خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

همسویی پزشکان آمریکایی با نظر مقام معظم رهبری در مورد سلامت روانی ترامپ

یکشنبه 24 دی 1396 - 10:34
ترامپ

پزشک کاخ سفید روز پنج‌شنبه هفته گذشته (11 ژانویه 2018) نامه‌ای از هزاران متخصص و پزشک دریافت کردکه از وی خواسته بودند تا یک سری آزمایش‌های سلامت ذهنی را برای ترامپ برگزار کند در این نامه آمده تا قبل از ارزیابی‌های ذهنی، ترامپ باید تحت مراقبت قرار بگیرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنا، رهبر انقلاب چندی پیش در دیدار با مردم قم درباره شخصیت متزلزل دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا تاکید کردند: « ... ثالثاً، هم این آقایی که در رأس آنجا است بداند -اگرچه ظاهراً آدم متعادلی نیست و همین روزها در آمریکا صحبت مشکل روانی و [نیاز به] دکتر روانی و روانشناس و مانند اینها برایش هست؛ اینها را خب ما هم شنیده‌ایم- هم اجزای حکومت [آمریکا] و دور‌و‌بری‌ها! این دیوانه‌بازی‌های نمایشی هم بی‌جواب نخواهد ماند.»

هنوز چند روزی از این اظهارات مقام معظم رهبری نگذشته بود که روز پنج‌شنبه هفته گذشته (11 ژانویه 2018) دکتر جکسون نامه‌ای از هزاران دکتر و متخصص پزشکی دریافت کردکه از وی خواسته بودند تا یک سری آزمایش‌های سلامت ذهنی را برای ترامپ برگزار کند.

اما نکته اینجاست که شبکه سی‌‌ان‌ان اعلام کرد با وجود اینکه دکتر رونی جکسون پزشک کاخ سفید، وضعیت سلامتی ترامپ را خوب توصیف کرده است، اما هنوز مشخص نیست که آیا تست سلامت روانی ترامپ، با وجود اصرار متخصصان سلامت ذهنی در آمریکا از او گرفته شده باشد.

درحالی‌ که بررسی‌های آزمون‌های فیزیکی 5 رئیس جمهور قبلی آمریکا، تنها توضیحات مختصری درباره وضعیت دهنی آنها می‌دهد، ولی هیچ‌یک از پرونده‌های سلامتی آنان شامل تست‌های آزمایش‌های سلامت روانی نبوده است. اما نامه پزشکان آمریکایی به دکتر جکسون متذکر می‌شود که ارزیابی‌های ذهنی برای بیماران بالای 66 سال سن، اقدامی متداول محسوب می‌شود و اکنون ترامپ بیش از 71 سال سن دارد.

در بخشی از نامه هزاران متخصص پزشکی آمریکایی خطاب به دکتر جکسون آمده بود که تا قبل از ارزیابی‌های ذهنی، ترامپ باید تحت مراقبت قرار بگیرد و برای اداره کردن میلیون‌ها نفر آمریکایی که خود تحت مراقبت‌های بهداشتی هستند، صلاحیت و استاندارد کافی را ندارد.

کارشناسان سلامتی آمریکا، سلامت ذهنی ترامپ را به‌خاطر اموری همچون سخنرانی‌های گیج‌کننده، بخش‌های از سخنرانی‌های خشن و مخشوش، ناتوانی در شناخت دوستان قدیمی، تکرار مکرر مسائل مشابه، کاهش هماهنگی و وزن کلمات، سخت شدن مطالعه، مشکل در شنیدن و دریافت کردن، قضاوت‌های پر از شک و گمان، عدم قدرت برای حل مشکلات و کاهش دایره واژگان در سال‌های اخیر مورد سوال قرار داده‌اند.

البته انتشار کتاب «آتش و خشم» که درباره رفتارهای ترامپ در امور حاشیه‌ای کاخ سفید در یک سال گذشته است نیز باعث افزایش تردیدها درباره سلامتی روانی ترامپ شده است. مایکل وولف در مصاحبه‌ای پیرامون انتشار این کتاب تصریح کرد که 100% اطرافیان ترامپ اعتقاد دارند که او برای انجام وظایف خودش در کاخ سفید ناتوان است.

کاخ سفید مطالب پیرامون سلامت ذهنی ترامپ را رد کرده است و این مسائل را مسخره و خنده‌دار توصیف کرد. کاخ سفید قبل از اعلام وضعیت جسمی ترامپ اعلام کرد که آزمایش سلامت ذهنی چیزی نیست که ترامپ درباره آن زیر بار برود.

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.