خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

حجت‌الاسلام محسن قرائتی در پنجمین همایش ملی قرآن، عترت و سلامت:

مفاهیم قرآن را درک نمی‌کنند و به دنبال ایراد گرفتن از آن هستند

پنج‌شنبه 5 بهمن 1396 - 14:21
قرائتی در اهواز

رئیس ستاد اقامه نماز کشور گفت:ما دچار خودباختگی هستیم، فکر می کنیم هر چیزی که دانشمندان غربی می‌گویند علمی است و مفاهیمی که از قرآن و حدیث استخراج می‌شود غیرعلمی است.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، حجت‌الاسلام محسن قرائتی ظهر امروز در پنجمین همایش ملی قرآن، عترت و سلامت در دانشگاه علوم پزشکی کاشان ضمن تاکید بر احترام به والدین بیان کرد: حساب والدین از همه جداست، احسان به پدر و مادر به معنای نیکی همراه با توجه است، حتی تاکید نشده است که به والدین مومن احسان کنید، مومن یا کافر بودن والدین در احسان به آنان اهمیتی ندارد.

وی گفت: در قرآن آمده است سومین نیاز انسان بعد از اکسیژن و غذا، نیاز به همسر است؛ این نیاز حتی در مورد افراد پیر هم وجود دارد.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور، در تشریح بندگان صالح خدا از نظر قرآن افزود: هر پدری که در ازدواج دخترش به داماد سخت‌گیری نکند از نظر قرآن در جمع بندگان صالح خداوند است، همچنین یاران حضرت مهدی (عج) بر اساس آیات قرآن در این جمع قرار می‌گیرند.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور در معرفی خصوصیات اولی‌الامر گفت: از کسی باید اطاعت کنید که مسرف، فرومایه، هواپرست و افراطی نباشد و در یک کلام از معصوم باید اطاعت کرد.

وی، خودباختگی را یکی از مشکلات اصلی مردم دانست و خاطرنشان کرد: ما دچار خودباختگی هستیم، فکر می‌کنیم هر چیزی که دانشمندان غربی می‌گویند علمی است و مفاهیمی که از قرآن و حدیث استخراج می‌شود غیر علمی است؛ بعضی مفاهیم را در قرآن متوجه نمی‌شویم و به علت درک نکردن آنان، دنبال ایراد گرفتن و رد کردن هستیم.

قرائتی گفت: مزه قرآن را نچشیده‌ایم و به نسل بعدی خود هم نچشانده‌ایم، بیشتر درگیر موضوعاتی هستیم که اهمیت زیادی ندارند، قرآن متناسب با هر شرایط، موضوعاتی را ارائه کرده است.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور، در پایان ضمن اشاره به آداب اخلاقی در قرآن افزود: بی‌دعوت جایی نروید، اگر بی‌دعوت جایی رفتید و رفتار بدی دیدید ناراحت نشوید.

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.