خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

نماینده مردم سبزوار در مجلس:

آموزشکده‌های کنکور به بنگاه اقتصادی تبدیل شده‌اند

دوشنبه 16 بهمن 1396 - 09:41
رمضانعلی سبحانی فر

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی گفت: متأسفانه برخی از آموزشکده‌های کنکور به یک بنگاه اقتصادی تبدیل شده‌اند که از علاقه و نیاز مردم به تحصیلات دانشگاهی بهره‌برداری می‌کنند.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، دکتر رمضانعلی سبحانی‌فر با بیان اینکه بستر برای حذف کنکور تا حدودی در جامعه فراهم شده است، گفت: باید سازوکاری ایجاد شود تا پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها براساس سوابق تحصیلی، معدل و سطح سواد و اطلاعات عمومی متقاضیان صورت گیرد.

وی ادامه داد: کنکور در بیشتر کشورهای پیشرفته و توسعه یافته دنیا به شکلی که در کشور ما وجود دارد، نیست و اینگونه کشورها شیوه‌های دیگری برای پذیرش و جذب دانشجو دارند.

سبحانی‌فر با اشاره به اینکه در دانشگاه‌های ایران ورود سخت و خروج آسان است، اظهار داشت: این در حالی است که در اغلب کشورهای مطرح و پیشرفته، ورود دانشجویان آسان و خروج آنها سخت است.

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه باید خروجی دانشگاه‌های کشور افرادی متخصص و متعهد باشند، خاطرنشان کرد: باید کیفیت را در همه ابعاد دانشگاه‌ها بالا ببریم تا دانش‌آموختگانی باسواد، آچار به دست و کاردان تحویل جامعه دهیم.

وی در ادامه به مخالفت برخی افراد با حذف کنکور اشاره و تصریح کرد: متأسفانه برخی از آموزشکده‌های کنکور به یک بنگاه اقتصادی تبدیل شده‌اند که از علاقه و نیاز مردم به تحصیلات دانشگاهی بهره‌برداری می‌کنند.

سبحانی‌فر افزود: برخی دیگر از مخالفان حذف کنکور معتقدند که کنکور تنها راه گزینش و ورود افراد به دانشگاه‌های برتر است اما باید گفت برگزاری صرف یک آزمون نمی‌تواند افراد توانمند و شایسته را انتخاب کند، بلکه گزینش افراد باید براساس گزینه‌های متعدد همچون سوابق تحصیلی، توانایی‌ها، معدل و ... باشد.

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.