خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

در گفت‌وگو با آنا عنوان شد:

برگزاری دومین نشست «خانواده و دانشگاه» در دانشگاه علامه طباطبایی/ راه‌اندازی سامانه «نگارستان» برای خانواده‌های شهرستانی

سه‌شنبه 24 بهمن 1396 - 11:40
خانواده ودانشگاه

دومین نشست «خانواده و دانشگاه» در دانشگاه علامه طباطبایی پنج‌شنبه 26 بهمن ماه برگزار می‌شود.

زهرا جلیلیان کارشناس امور دانش‌آموختگان و ارتباط خانواده و دانشگاه معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه علامه طباطبائی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، درباره برگزاری نشست خانواده و دانشگاه اظهار کرد: این همایش پنج‌شنبه 26 بهمن ماه، برای دومین بار در دانشگاه علامه طباطبایی برگزار می‌شود.

وی افزود: در نشست نخست والدین دانشجویان دانشکده‌های ادبیات و زبان‌های خارجه، علوم اجتماعی و اقتصاد حضور پیدا کردند و در دومین همایش قرار است خانواده‌های دانشجویان دانشکده‌های مدیریت، روانشناسی، حقوق و علوم سیاسی و علوم ارتباطات حضور پیدا کنند.

به گفته جلیلیان رئیس دانشگاه و روسای دانشکده‌ها و معاونین دانشگاه علامه طباطبایی در نشست خانواده و دانشگاه شرکت‌ می‌کنند و به سوالات والدین پاسخ می‌دهند.

کارشناس امور دانش‌آموختگان و ارتباط خانواده و دانشگاه معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه علامه طباطبائی درباره مباحثی که در این نشست مطرح می‌شود بیان کرد: خانواده‌ها درباره مسائل صنفی دانشگاه اعم از مشکلات خوابگاه‌ها، دانشکده، انتخاب واحدها و مشکلات غیر صنفی پرسش‌های خود را مطرح می‌کنند. برخی والدین نیز نگران آینده شغلی رشته تحصیلی فرزند خود هستند و به بیان دغدغه‌های خود می‌پردازند.

وی ادامه داد: همچنین برنامه‌هایی که معاونت فرهنگی اجتماعی دانشگاه برای دانشجویان تدارک دیده است مانند اردوها، همایش‌ها و دیگر برنامه‌ها به اطلاع والدین خواهد رسید.

جلیلیان درباره هدف از برگزاری این نشست‌ها عنوان کرد: امنیت بخشی به والدین و آگاهی آنها از فضای دانشگاه محل تحصیل، ارتباط گیری با والدین و همچنین بیان دغدغه‌ها و پاسخ به مطالبات از مهمترین اهدافی است که در برگزاری این نشست دنبال می‌شود.

راه‌اندازی سامانه «نگارستان» برای ارتباط خانواده‌های دانشجویان شهرستانی

کارشناس امور دانش‌آموختگان و ارتباط خانواده و دانشگاه معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه علامه طباطبائی گفت: به دلیل وجود خلاء در زمینه ارتباط دانشگاه با خانواده، تصمیم گرفتم هنگام ثبت‌نام دانشجویان برای ورود به دانشگاه، اطلاعات والدین جمع‌آوری شود و براساس این بانک اطلاعاتی از والدین دانشجویان تشکیل شد و به والدین دسترسی داریم و آنها را برای این نشست‌ها دعوت می‌کنیم.

وی در پایان گفت: تعداد 425 نفر از والدین برای این مراسم دعوت شدند. مشکلی که وجود دارد این است که والدینی که در شهرهایی جز تهران زندگی می‌کنند حضورشان در این گونه جلسات دشوار است به همین دلیل سامانه‌ای تحت عنوان «نگارستان» در حال راه‌اندازی است تا به وسیله این سامانه والدین بتوانند مشکلات و پرسش‌ها و دغدغه‌های خود را بیان کنند.

لازم به ذکر است این همایش پنج‌شنبه 26 بهمن در سالن شهید بهشتی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبایی واقع در دهکده المپیک برگزار می‌شود.

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.