خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

در جشن خدمتگزاری و سازندگی عنوان شد؛

انجام 750 پروژه محرومیت‌زدایی در خراسان رضوی از سوی اردوهای جهادی

پنج‌شنبه 19 بهمن 1396 - 09:45
جشن بزرگ خدمتگزاری و سازندگی به مناسبت گرامیداست سالروز پیروزی انقلاب با حضور ریاست دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی  و مشهد

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی و مشهد گفت: محرومیت زدایی و عدالت‌گستری از اهداف انقلاب اسلامی است و دانشگاه آزاد اسلامی امروز با دغدغه فرهنگی و ارزش‌های دینی امیدوار است بتواند برای رسیدن به این هدف گره‌گشایی کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از مشهد، دکتر مهدی ملک نژاد در جشن خدمتگزاری و سازندگی که با حضور سرداران سپاه امام رضا(ع)، کارشناسان و کارآفرینان کمیته امداد امام خمینی (ره) و کارآفرینان برتر در سالن همایش های دانشگاه آزاد اسلامی مشهد برگزار شد با بیان اینکه دانشگاه کارخانه تولید علم است، افزود: البته دانشگاه وظیفه ای برای اشتغالزایی ندارد اما در راستای رسالت این نهاد به دنبال ساخت دانشگاه نسل سوم و کارآفرین هستیم.

وی با بیان اینکه با تغییر رویکرد دانشگاه، روحیه سازندگی و جهادی بین دانشجویان احیا شده است، افزود: امروز تیم های خوبی در قالب اردوهای جهادی در دانشگاه شکل گرفته است که در تولید و اشتغال و کارآفرینی فعالیت گسترده ای دارند.

رئیس واحد مشهد مشارکت و همکاری های بسیج سپاه امام رضا(ع)، آستان قدس رضوی و کمیته امداد امام خمینی(ع) در رابطه با اردوهای سازندگی و تامین منابع، نیروی انسانی و مدیریت آنها را ارزشمند خواند و تصریح کرد: امروز کشور ما بیش از هر زمان دیگری نیازمند فعالیت‌های جهادی در راستای خدمتگزاری به مردم است که امیدواریم این حرکت جهادی در راستای خدمتگزار و سازندگی ادامه یابد.

سرهنگ محمد روحانی رئیس بسیج سازندگی خراسان رضوی هم در این مراسم گفت: برای محرومیت زدایی استان شرکت 120 هزارنفر را پیش بینی کرده بودیم اما خوشبختانه 320 هزار نفر در اردوهای جهادی حضور یافتند که این امر منجر به انجام 750 پروژه محرومیت زدایی در استان شد.

وی ادامه داد: بهسازی و ساخت خانه افراد نیازمند و مساجد، طرح های راهسازی و انتقال آب بخشی از این طرح ها هستند.

روحانی افزود: نصب 600 کانکس در مناظق زلزله زده کرمانشاه، رنگ آمیزی و بهسازی 194 مدرسه توسط دانش آموزان، تامین 50 دستگاه آپارتمان برای خانواده های دارای سه فرزند یتیم و احیای 55 قنات در خراسان رضوی از دیگر طرح های شاخص اجرا شده توسط بسیج سازندگی است.

رئیس بسیج سازندگی خراسان رضوی به همکاری بسیج سازندگی، کمیته امداد امام خمینی(ره) و معاونت امداد آستان قدس رضوی در خراسان رضوی اشاره کرد و گفت: در راستای اشتغالزایی330 میلیارد ریال از سوی کمیته محرومیت زدایی معاونت امداد آستان قدس در اختیار کارآفرینان همکار با بسیج قرار گرفته است.

محسن مسعودیان راد مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان رضوی نیز در این همایش با بیان اینکه ریشه کنی و رفع مساله فقر نیازمند همت جامع و استفاده از ظرفیت های دستگاه های مختلف در کنار هم است، افزود: همکاری همه دستگاهها باعث می شود فقر مدیریت شده و کاهش یابد.

وی از راه اندازی پنج هزار و 700 طرح اشتغالزایی توسط کمیته امداد در سالجاری خبر داد و گفت: برای اجرای این طرحها تسهیلاتی غالبا 150 یا 200 میلیون ریالی به مددجویان پرداخت و موجب شکوفایی استعدادهای جوانان کم بضاعت شده است.

مسعودیان راد به فقر شهری و روستایی در جامعه اشاره کرد و گفت: برون رفت از این مساله همت هم جانبه و تعاملات برون سازمانی دستگاههای مختلف را می طلبد.

در این مراسم به همت کمیته امداد امام خمینی(ره) و دانشگاه آزاد اسلامی مشهد، از خادمان شاخص در جریان کمک به زلزله زدگان کرمانشاه و کارآفرینان برتر کمیته امداد در جشن خدمتگزاری و سازندگی تجلیل شد.

بیشتر بخوانید

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.