خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

همزمان با ایام مبارک دهه فجر؛

آئین‌نامه طرح‌های تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامی امضا شد

چهارشنبه 18 بهمن 1396 - 08:42
معاونان پژوهش و فناوری و علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی

آئین‌نامه طرح‌های تحقیقاتی و شیوه‌نامه کمیته تحقیقات دانشجویی به همراه اساسنامه مشترک مراکز رشد واحدهای فناور به امضای معاونان پژوهش و فناوری و علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی رسید.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، دکتر بیژن رنجبر معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی در این مراسم بر ضرورت هدایت طرح‌های تحقیقاتی به سمت پژوهش‌های کاربردی و مساله‌محور در کشور تاکید کرد و گفت: آئین‌نامه جدید این طرح‌ها به صورت متمم آئین‌نامه‌های موجود در این زمینه تدوین شده و جایگزین آئین‌نامه‌های قبلی در این خصوص در حوزه پزشکی خواهد شد.

وی با اشاره به حمایت‌های جدیدی که قرار است از تشکیل مراکز رشد و شرکت‌های دانش‌بنیان صورت گیرد، افزود: واحدهای دانشگاهی می‌توانند نسبت به تاسیس این مراکز اقدام کنند و اعضای هیات علمی و دانشجویان را به سمت طرح‌های فناورانه و درآمدزا در حوزه‌های پزشکی و غیر‌پزشکی سوق دهند.

دکتر محسن نفر معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی نیز در این جلسه گفت: با تدوین و ابلاغ شیوه‌نامه کمیته تحقیقات دانشجویی، دانشجویان علوم پزشکی واحدهای مجری علوم پزشکی می‌توانند همگام با قوانین متناظر این موضوع در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از مزایای متنوع این طرح در ارتقای پژوهشی خود بهره‌مند شوند و با کسب امتیاز مطلوب در این بخش، از مزایای آموزشی آن در پذیرش آزمون‌های علوم پزشکی وزارت بهداشت استفاده کنند.

در این مراسم بر ضرورت همکاری هرچه بیشتر حوزه‌های پزشکی و غیر‌پزشکی در تهیه و تدوین بخشنامه‌ها و آئین‌نامه‌های پژوهشی در جهت ارتقای پژوهش دانشگاه تاکید و مقرر شد واحدهای دانشگاهی نسبت به اجرای کامل مفاد این آئین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های ابلاغی با هدف افزایش توانمندی‌های اعضای هیات علمی و دانشجویان اهتمام ورزند.

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.