خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

مصوبات شورای مرکزی ناظر بر نشریات دانشگاهی ابلاغ شد

چهارشنبه 18 بهمن 1396 - 16:40
جشنواره نشریات دانشجویی

نماینده مدیران مسئول در شورای مرکزی ناظر بر نشریات دانشگاهی وزارت علوم از تصویب و ابلاغ مصوبات شورای ناظر بر نشریات دانشجویی به دانشگاه‌ها خبر داد.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، مهدی پرنیانچی با اعلام این مطلب گفت: در دوره گذشته فعالیت شورای مرکزی ناظر بر نشریات دانشگاهی وزارت علوم، طرحی برای اصلاح برخی مصوبات این شورا که عمدتا مربوط به وزارت علوم دولت‌های نهم و دهم می‌شد توسط نمایندگان مدیران مسئول نشریات در این شورا تهیه و تنظیم شد و پس از بررسی‌های مفصل در جلسات متعدد، در نهایت در دوره گذشته این شورا مورد تصویب قرار گرفت.

نماینده مدیران مسئول در شورای مرکزی ناظر بر نشریات دانشگاهی وزارت علوم افزود: مصوبات اصلاح شده مذکور به همراه مصوبات شورای مرکزی ناظر در سال‌های 94 به بعد، توسط نمایندگان مدیران مسئول نشریات در شورای مرکزی ناظر و با همکاری دبیرخانه این شورا گردآوری و تدوین شد و در نهایت در روزهای اخیر توسط این دبیرخانه به کلیه دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور ابلاغ شد.

پرنیانچی گفت: تصریح به حق انتشار نشریات با هر زبان و گویش، منع تحقیق و تفحص در امور شخصی افراد، حق صاحب امتیاز بر انتخاب نام و سایر مشخصات نشریه، حق تبلیغ نشریه، حق انتشار الکترونیک نشریات، تصریح بر منع هرگونه نظارت و کنترل پیش از انتشار بر محتوای نشریات با هر بهانه و توسط هر شخصی، تأکید بر حق حضور تمامی اعضای اصلی و علی البدل در جلسات کمیته‌های ناظر بر نشریات و شورای مرکزی ناظر و ... از زمره برخی نکات مثبت و مهم موجود در این مصوبات است.

وی خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسد سیاست‌های کلی حاکم بر این مصوبات، بیشتر حول محورهای تصریح و تضمین حقوق دانشجویان متقاضی فعالیت در عرصه نشریات دانشگاهی، جلوگیری از مداخلات بلاتوجیه بیرونی در این عرصه، تبیین و تأمین آزادی‌های قانونی فعالیت در قالب نشریات دانشگاهی و لزوم صیانت و حمایت دانشگاه‌ها از فعالیت‌های دانشگاهیان در این خصوص بوده است.

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.