خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

جهاد دانشگاهی و سازمان نوسازی شرکت مشترک تاسیس می‌کنند

چهارشنبه 18 بهمن 1396 - 10:51
تفاهم‎نامه‎ تاسیس شرکت مشترک فناورانه بین دکتر منصور معظمی رئیس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) و دکتر حمیدرضا طیبی رئیس جهاددانشگاهی امضا شد.

تفاهم‎نامه‎ تاسیس شرکت مشترک فناورانه بین رئیس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) و  رئیس جهاددانشگاهی امضا شد.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از جهاد دانشگاهی، هدف از انعقاد این تفاهم‌نامه ایجاد یک نام معتبر در زمینه تولید تجهیزات پیشرفته ایرانی با استفاده بهینه از فناوری‎های تولیدی، پتانسیل‎های علمی و پژوهشی و تجارب جهاد و ایدرو با هدف تامین نیازهای ملی، ورود به بازارهای منطقه‌ای و جهانی است.

طبق این تفاهم‌نامه دو طرف در زمینه‎های "صنایع نفت، گاز، پتروشیمی، پالایش و پخش"، "نیروگاهی و انرژی"، "حمل و نقل (صنایع ریلی، صنعت خودرو)"، "صنایع مرتبط با برق(قدرت ، الکترونیک، مخابرات)، الکترومکانیک، مکاترونیک و فناوری اطلاعات و ارتباطات"، "صنایع معدنی (کانی های فلزی و غیر فلزی)"، "کشاورزی و صنایع غذایی"، "دارویی"، "تولید مواد شیمیایی و کاتالیست ها" و "صنایع پیشرفته High Tech" با یکدیگر همکاری خواهند کرد.

با توجه به لزوم تأسیس شرکت‌های تخصصی مستقل برای طراحی و ساخت تجهیزات در زمینه‌های نفت و گاز و پتروشیمی، حمل و نقل، نیروگاهی و صنایع معدنی در رشته‌های تخصصی قدرت، الکترونیک، فناوری اطلاعات و ارتباطات، مخابرات، الکترومکانیک و مکاترونیک، انواع سنسورها، ابزار دقیق، مواد شیمیایی، صنایع کشاورزی، صنایع غذایی و دارویی و سایر زمینه‌های مرتبط و همچنین دانش فنی موجود در جهاد، شرکت مشترک جهاد و ایدرو متعهد به تاسیس این شرکت‌های تخصصی می‌شوند. همچنین دانش فنی ارائه شده توسط جهاددانشگاهی پس از ارزش‌گذاری توسط کارشناسان رسمی به عنوان آورده این نهاد محسوب می‌شود.

ایدور یک سازمان توسعه‎ای است که در حوزه نفت، گاز، انرژی، حمل و نقل و صنایع پیشرفته از قبیل میکروالکترونیک، انرژی‎های تجدیدپذیر IT ,ITC, Biotech فعالیت می‎کند، ماموریت آن توسعه صنعتی کشور بوده و براساس قانون مجاز به سرمایه‌گذاری جهت تولید و ارائه خدمات در برخی حوزه‎های صنعتی است.

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.