خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

از سوی معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه اعلام شد؛

جزئیات میزان عیدی اعضای هیات علمی و کارکنان دانشگاه آزاد

دوشنبه 16 بهمن 1396 - 15:43
لوگو دانشگاه آزاد

بخشنامه نحوه محاسبه و میزان پرداخت پاداش (عیدی) 1397 به کارکنان اعم از هیات علمی و غیرهیات علمی در واحدها و مراکز آموزشی دانشگاه توسط معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد اسلامی ابلاغ شد.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، براساس این بخشنامه، به کارکنانی که مشمول مقررات تامین اجتماعی بوده و دارای حکم رسمی قطعی، رسمی آزمایشی و قرارداد کارمعین هستند، معادل 2 ماه حقوق و مزایای مستمر (بدون احتساب کمک هزینه‌های حق تأهل، حق مسکن و حق اولاد) مشروط بر اینکه از مبلغ 18/598/620 ریال (هجده میلیون و پانصد و نود و هشت هزار و ششصد و بیست ریال) کمتر و از مبلغ 27/897/930 ریال (بیست و هفت میلیون و هشتصد و نود و هفت هزار و نهصد و سی ریال) بیشتر نشود، بر اساس ماه‌های کارکرد آنان قابل پرداخت خواهد بود.

بر این اساس، کارکنانی که در سال جاری براساس مجوز صادره از سوی سازمان مرکزی دانشگاه به قرارداد کار معین تغییر وضعیت یافته‌اند، از تاریخ انعقاد قرارداد مشمول دریافت پاداش (عیدی) می‌شوند.

همچنین در این بخشنامه در خصوص میزان پاداش (عیدی) کارکنان تمام‌وقت بازنشسته و یا خریدخدمتی که با مجوز سازمان مرکزی دانشگاه مشغول کار هستند، آمده است: در مقابل 12 ماه خدمت معادل 8/475/000 ریال (هشت میلیون و چهارصد و هفتاد و پنج هزار ریال) قابل پرداخت است.

همچنین کارکنان ساعتی تمام‌وقت که از ابتدای سال 1396 تا پایان اسفندماه سال جاری اشتغال به کار داشته و در طول سال مذکور حداقل 2220 ساعت کارکرد داشته باشند، مشمول میزان عیدی کارکنان تمام‌وقت می‌شوند.

براساس این بخشنامه کارکنان ساعتی که کمتر از یک سال سابقه کار داشته و یا مجموع ساعات کارکرد ایشان کمتر از 2220 ساعت است، به نسبت کارکرد حداکثر تا مبلغ 18/598/620 ریال (هجده میلیون و پانصد و نود و هشت هزار و ششصد و بیست ریال) تعلق می‌گیرد. به کارکنان ساعتی در صورتی که جمع ساعات کارکرد ایشان در طول سال جاری (1396) از 370 ساعت کمتر باشد، پاداش(عیدی) تعلق نمی‌گیرد.

در این بخشنامه تاکید شده کارکنان بازنشسته که با مجوز سازمان مرکزی دانشگاه به صورت ساعتی همکاری می‌کنند، به نسبت کارکرد تا سقف 8/475/000 ریال (هشت میلیون و چهارصد و هفتاد و پنج هزار ریال) از پاداش (عیدی) بهره‌مند می‌شوند.

همچنین به کارکنان قراردادی نیمه‌وقت (که حق بیمه آنان از سوی دانشگاه پرداخت می‌شود) در مقابل 12 ماه خدمت نیمه‌وقت معادل یک‌دوم مبالغ مربوط به کارکنان تمام‌وقت شاغل در دانشگاه پرداخت می‌شود.

درخصوص کارکنان مأمور از دیگر نهادها و سازمان‌ها به دانشگاه طبق ضوابط سازمان یا نهاد مربوطه عمل می‌شود.

