خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور:

ایران در رتبه سیزدهم اعزام‌ دانشجو به خارج/ در حوزه آب مشکل دانش داریم

دوشنبه 16 بهمن 1396 - 11:08
افتتاح بیست و دومین نمایشگاه الکامپ

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با اشاره به رتبه ۱۳ ایران در اعزام دانشجو به خارج تاکید کرد: این اعزام‌ها در اقتصاد علمی ما تاثیرگذار نبوده است.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور ، صبح امروز در جمع اعضای هیات علمی پردیس کشاورزی دانشگاه تهران گفت: جامعه دانشگاهی در حال حاضر مشکلاتی پایه‌ای دارد، از همین رو در ستادهای مختلف معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری سعی می‌شود این مشکلات با مکانیزمی علمی حل شود.

ستاری با بیان اینکه ۹۰ درصد بودجه کشور صرف امور جاری می‌شود، خاطرنشان کرد: ۸۵ درصد بودجه تحقیقات کشاورزی کشور در دست دانشکده‌های کشاورزی است و مشکلات پایه‌ای در اقتصاد و آموزش وجود دارد، هر چند تلاش شده اصولی اقدام کنیم.

معاون علمی و فناوری ریاست‌جمهوری از رتبه ۱۳ ایران در اعزام دانشجو به خارج خبر داد و گفت: اما این اعزام‌ها در اقتصاد علمی ما تاثیرگذار نبوده است. ما به رشد زیاد در حوزه آی.سی.تی، نیاز داریم، ما در این مدت تلاش کرده‌ایم بخش زیادی از موضوعات دانش‌بنیان را به بخش خصوصی واگذار کنیم.

ستاری بر اهمیت بخش کشاورزی تاکید و تصریح کرد: این بخش نقش ویژه‌ای در اقتصاد و ایجاد شغل ایفا می‌کند، البته مشکلاتی در مصرف منابع آب وجود دارد که باید به سمت شیوه‌های صحیح مصرف هدایت شود. ما در حوزه آب مشکل دانش داریم.

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور در پایان اضافه کرد: مشکل امروز پژوهش فقط پول نیست و باید ماهیت تحقیق و پژوهش را از بدنه پژوهش‌های دولتی جدا کرد و به بخش خصوصی سپرد، علمی که در جامعه دانشگاهی تولید می‌شود باید گره‌ای از مشکلات مردم بگشاید.

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.