خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

برای نخستین بار صورت می گیرد؛

مدیریت متمرکز تقویم آموزشی از سوی سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی

سه‌شنبه 24 بهمن 1396 - 10:20
احمد مصلی نژاد

برای اولین بار تقویم آموزشی از سوی سازمان مرکزی بصورت متمرکز مدیریت می‌شود و در نیمسال دوم سال تحصیلی 97-96 پس از اتمام مهلت قانونی انتخاب واحد سامانه سیدا توسط سازمان مرکزی بسته شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، معاون آموزشی، دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سپیدان این اقدام سازمان مرکزی را شجاعانه و تاریخی توصیف کرد.

دکتر احمد مصلی‌نژاد وحدت رویه میان واحدهای مختلف دانشگاه آزاد اسلامی و ایجاد نظم در حوزه آموزش، پیشگیری از تخلفات آموزشی را از مهمترین مزایای این طرح برشمرد.

وی ارتقای کیفیت آموزشی را مستلزم ثبت نام و انتخاب واحد به موقع دانشجویان دانست که با متمرکز شدن مدیریت تقویم آموزشی دانشجویان و مسئولان حوزه آموزش اهتمام ویژه ای به این موضوع خواهند داشت.

معاون آموزشی، دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سپیدان ادامه داد:‌ «ایجاد تمرکز برای نظم بیشتر تقویم آموزشی دیر یا زود باید اجرایی می‌شد که این اقدام دکتر رهایی معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی و دکتر مناجی مدیر کل امور آموزشی دانشگاه شجاعانه و ستودنی است. »

وی افزود: «طبیعتا اجرای این طرح در ابتدا چالش‌هایی را برای مسئولان اجرایی به همراه خواهد داشت و لازم است که کارشناسان، مدیران و مسئولان واحدهای دانشگاهی فرایندهای فعلی را متناسب با اجرای دقیق تقویم آموزشی بازنگری کنند.»

مصلی‌نژاد بیان کرد: «از جمله مهمترین این چالشها بدهی مالی دانشجویان است و عدم توانایی پرداخت به موقع شهریه که موجب بازماندن از انتخاب واحد در موعد مقرر می‌شود. امور مالی تمهیدات لازم برای تقسط بدهی دانشجویان و ایجاد فرصت انتخاب واحد برای دانشجویان کم بضاعت را فراهم آورد. »

مصلی نژاد ابراز امیدواری کرد که حوزه آموزش نیز همچون امور هیات علمی بتواند سیستم یکپارچه کشوری را برای مدیریت امور آموزشی به زودی فراهم آورد.

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.