خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه صنعتی شریف:

خدمت 70 درصد فارغ التحصیلان دکتری دانشگاه شریف در کشور

جمعه 20 بهمن 1396 - 12:00
دکتر داوود رشتچیان (بین خبر منتشر شود)

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه شریف گفت: خوشبختانه 70 درصد فارغ التحصیلان دوره دکتری شریف در کشور مانده‌اند و به عنوان اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها به کار گرفته شده‌اند.

داود رشتچیان معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه شریف در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا در خصوص آمار و علت مهاجرت نخبگان این دانشگاه گفت: از میزان آمار مهاجرت دانشجویان آمار دقیقی ندارم،‌ اما در سال‌های اخیر بیشتر شده است. البته مهاجرت تقصیر ما هم نیست، مثل این می‌ماند که انارهای یزد صادر می‌شوند، تقصیر باغبان نیست بلکه باید تعرفه‌ها به گونه‌ای باشد که اینها بتوانند همین جا بفروشند.

وی افزود: خوشبختانه 70 درصد فارغ التحصیلان دوره دکتری شریف در کشور مانده‌اند و به عنوان اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها به کار گرفته شده‌اند، هرچه دانشجویان در سن‌های بالاتر فارغ‌التحصیل می‌شوند، امکان ماندنشان بیشتر است.

رشتچیان ادامه داد: فارغ‌التحصیلان دانشگاه شریف در دانشگاه‌های مختلف جهان نظیر آمریکا و استرالیا، اروپا پخش می‌شوند، البته لزوما این دانشگاه‌ها بهتر از ما نیستند ولی بخاطر استفاده از توان نخبگان، بسیاری از افراد در این کشورها ماندگار می‌شوند.

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.