خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل:

کارگران زیربار فشار اقتصادی و عدم دریافت حقوق هستند / دعوت از وزیر کار برای حضور در دانشگاه

چهارشنبه 18 بهمن 1396 - 10:54
علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی

اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل در نامه اعتراضی به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی پیرامون عدم احقاق حقوق کارگران نوشت: کارگران برای احقاق حق خود فریاد عدالت‌خواهی سر می‌دهند و با برخورد خشن نهادهای امنیتی مواجه می‌شوند.

به گزارش گروه دانشکاه خبرگزاری آنا، در ابتدای این نامه آمده است: «انقلاب اسلامی ملت ایران، پس از چهار دهه استقامت و مبارزه به درختی تنومند تبدیل گشته ولی امروز تبعیض‌ها و ناعدالتی‌های اقتصادی تبدیل به زخمی شده که پیکر جامعه را می‌سوزاند.

اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه‌های سراسر کشور، همواره تلاش نموده است تا با تأکید بر اصول خدمت، عدالت، واقع‌بینی و با تأسی به خط امام خمینی(ره) در راستای حل مشکلات کشور گام‌هایی را به صورت سلبی و ایجابی بردارد.»

در ادامه عنوان شده است: «چندین ماه است که کارگران مظلوم در اقصی نقاط کشور از جمله اراک، هفت‌تپه، یورت، آق دره و... زیر بار فشار اقتصادی و عدم دریافت حقوق حقه‌ی خود، فریاد عدالت محوری سر می‌دهند و متأسفانه با برخورد خشن، نهادهای امنیتی و دولتی مواجه می‌شوند.»

از روزهای ابتدایی برخورد نامناسب استانداری اراک با کارگران مظلوم و انقلابی آذراب و هپکو به عنوان صدای مردم وارد صحنه شدیم و از حقوق این عزیزان دفاع کردیم و باز هم خواهیم کرد. پس از قول حضرتعالی برای پرداخت معوقات حقوقی و مالی کارگران، امیدوار شدیم که شاید تغییراتی به نفع کارگران معترض در راه باشد که این هم امروز و با برخوردهای اخیر با کارگران معترض هفت تپه خوزستان به ناامیدی گرایید.

در پایان این نامه آمده است: روشن است که شما به عنوان متصدی امور کار و رفاه کارگران در کشور باید از مراجع پاسخگو بدین مطالبات باشید. از این رو از جنابعالی دعوت می‌گردد در جلسه‌ای با حضور نمایندگان اتحادیه و همچنین نمایندگان کارگران معترض در سراسر کشور، حضور یافته تا با همفکری و بحث و تبادل نظر، بتوانیم بخشی از مشکلات این قشر زحمتکش را رفع کنیم.

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.