در بخشی دیگر از این بخشنامه در خصوص پاداش(عیدی) به اعضای هیات علمی دانشگاه اشاره شده که بر این اساس اعضای هیات علمی تمام‌وقت در صورت 12 ماه خدمت در سال 1396 از حداقل مبلغ 8/475/000 ریال (هشت میلیون و چهارصد و هفتاد و پنج هزار ریال) قابل پرداخت است.

همچنین اعضای هیات علمی نیمه‌وقت در مقابل 12 ماه خدمت نیمه‌وقت معادل یک‌دوم مبالغ ذکرشده در بند اعضای هیات علمی تمام‌وقت، قابل پرداخت است.

پاداش (عیدی) اعضای هیات علمی تمام‌وقت که از طرح خدمت مشمولان متخصص استفاده می‌کنند، مطابق میزان پاداش (عیدی) به اعضای هیات علمی تمام‌وقت به نسبت کارکرد آنان قابل پرداخت است. اعضای هیات علمی تمام‌وقت چنانچه به صورت نیمه‌وقت با واحد دیگری همکاری کنند، فقط از واحدی که به صورت تمام‌وقت همکاری دارند، پاداش (عیدی) آخر سال را دریافت خواهند کرد.

اعضای هیات علمی (غیر بازنشسته) که به صورت تمام‌وقت یا نیمه‌وقت در استخدام سایر دانشگاه‌ها، سازمان‌ها یا نهادهای دولتی هستند، از دانشگاه و یا سازمان مبدأ پاداش (عیدی) سال 97 را دریافت می‌کنند، وجهی به عنوان پاداش (عیدی) تعلق نمی‌گیرد.

نظرات (4 عدد)
 1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
 2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
 3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.
محمود عاشوری
 • سه‌شنبه 17 بهمن 1396 - 07:36
 • 2
 • 8
باسمه تعالی با سلام و احترام از اعلام عیدی کارکنان تشکر می کنم و به استحضار می رساند که در سال گذشته در این واحد دو برابر آنچه اعلام شده بود به اعضای هیات علمی عیدی دادند لطفا پیگیری بفرمایید چرا ؟ ضمنا این واحد شدیدا مشکل مالی دارد به طوری که هر کارمند حدود 5 الی 6 میلیوم تومان از دانشگاه طلبکار است و اساتید هر کدام بین 10 تا 40 میلیون تومان از دانشگاه طلبکارند ، شما رو به خدا سوگند می دهم این اطلاعات را به استحضار آقایان : دکتر ولایتی ، دکتر رهبر و دکتر پور عباس و سایر مسئولین برسانید تا برای این واحد فکری کنند . از لطفی که خواهید فرمود کمال تشکر را دارم . والسلام
sam
 • سه‌شنبه 17 بهمن 1396 - 09:16
 • 8
 • 2
سلام در دانشگاه آزاد همه مشمول قانون کار هستیم اما پای عیدی که وسط می آید هیات علمی را با قانون دولتی می سنجند. هیات علمی شترگاوپلنگ است؟ چرا سقف حقوق بازنشستگی برای هیات علمی برداشته نمیشود چون عضو تامین اجتماعی هست. چرا و چرا و چرا!! اکثریت کارمندان و کارگران دانشگاه آزاد نیروی مازاد هستند و چقدر هم متوقع. علی برکت الله
علی نیسی
 • سه‌شنبه 17 بهمن 1396 - 10:51
 • 3
 • 7
با سلام خدمت دوستان. در استان خوزستان هیچ رویه یکنواخت برای پرداخت پاداش و عدیدی وجود ندارد. بعنوان مثال واحد اهواز ۱۵۰۰۰۰۰ ریال پاداش جهت دهه فجر به پرسنل خود داده است.
احمد
 • سه‌شنبه 17 بهمن 1396 - 15:27
 • 4
 • 2
قابل توجه مسئولین محترم دانشگاه افرادی در واحدهای دانشگاهی مشغول به کار می باشند که بعد از بیش از یک دهه فعالیت مستمر در واحدهای دانشگاهی از گرفتن عیدی آن هم در یک نهاد انقلابی و اسلامی محرومند