خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

تهران، میزبان بزرگترین رویداد ورزشی ربات‌ها در خاورمیانه

شنبه 14 بهمن 1396 - 10:24
فیرا

دانشگاه صنعتی امیرکبیر (پلی تکنیک تهران) و کمیته ملی رباتیک جمهوری اسلامی ایران (فیرا) با همکاری فدارسیون جهانی رباتیک فیرا، میزبان بزرگترین رویداد ورزشی ربات‌ها در خاورمیانه است.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، این رویداد که 11 تا 15 اسفند برگزار می‌شود، میزبان ربات‌ها در رشته‌های مختلف ورزشی در دو بخش دانش‌آموزی و دانشجویی است.

کمیته فنی برگزاری این مسابقات با طرح چالش‌های روز دنیا در زمینه علم رباتیک و کنترل تحت عنوان بزرگترین رویداد ورزشی ربات‌ها در خاورمیانه از محققان کشور به همراه تیم‌های دیگری از کشورهای خارجی دعوت کرده است تا دستاوردهای خود در این عرصه را به رقابت بگذارند.

کمیته برگزاری این مسابقات برای اولین‌بار در جهان، ربات‌ها را به سمت و سوی المپیک زمستانی ربات‌ها و حل چالش اسکی دعوت کرده و در کنار آن میزبان رقابت انسان‌ها با ربات‌ها در زمینه ی تیراندازی با کمان است. همچنین امسال ربات‌ها در چالش دوی صحرا نوردی ابتدا تا انتهای دانشگاه صنعتی امیرکبیر را طی خواهند نمود.

از سوی دیگر توجه به دو بخش دانش‌آموزی و دانشجویی در این لیگ باعث شده است تا این لیگ به عنوان یکی از رویدادهای مهم و جذاب حوزه رباتیک و هوش مصنوعی قلمداد شود.

امسال با توجه به معضل کم آبی در کشور و بحران آب، این لیگ تمرکز اصلی خود را بر این موضوع نهاده است و امیدوار است تا این لیگ بتواند روحیه خلاقیت و نوآوری دانش آموزان در این حوزه را پرورش داده و آینده را در این موضوع برای آنان ترسیم کند.

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.