومی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، ساعاتی دیگر در نشست ریچارد دل در شهر لیون فرانسه در موسسه بین‌المللی تحقیقات سرطان فرانسه وابسته به سازمان بهداشت جهانی نتیجه تحقیقات دکتر ملک‌زاده معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت درباره سرطان ارائه خواهد شد. نتیجه این تحقیقات که انجام آن حدود 10 سال در استان گلستان طول کشیده است، نشان می‌دهد که تریاک و مشتقات آن سرطان‌زا هستند.

قرار است موسسه بین‌المللی تحقیقات سرطان فرانسه به خاطر این تحقیق مفصل که در زمینه شناخت علل و پیشگیری از سرطان‌های دستگاه گوارش است به معاون وزیر بهداشت مدال افتخار بدهد.

دکتر رضا ملک‌زاده معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، فوق تخصص گوارش و کبد و استاد تمام دانشگاه علوم پزشکی تهران و رئیس مرکز تحقیقات گوارش و کبد این دانشگاه جزو اولین دانشمندان ایرانی است که در فهرست یک درصد دانشمندان برتر دنیا قرار گرفته است. تحقیقات گسترده وی و تیم تحقیقاتی در مطالعه بزرگ کوهورت سرطان که در 325 روستا و شهر گنبد کاووس استان گلستان درباره بررسی علت سرطان در این استان انجام شده است از جمله دستاوردهای علمی و تحقیقاتی است که توانست 10 عامل خطر سرطان دستگاه گوارش را از جمله مصرف چای داغ و تریاک را اثبات کند.

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.