خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

درخواست 400میلیاردی وزارت علوم برای ارتقای دانشگاه‌ها به تراز بین‌المللی

چهارشنبه 18 بهمن 1396 - 09:56
شریعتی نیاسر

معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه در یک ماه اخیر 2 میلیارد تومان به دانشگاه‌ها در راستای ارتقا به تراز بین‌المللی پرداخت شده‌است، از درخواست 400 میلیارد تومانی این وزارت‌خانه برای سال آینده و ادامه این طرح خبر داد.

دکتر مجتبی شریعتی‌نیاسر در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا درباره طرح منطقه‌ای کردن آموزش عالی گفت: آموزش عالی کشور به 10 منطقه تقسیم شده است و طرح مدیریت منطقه‌ای را دنبال می‌کنیم. تشکیل شورای آموزش عالی هم در راستای همین طرح است که در مناطق یک شورایی تشکیل شود و این شورا بتواند از وزارت‌خانه اختیار بگیرد تا در برنامه‌ریزی‌های آموزشی منطقه مستقیما ورود پیدا کرده و تصمیم‌گیری کند. همچنین در فضای هم‌افزایی با سایر مراکز آموزش عالی در هر منطقه هم‌فکری کنند و اولویت‌های جامعه را تشخیص دهند و همان جا تصمیم‌گیری کنند.

معاون آموزشی وزیر علوم با اشاره به پروژه ارتقای دانشگاه‌های کشور به تراز بین‌المللی تاکید کرد: پروژه ارتقای دانشگاه‌های کشور به تراز بین‌المللی اردیبهشت امسال ابلاغ شد. براساس این طرح ۱۶ دانشگاه و ۹ پژوهشگاه برای ارتقا به تراز بین‌المللی مورد تایید قرار گرفته‌اند.

وی اضافه کرد: همه کشورهای جهان و دولت‌های مختلف توجه ویژه‌ای به ارتقای جایگاه دانشگاه‌های خود در عرصه بین‌المللی دارند و ما هم باید در این راستا با همت زیاد و هدایت عالی‌ برای ارتقاء جایگاه دانشگاه‌های خود در سطح جهان تلاش کنیم. البته این کار حمایت می‌خواهد و امیدواریم بتوانیم دانشگاه‌های خود را در فهرست ۲۰۰ دانشگاه برتر دنیا ببینیم.

شریعتی نیاسر خاطرنشان کرد: در این طرح در همین یک ماه اخیر 2 میلیارد تومان به دانشگاه‌ها پرداخت شده اما طرحی که برای سال آینده داریم درخواست 400 میلیارد تومان است که آن را ارائه کرده‌ایم ولی اینکه چقدر آن محقق شود بستگی به نظر مجلس شورای اسلامی دارد تا ببینیم چه تصمیمی خواهد گرفت.

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.