خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت مجلس مطرح کرد؛

برنامه‌های خاص ایران برای لغو برجام/ جای نگرانی نیست

سه‌شنبه 24 بهمن 1396 - 08:45
میانه شیویاری

نماینده مردم میانه در مجلس گفت: اگر برجام به صورت یک‌جانبه از سوی آمریکا لغو شود،جای نگرانی نیست و ایران هم برنامه‌های خاص خود را دارد که آن‌ها را پیش خواهد برد.

یعقوب شیویاری در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری آنا، با اشاره به صحبت‌هایی که درخصوص ادامه دادن مذاکرات برجام شنیده می‌شود، اظهار کرد: برجام آنگونه که انتظار می رفت پیش نرفت. باید تکلیف برجام اولی مشخص شود و ببینیم اصلا برجام اولیه را می خواهیم ادامه دهیم یا خیر.

وی افزود: دولت باید گزارشی اساسی به مجلس تحویل دهد و مجلس آن را به شور بگذارد. پس از آن مسئولین می توانند راجع به برجام 2 و 3 سخن بگویند.

نماینده مردم میانه ادامه داد: مگر ما چند برجام باید داشته باشیم؟ نظر شخصی من این است که نباید مذاکرات در قالب برجام 2 و 3 ادامه یابد.

شیویاری با اشاره به اینکه از سوی رئیس جمهور آمریکا زمزمه هایی مبنی بر لغو برجام مطرح شده است، گفت: من عقیده دارم که اگر لغو برجام قرار است عملیاتی شود، ما باید پیش قدم باشیم. ما باید در مرتبه اول این معاهده را لغو کنیم؛ نه آمریکا.

عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در پاسخ به این سوال که آیا لغو برجام و پیش قدم شدن در این زمینه به ضرر ملت ایران تمام نخواهد شد، عنوان کرد: باید این مساله را از جوانب مختلف ارزیابی کرد.

وی افزود: هر تدبیری که مقام معظم رهبری در پیش گیرد، ما تابع آن هستیم. مقام معظم رهبری مانند پدری که سامانه زندگی خانواده خود را مدنظر دارد و به هیچ وجه نمی خواهد آنان را آزرده خاطر کند، دلسوزانه و باتدبیر عمل خوهد کرد.

یعقوب شیویاری تصریح کرد: تمامی برنامه های مربوط به برجام را شخص رهبری می توانند مدیریت کنند.

وی با بیان اینکه درخصوص برجام جای نگرانی نیست، تاکید کرد: اگر آقای ترامپ بخواهد به صورت یک‌جانبه برجام را لغو کند، ما برنامه های خاص خود را داریم که با تدبیر رهبری و همکاری مردم آن را پیش خواهیم برد.

شیویاری اضافه کرد: بعید می دانم ملت ایران و خصوصا رهبری اجازه دهند چیزی به نام برجام 2 و 3 اتفاق بیفتد.

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.