خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

مشارکت دانشجویان در قالب تشکل‌ها، بر مسائل اجتماعی دانشگاه تاثیرگذار است

سه‌شنبه 17 بهمن 1396 - 16:13
غلامرضا غفاری

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: در حال حاضر تقریبا ۹ هزار و ۵۰۰ انجمن علمی، بالغ بر پنج هزار کانون و نزدیک به ۳۴۰ تا ۳۵۰ تشکل اسلامی در دانشگاه‌های کشور فعال است.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، دکترغلامرضا غفاری در بازدید از دانشگاه شهرکرد با اعلام این خبر اظهار کرد: حوزه اجتماعی، حوزه نوپدیدی در دانشگاه نیست و وجود معاونت فرهنگی اجتماعی در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نشان می‌دهد که نسبت به مسائل فرهنگی اجتماعی دانشگاه حساسیت لازم وجود داشته و دارد.

وی افزود: در همین راستا اکنون با قوت بیشتری فعالیت‌های فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی پیگیری می‌شود و بخش قابل توجهی از فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی توسط دانشجویان انجام می‌شود.

غفاری با اشاره به وجود تشکل‌های اسلامی، انجمن‌های علمی و کانون‌ها در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی و دینی در دانشگاه‌ها، تاکید کرد: مشارکت دانشجویان در قالب تشکل‌ها، می‌تواند به مسائل حوزه اجتماعی دانشگاه و فراتر از آن کمک کند.

وی ادامه داد: به همین منظور وزارت علوم، تحقیقات و فناوری درصدد فعال‌سازی دفاتر دانشگاه و جامعه است که این دفاتر به نوعی هسته‌های فکری میان دانشگاه و جامعه هستند و به شناسایی مسائل و تحلیل آن‌ها می‌پردازند.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم با بیان اینکه در دانشگاه‌های نسل چهارم، اجتماعی و فرهنگی شدن آنان بسیار مهم است، گفت: تسهیل مشارکت دانشجویان و افزایش مشارکت آنها در برنامه‌های مختلف در دانشگاه‌ها از برنامه‌های وزارت علوم است.

غفاری در پایان گفت: اکنون مجمومه تشکل‌های دانشجویی قابل توجه است، اما انتظار این است که جمعیت بیشتری دراین تشکل‌ها حضور یابند.

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.