خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان:

بنیاد مستضعفان از عدالت‌پروری و رسیدگی به مستضعفین رویگردان شده است

سه‌شنبه 17 بهمن 1396 - 14:14
سعیدی کیا

اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان کشور پیرامون شایعات مطرح شده در خصوص هزینه‌های سنگین نماکاری ساختمان بنیاد مستضعفان نامه‌ای اعتراضی به رئیس بنیادمستضعفان نوشت.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، در ابتدای این نامه آمده است: در روزهای اخیر خبرهایی منتشر شده است که البته به یقین بصری نیز از طریق بازدیدهایی که انجام شده اثبات گشته است که بودجه‌ای برای برخی امور به بنیاد مستضعفان اختصاص داده شده است تا این پول صرف هزینه‌های غیر جاری، درجه چندم و یا حداقل غیر ضرور خواهد شد و همچنانکه جنابعالی به عنوان رئیس بنیاد و کارفرمای این عملیات، مطلع از این امور که عبارت از بازسازی نما و محوطه بیرونی مجموعه فیزیکی و ساختمانی بنیاد مذکور می‌باشد، هستید.

اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در این نامه عنوان کرد: بازسازی جزو عملیات عمرانی ضروری است، ولیکن در اوضاع کنونی کشور یک سوال بزرگ برای همگان ایجاد می‌شود و آن سوال این است که چرا باید در چنین شرایطی بنیاد مذکور با چنان و چنین سبقه و بنیه تاریخی و عقیدتی که دارد، نسبت به هزینه‌های هنگفت که برای چنین اموری بی‌محابا از بیت‌المال هزینه می‌شود، بی‌تفاوت است.

در دامه این نامه آمده است: اساساً هر اداره و سازمانی در محل‌های صرف بودجه نهایت دقت و حراست از دارایی‌های ملت و هزاران ندار را بنماید. این وظیفه‌ای است، برای تمام مجموعه‌های دولتی که البته در این حوزه نیز نظارت و تامل در اتخاذ تدابیر صحیح، اصولی و قاطعانه را می‌طلبد. چنین ریخت و پاش‌هایی همه روزه در مقابل چشمان همه به وسیله انواع و اقسام سازمان‌ها، اداره‌ها و... آتش بر اندوخته‌های این ملت می‌زند؛ بنیاد مستضعفان ظاهراً علت وجودی خود را فراموش کرده و یا اینکه لابد اهداف خود را تغییر داده که این چنین نسبت به ارزش‌های خود یعنی عدالت‌پروری و رسیدگی به مستضعفین و احسان، رویگردان شده است.

اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان با اشاره به اهداف انقلاب اسلامی تاکید کرد: انقلاب اسلامی نبود، مگر برای به نابودی کشاندن ظلم و تبعیض، به ثمر رساندن آزادی و آزادگی و نیز عدالت و نیکی و به کام نشاندن ایثار و احسانی که آموخته مکتب حضرت محمد ( ص ) است، پس امروز بنیاد شما نه تنها باید پاسخ‌گوی اقدامات خود بلکه باید، البته اگر توانست مدافع کارکردهای غیرقابل پذیرش نهادهای هم جنس خود باشد.

در پایان این نامه آمده است: ریاست محترم بنیاد به جاست که در این زمینه پاسخ مناسب اولا در نزد وجدان خویش و در مقابل خداوند و سپس نسبت به مردم و افکار عمومی ارائه دهید تا شفاف سازی شود، شاید که این نوع عملکرد در نزد شما پاسخی دارد که ما از آن آگاه نیستیم. علی ای الحالٍ انتظار از نهادهای انقلابی و حاکمیتی که داعیه دار اسلام و انقلاب هستند، بسیار بیشتر است .

بیشتر بخوانید

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.