خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

عضو کمیسیون عمران مجلس:

افزایش بودجه عمرانی منوط به اجرای سیاست‌های اصل 44 است

چهارشنبه 25 بهمن 1396 - 01:41
عبدالکریم حسین زاده

نماینده نقده و اشنویه گفت: اگربخش خصوصی وارد میدان شود و دولت هم از حجم کاری و نیروی انسانی خودش کم کند. در این صورت بودجه روی بخش‌های عمرانی و سازندگی شیفت می‌شود.

عبدالکریم حسین‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری آنا، درباره تصدی‌گری دولت با بیان اینکه سالیان متمادی است از این صحبت می‌کنیم که این تصدی‌گری را کاهش دهیم که تاکنون در حد شعار باقی‌مانده است، اظهارداشت: در کشورهای توسعه یافته، دولت‌ها بیشتر راهبر و نظارت کننده و تعریف کننده استراتژی‌ها هستند و خودشان مسئولیت اجرایی ندارند و بخش خصوصی بخش توانمندی است که به صورت کامل امور اجرایی را انجام می‌دهد و قدرت پاسخ‌گیری از بخش خصوصی هم بیشتر است.

وی با اشاره به اینکه سیاست‌های اصل 44 باید به درستی اجرا می‌شد، تاکید کرد: در کشور ما اساس کار بر مبنای تقویت بخش خصوصی نبوده و اکثر بخش‌های تولیدی و کارخانه‌ها در دست خصولتی‌هاست. یعنی بخش‌های نیمه دولتی و نزدیک به دولت آمدند و این تصدی گری‌ها را بر عهده گرفتند که این از موانع اصلی اجرای کامل اصل 44 قانون اساسی بود.

نماینده نقده و اشنویه خاطرنشان کرد: لازم است بخش خصوصی وارد میدان شود و دولت هم از حجم کاری و نیروی انسانی خودش کم کند. در این صورت این بودجه روی بخش‌های عمرانی و دیگر بخش‌های سازندگی شیفت پیدا می‌کند و البته اجرا شدن این مسأله عزم ملی و حمایت قوای سه گانه را می‌طلبد که پشت کار بیایند و این مهم را اجرایی کنند.

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.