خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش خبر داد؛

بهره‌برداری از توپ 155 میلیمتری عاشورای ارتش به زودی

شنبه 23 دی 1396 - 16:24
امیر نعمتی

جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران، از بهره برداری توپ 155 میلیمتری چرخدار عاشورا در نخستین رزمایش نیروی زمینی ارتش خبر داد و گفت: این توپ مصداق بارز پاسخ به نیاز روز نیروی زمینی ارتش است.

به گزارش حوزه دفاعی و امنیتی گروه سیاسی خبرگزاری آنا از روابط عمومی نیروی زمینی ارتش، جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش در حاشیه بازدید دکتر ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور از مرکز تولید، بهینه‌سازی و نوسازی شهید زرهرن نیروی زمینی ارتش در جمع خبرنگاران این مطلب را عنوان کرد.

امیر سرتیپ نوذر نعمتی درباره استفاده از توپ 155 میلیمتری چرخدار عاشورا اظهار کرد: این تصمیم را داریم تا در نخستین رزمایش نیروی زمینی ارتش از توپ 155 میلیمتری عاشورا بهره‌برداری کنیم.

جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش افزود: ابتدا این توپ به صورت کششی بود و جابه‌جا کردن آن در میدان نبرد زمان زیادی را طلب می‌کرد اما امروز که به این حالت درآمده نیاز عملیاتی روز را رفع کرده است.

جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش بیان داشت: در چارچوب ماموریت ذاتی نیروی زمینی ارتش برای تحرک، تغییراتی ایجاد شد تا پاسخ عملیاتی نیرو را با یک برنامه مدون بدهیم.

امیر سرتیپ نوذر نعمتی با بیان اینکه یکی از بخش‌های نیرو که تغییرات در آن اعمال شد همین مرکز است، افزود: در موضوع تحرک هم مسئله نوسازی و هم موضوع بهینه‌‌سازی را انجام می‌دهیم که در موضوع بهینه‌سازی به صورت دوگانه عمل می‌کنیم، به این شکل تجهیزاتی که هم کاربرد نظامی و هم تجاری دارد را بهینه می‌کنیم.

وی ادامه داد: در بحث بهینه‌ سازی در طول یک سال گذشته کارهای بسیار خوبی انجام شده تا ادوات بر اساس تهدیدات روز بهینه‌سازی و کارآمد شوند.

جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه در دنیا کار بهینه‌سازی انجام می‌شود، گفت: وظیفه این مرکز هم همین است؛ مرکز زرهرن فقط در چارچوب نظامی حرکت نمی‌کند بلکه به نحوی عمل می‌کند که با صنایع و دانشگاه‌های کشور ارتباط علمی و کاری داشته باشد.

وی خاطر نشان کرد: مرکز تولید، بهینه‌سازی و نوسازی زرهرن برای تحرک نیروی زمینی کار خود را شروع کرد و انشاءالله با سرعت بیشتری ادامه خواهد داد..

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در این برنامه از نمایشگاه دائمی دستاوردهای تولید قطعات در کارخانجات نصر (شهید مجتبی ذوالفقار نسب) و پژوهشکده صنعتی این مرکز از جمله گروه رزمی و شنی‌دار، گروه خودرویی و چرخ‌دار، گروه الکترونیک و اپتیک و گروه سلاح سبک و سنگین، خط سازی و اورهال نفربر بی ام پی 1، تانک چیفتن، تانک اسکورپیون، خط بازسازی و اورهال تریلر شهید سید مهدی جودی ثانی، گروه بهینه سازی و نوسازی ماشین آلات مهندسی شهید محمد مرادی بازدید کرد.

در این بازدید امیر سرتیپ نوذر نعمتی جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش و شماری از فرماندهان عالی‌رتبه و مسئولین نیروی زمینی ارتش نیز حضور داشتند.

کد خبر: 336864
نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.