خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

مدیرعامل بانک ملت خبر داد

افزایش تسهیلات بانک ملت به دانشگاهیان برای سفر به عتبات

جمعه 13 بهمن 1396 - 14:14
فقیهی

مدیرعامل بانک ملت از افزایش تسهیلات این بانک به دانشگاهیان برای سفر به عتبات عالیات خبر داد.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از لبیک، مدیرعامل بانک ملت با حجت الاسلام نجف نجفی روحانی، مسئول بعثه مقام معظم رهبری در عراق دیدار و گفت‌وگو کردند.

حجت الاسلام نجفی روحانی، مسئول بعثه مقام معظم رهبری در عراق گفت: سفر عتبات با اهمیت و تاثیر‌گذار است وزیارت امام حسین(ع) به گونه‌ای است که در روایات فرموده‌اند در حال تنگدستی، حتی نا‌امنی هم به زیارت امام حسین(ع) بروید، در حالیکه برای سفر عمره این چنین نیست.

مسئول بعثه مقام معظم رهبری در عراق، خطاب به مسئولان بانک ملت گفت: کار شما بسیار کار پسندیده و تاثیر‌گذاری است، یعنی شما هرچه در این راه انجام می‌دهید هزینه نیست، بلکه سرمایه‌گذاری روی نسل جوان و آینده کشور است. دانشجو هم زمینه پذیرش خوبی دارد و هم آماده انتقال تاثیرات آن به دیگران است. خود شما نیز دانشجو بوده‌اید، همه مسئولان امروز، دانشجویان دیروز بوده‌اند. اگر می‌خواهید آینده کشور خوب شود، باید روی نسل جوان کار کنید.

وی با اشاره به اینکه روایت داریم اگر کسی یک درهم کمک کند تا کسی را به زیارت امام حسین(ع) بفرستد، چند برابرش را خدا به او می‌دهد، اضافه کرد: چه خوب است آنچه که برای شما در این عرصه مقدور است و اختیار قانونی دارید به این مسیر سوق دهید، چون این کار با هیچ فعالیت فرهنگی قابل قیاس نیست. کار شما بسیار با برکت و تاثیرگذار است و مقام معظم رهبری نیز به فعالیت های فرهنگی نگاه ویژه‌ای دارند.

همچنین حجت الاسلام محمدرضا فقیهی، رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان نیز در این دیدار با اشاره به همکاری بسیار نزدیک و خدمات ارزشمند بانک ملت به زایران دانشگاهی گفت: این حرکت فرهنگی با لطف و عنایت امام حسین(ع) و حمایت‌های بعثه مقام معظم رهبری، سازمان حج و زیارت و شمسا، هر روز رو به رشد بوده است و عوامل مختلفی داشته است که از جمله آن، پرداخت تسهیلات قرض الحسنه، هدایا و کتاب‌هایی است که بانک ملت در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد.

دکتر محمد بیگدلی، مدیرعامل بانک ملت نیز در این دیدار با اشاره به مسئولیت‌های اجتماعی و فرهنگی این بانک به عنوان یکی از بانک‌های بزرگ کشور گفت: یکی از کارهای ارزشمندی که از سال‌های گذشته وارد آن شده‌ایم، مشارکت در حرکت عظیم فرهنگی اعزام دانشگاهیان به عتبات عالیات است.

وی افزود: تاکنون نزدیک به ۱۱۰ هزار دانشگاهی با دریافت وام قرض‌الحسنه بانک ملت به عتبات عالیات اعزام شده‌اند و ما خداوند را بابت توفیق انجام این کار ارزشمند شاکریم و از سهیم‌شدن در ثواب زیارت و تحول و تغییراتی که در سفر عتبات برای دانشجویان ایجاد می‌شود به خود افتخار می‌کنیم.

بیگدلی با تأکید بر افزایش کمک‌های فرهنگی بانک ملت در سال گذشته به مجموعه ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان افزود: پرداخت وام قرض‌الحسنه، امکان تشرف دانشگاهیان به عتبات را تسهیل می‌کند، لذا ما قصد داریم این تسهیلات را در آینده توسعه دهیم و روز‌به‌روز علاقه‌مندی ما برای انجام این مسئولیت عظیم فرهنگی، بیشتر شده و امیدواریم انشاءالله بعد از این هم بتوانیم در این فعالیت فرهنگی مشارکت کنیم تا تعداد بیشتری از دانشجویان به این سفر معنوی اعزام شوند.

در پایان این دیدار به رسم یادبود و تقدیر و تشکر از زحمات مسئولین بانک ملت،از سوی بعثه مقام معظم رهبری،دو هدیه ویژه معنوی که شامل تربت حرم سیدالشهدا(ع) و انگشتری ارزشمند از سنگ مزار 70 ساله حرم امام حسین(ع)بود، به عوامل بانک ملت اهدا گردید.

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.