خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

حمید نعمت‌الله در گفت‌گو با آنا مطرح کرد:

همیشه نگران واکنش مخاطبان هستم/ امین حیایی باتجربه، محبوب و توانمند است

جمعه 20 بهمن 1396 - 13:48
نعمت الله

کارگردان فیلم سینمایی «شعله‌ور» در مورد استقبال مخاطبان در اکران عمومی گفت: هر‌فیلمی که کار می‌کنم این نگرانی برایم وجود دارد که واکنش مخاطب، فارغ از خاص و عام بودن، چیست چراکه برای من مهم است فیلم‌هایم مخاطب داشته باشند.

حمید نعمت‌الله که با فیلم سینمایی «شعله‌ور» در جشنواره سی‌وششم حضور داشت در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی آنا با اشاره که مسئولیت ساخت فیلم جذاب برای مخاطب را برعهده دارد، گفت: یک فیلم می‌تواند تمام انرژی خود را صرف شخصیت‌پردازی کند یا بیشتر برای داستان و قصه زمان بگذارد، به هرحال این به سلیقه فیلمساز برمی‌گردد اما در نهایت باید خروجی فیلم جذابیت کافی را برای بیننده داشته باشد اما من و البته هادی مقدم‌دپست که همیشه در کنارم هست، ترجیح می‌دهیم برای جذاب‌تر شدن فیلم به درونیات شخصیت‌ها تمرکز کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که با وجود اینکه فیلم «شعله‌ور» باب سلیقه مخاطبان خاص است، برای اکران آن نگرانی دارید یا خیر؟ توضیح داد: هر‌فیلمی که کار می‌کنم این نگرانی برایم وجود دارد که واکنش مخاطب، فارغ از خاص و غیر‌خاص چیست چراکه مخاطب‌داشتن فیلم‌هایم اهمیت دارد، اما این امر موجب نمی‌شود که به اجبار وارد کلیشه شوم و امیدوارم هیچوقت مجبور به این کار نشوم.

وی ادامه داد: با وجود نگرانی اما تمام فیلم‌هایی که ساخته‌ام همواره مخاطب خود را داشته و از این موضوع خوشحالم چراکه مخاطب برایم مهم است و نکرانی از‌دست‌دادن مخاطب در من هم وجود دارد.

کارگردان فیلم سینمایی «رگ خواب» در توضیح علت انتخاب سیستان و بلوچستان برای فیلم «شعله‌ور» گفت: دوست دارم در شهرهای دیگری که در آن‌ها فیلم ساخته نشده، فیلم بسازم در فیلم‌های اخیری که حتی برای تلویزیون کار کرده‌ام نیز از شهرهای دیگر بهره بردم، سیستان و بلوچستان هم کاملا با فضای فیلم همخوانی داشت به همین دلیل این شهر را انتخاب کردم.

کارگردان «بوتیک» گفت: برای طراحی سازه‌ای که داشتیم هم فکر کردیم و رنگ و احوالی را ساختیم که جذابیت داشت. محرومیت این استان هم با موضوع فیلم و محرومیت‌های یک انسان حسود همخوانی داشت. پس ضرورت‌های قصه این استان را برای من به عنوان یک مکان مطلوب معرفی کرد.

این کارگردان در مورد انتخاب امین حیایی برای نقش اصلی فیلم «شعله‌ور» توضیح داد: طبیعی است که هر کارگردانی برای انتخاب نقش‌ها محاسباتی را درنظر می‌گیرد مانند انطباق بازیکر با نقش، توانایی‌های بازیگر و مهمتر از همه محبوبیتی که یک بازیگر دارد، این گزینه‌ها را امین حیایی برای من داشت و ضمن اینکه بااستعداد و باتجربه است.

وی در پایان گفت: امین حیایی اولین گزینه انتخاب من بود، حیایی با نقش‌هایی که ایفا کرده سال‌هاست که در میان مخاطبان محبوب است. به عقیده من نقش ا‌ول فیلم باید به اندازه ای توانا و محبوب باشد که مخاطب در طول فیلم روی او متمرکز شود.

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.